Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KS -Base- Aizen vs Zaraki

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    81
@Starrk

Hacım ben Zaraki zayıf bütün potansiyeli o kadar demedimki. Zaraki de İchigo gibi yavaş yavaş güçleniyor seride. İchigo Byakuya dövüşünde bankai açmıştı sonra hep daha güçlü düşmanlarla savaşarak gelişti. Bi de o parmak sahnesine baktım animeden doğru diyosun kılıçla kesiyormuş ben fazla yaklaşınca reiatsuyla kesiliyor sanmıştım la :D

Zaten manga da belirtiyor Zarakin'nin durumunu bu adam kendini müherlimiş rakibini kolay yenmesin diye güçünü rakibine göre ayarlıyor. İlk sezon Zaraki daha zanpakuto ismini dahi bilmeyen birisi. Juha bach neden tehlikeli 5 kişiden biri olarak Zaraki'yi gösteriyor. Onun hayvani reiatsu sebebiyle. Tekrar söyliyeyim Ruh kralı ölünce yerine Zaraki'yi koymayı düşünmüşler ki sen hesap ne oldugunu.

Ayrıca attıgın sahnede güç degil de İlizyon temelli gibi bişey benim aklılmda kaldı yani saf gücle durdurmak degil ordaki olay. Emin degilim ama.
Zaraki reiatsu sebebiyle değil dövüş gücü sebebiyle 5 liden biri tam tersine aizen reiatsu sebebiyle o listede.

Zaraki reiatsu sebebiyle değil dövüş gücü sebebiyle 5 liden biri tam tersine aizen reiatsu sebebiyle o listede.
Şunu da hatırlatmak yarar var Zaraki listenin ikinci sırasında muhtemelen tehlike olarak.Birinci İchigo.Zaraki'yi hafife almamak lazım yani.Tam bir canavar olan Unohana bankai açmasına rağmen shikai kullanmadan onu öldürebilmiş birisi.Shikai bankai olmadan bu düzeyde.Yamamoto'nun eğitirken endişelenmesine şaşırmamak gerek.

@Starrk

Hacım ben Zaraki zayıf bütün potansiyeli o kadar demedimki. Zaraki de İchigo gibi yavaş yavaş güçleniyor seride. İchigo Byakuya dövüşünde bankai açmıştı sonra hep daha güçlü düşmanlarla savaşarak gelişti. Bi de o parmak sahnesine baktım animeden doğru diyosun kılıçla kesiyormuş ben fazla yaklaşınca reiatsuyla kesiliyor sanmıştım la :D
Demek istediğim ichigo’nun zaraki karşısındaki (zangetsudan yardım aldığı) hali farklı. İchigo shikaiyle zarakiye dalarken aizen bankaiyi parmakladı tamam. Ama zaraki karşısındaki shikai normal shikai değil, aizen karşısındaki bankai ise baya yorgun.

zaraki daha güçlenmemişken bile dövüştü nnoitrayla. İchigo’dan sonra ve nnoitra’dan önce bi güçlenmesi olmadı. SS’deki hali bile bankai ichigo’dan aşağı değildi yani muhtemelen ve göz bandı takılı halinden bahsediyoruz. İchigo da SS arc’tan sonra zaraki için “böyle bi canavarı nasıl yendim hala bilmiyorum” demişti.
Yavaş yavaş güçleniyor da adam shikai veya bankai ichigo seviyesi başlamadı zaten seriye. Demek istediğim buydu.

zarakinin göz bandını çıkarmış hali bile güçlenmeden önce 5 no’ya yenilirken aizen 6 no’yu reiatsu baskısıyla yere yapıştırıyor. Arada uçurum olduğu bariz ortada o zamanlar ona bişey demiyorum.

aizen ortamlarda ben üstün varlığım, üst boyuta geçtim, bleç sistemini tekrardan şekillendirecek kadar güçlüyüm diye gezer ama ihtiyar yamacinin zampaktoyu mühürlemeden karşısına çıkamayacağını bilir. Kenpaçi,base aizen karşısında zorlanmaz gibi hatta bırak mühürlü ayzeni kıyafetsiz ayzeni, çıplak aizen bile kenpaçiyi zor alır.

aizen ortamlarda ben üstün varlığım, üst boyuta geçtim, bleç sistemini tekrardan şekillendirecek kadar güçlüyüm diye gezer ama ihtiyar yamacinin zampaktoyu mühürlemeden karşısına çıkamayacağını bilir. Kenpaçi,base aizen karşısında zorlanmaz gibi hatta bırak mühürlü ayzeni kıyafetsiz ayzeni, çıplak aizen bile kenpaçiyi zor alır.

Madara gibi modifiye edilmiş adamları sevmiyorum. Misal Madara'nın bir insan evladı olarak çapı Hashirama etmiyordu. Aizen, Zaraki ve Ichigo'yu da böyle değerlendirmeye kalksak, benim gözümde hepsi tam potansiyellerine ulaşsa en azından reiatsu ve dövüş gücü bazında en güçlüleri Zaraki olurdu gibi geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık