Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KS -Base- Aizen vs Zaraki

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    81
Zarakinin tüm olayı hayvani reiatsusu degilmi. Saf reiatsu konusunda rakibi belki İchigo olur.
Bir yanlışı duzelteyim.Aizen hogyoku aldıktan sonra reiatsusuyla Ruh düzleminin ötesindeki varlığı yok ediyor. Gin hatta bunun zarar verilebilecek bişey olmadığını söylüyor. Saf reiatsu konusunda Aizen Zaraki'ye fark atar.

Reiatsu sıralamasi İlk Sezondaki Zaraki<Base Aizen<Bankai Zaraki<Hogyoku Aizen<mühürlü Aizen<kiyafetsiz Aizen

Zaraki’nin en büyük olayı dövüş becerisi. İç güdüleri aşırı yüksek. Dayanıklılığı reiatsuyla aynı oranda artmıyor kendi reiatsu ligi için de fazla. Aynısı kesme becerisi için de geçerli. Anormal bi fiziksel seviyesi var.

unutmayın bu hayvan tüm duyuları kapalıyken tousen’in kılıcı derisine değdiği an derisi kesilmeden tousen’in kolunu yakalamıştı (kılıç derisine değince hissedebiliyordu sadece). Yani adam dövüş dehası.
Tousen dövüşünde gördük adamın iç güdüleri hax karşısında kurtarabiliyor zaraki’yi. Yamaji de Aizen’i bulabilmek için bilerek kılıç yemişti. Başkası böyle bişey yapamaz ama zaraki de belki bilerek kılıç yiyip sonra kesebilir.

Reiatsusu bankai açınca base aizen’i geçmiştir. Ama zaraki’yi özel yapan zaten reiatsu da değil. Bankaisiyle base aizene yenilmez muhtemelen. Zeka ve hız o kadar farkı kapamaz. Ama bankaisiz haline şans vermem kyoka olsun veya olmasın.

Zaraki’nin en büyük olayı dövüş becerisi. İç güdüleri aşırı yüksek. Dayanıklılığı reiatsuyla aynı oranda artmıyor kendi reiatsu ligi için de fazla. Aynısı kesme becerisi için de geçerli. Anormal bi fiziksel seviyesi var.

unutmayın bu hayvan tüm duyuları kapalıyken tousen’in kılıcı derisine değdiği an derisi kesilmeden tousen’in kolunu yakalamıştı (kılıç derisine değince hissedebiliyordu sadece). Yani adam dövüş dehası.
Tousen dövüşünde gördük adamın iç güdüleri hax karşısında kurtarabiliyor zaraki’yi. Yamaji de Aizen’i bulabilmek için bilerek kılıç yemişti. Başkası böyle bişey yapamaz ama zaraki de belki bilerek kılıç yiyip sonra kesebilir.

Reiatsusu bankai açınca base aizen’i geçmiştir. Ama zaraki’yi özel yapan zaten reiatsu da değil. Bankaisiyle base aizene yenilmez muhtemelen. Zeka ve hız o kadar farkı kapamaz. Ama bankaisiz haline şans vermem kyoka olsun veya olmasın.
Zaraki Bankai modundan fazla kalamıyordu değil mi? Bunu dahil edersek Aizen alır gibi ayrıca kidolarda da epey yetkin bir kişi. Sadece saldırıp onu yaralamaya yönelik değil yavaşlatma amacı taşısa yeter. Sonra Zaraki tükensin.

Zaraki Bankai modundan fazla kalamıyordu değil mi? Bunu dahil edersek Aizen alır gibi ayrıca kidolarda da epey yetkin bir kişi. Sadece saldırıp onu yaralamaya yönelik değil yavaşlatma amacı taşısa yeter. Sonra Zaraki tükensin.
Ben Bankaiyi düzgün kullanabildiğini varsayıyoruz sanmıştım. Ona göre yazdım. Bankainin süresi az değil de orda yachi daha çok güç verince vücudu kaldıramadı ve kontrolü de yoktu.

gerard karşısındaki gibi olursa ilizyonlarla oyalayıp kazanabilir rahat. O olmasa bile hızı ve kidoularıyla uzatmayı başarır biraz

Base Aizen'in,Bankai Zaraki'ye hız farkı koyabileceğini sanmam Bankai kullanıcısının herşeyini 10 kat arttırıyor. Base Aizen'in o seviyedeki reiatsuyla yaptığı kidolar da Bankai Zaraki'ye işlemez bence. Soi Fon Aizen'e parmak darbesiyle öldürme tekniğini vurduğunda işlememişti. Aizen ona aramızda reiatsu farkı var ben size büyük gelirim demişti. Kyouka suigetsu yeteneğiyle oyalayabilir ama zarar veremez

Bir yanlışı duzelteyim.Aizen hogyoku aldıktan sonra reiatsusuyla Ruh düzleminin ötesindeki varlığı yok ediyor. Gin hatta bunun zarar verilebilecek bişey olmadığını söylüyor. Saf reiatsu konusunda Aizen Zaraki'ye fark atar.

Reiatsu sıralamasi İlk Sezondaki Zaraki<Base Aizen<Bankai Zaraki<Hogyoku Aizen<mühürlü Aizen<kiyafetsiz Aizen
Base Aizen kıyaslmasını yapıyorum ben. Zaraki ilk sezonu diye bişey yokki adam kendini mühürlemiş rakibi kolay ölmesin savaştan zevk alayım diye. Ruh kıralının yerine koymayı dahi düşünmüşler Zaraki'yi. Aizen diğer herşeyde üstün olabilir ama reiatsu da geçemez Zaraki'yi.

Rukia dan hogyokuyu sökmeden önce çükügo ya baya açıklama yapmıştı hatırlarsan.Aizen baya komplike karakter.Şinigamiyi güçlendirmek için çalışması gereken ne varsa bitirmiş adam.Dövüş kido kılıç tekniği ve kılıcın kendisi.Üzerine IQ da eklenince eşsiz oluyor.Zaten kaptanlarla kapışır iken gin de bundan bahsetti ya.O adam shikai den ibaret değil diye.

Base Aizen kıyaslmasını yapıyorum ben. Zaraki ilk sezonu diye bişey yokki adam kendini mühürlemiş rakibi kolay ölmesin savaştan zevk alayım diye. Ruh kıralının yerine koymayı dahi düşünmüşler Zaraki'yi. Aizen diğer herşeyde üstün olabilir ama reiatsu da geçemez Zaraki'yi.
İlk sezon Zaraki bal gibi de var :D bu arada yanlış anlama üslübumdan dolayı kavga etmek değil sadece düzeltmek istiyorum.İchigo daha Bankai açmamışken Zarakiyle dövüştü. Zaraki ichigoya hasar verdikten sonra Zangetsu belirdi bana güveniyorsan gücümü kullan dedi ichigo da öyle yaptı sonra Zarakiye hasar verdi. Zaraki göz bandını çıkardı reiatsusu daha da güçlendi. ikisi de çarpıştıktan sonra ichigo yerde ağır hasar almıştı. Zaraki de "sen kazandın aptal" diyip gülerek yere yığıldı.

Aizen ise daha gözlüklü haliyle İchigo'nun bankai açmış kılıcını parmağıyla durdurdu. İchigo'nun heryerinden kanlar fışkırdı Aizen'in reiatsusundan dolayı.Aradaki farkı anlatabiliyorumdur umarım. İlk sezondaki Zaraki Base Aizen'i reiatsuda geçemez.

İlk sezon Zaraki bal gibi de var :D bu arada yanlış anlama üslübumdan dolayı kavga etmek değil sadece düzeltmek istiyorum.İchigo daha Bankai açmamışken Zarakiyle dövüştü. Zaraki ichigoya hasar verdikten sonra Zangetsu belirdi bana güveniyorsan gücümü kullan dedi ichigo da öyle yaptı sonra Zarakiye hasar verdi. Zaraki göz bandını çıkardı reiatsusu daha da güçlendi. ikisi de çarpıştıktan sonra ichigo yerde ağır hasar almıştı. Zaraki de "sen kazandın aptal" diyip gülerek yere yığıldı.

Aizen ise daha gözlüklü haliyle İchigo'nun bankai açmış kılıcını parmağıyla durdurdu. İchigo'nun heryerinden kanlar fışkırdı Aizen'in reiatsusundan dolayı.Aradaki farkı anlatabiliyorumdur umarım. İlk sezondaki Zaraki Base Aizen'i reiatsuda geçemez.

Zaten manga da belirtiyor Zarakin'nin durumunu bu adam kendini müherlimiş rakibini kolay yenmesin diye güçünü rakibine göre ayarlıyor. İlk sezon Zaraki daha zanpakuto ismini dahi bilmeyen birisi. Juha bach neden tehlikeli 5 kişiden biri olarak Zaraki'yi gösteriyor. Onun hayvani reiatsu sebebiyle. Tekrar söyliyeyim Ruh kralı ölünce yerine Zaraki'yi koymayı düşünmüşler ki sen hesap ne oldugunu.

Ayrıca attıgın sahnede güç degil de İlizyon temelli gibi bişey benim aklılmda kaldı yani saf gücle durdurmak degil ordaki olay. Emin degilim ama.

@Tony Stark

Zaraki karşısındaki hali çok farklı yalnız. Zaraki göz bandını çıkarmadan ve potansiyelini falan da açmadan nnoitrayla dövüşebiliyordu. Dövüş sırasında güçlenince göz bandı takılı hali nnoitraya üstün geldi. Bankai ichigo salınımsız grimmjow’dan bile üstün değilken zaraki salınımsız nnoitradan üstündü.

Aizen karşısına baya yorgun çıktı ichigo. Onun güce etkisi çok büyük. Reiatsu zayıflıyor ve o da zayiten gücünü düşürüyor. Aizen de SS+vaizard’lardan sonra isshin’e karşı zorluk çekti hatırlarsan. İsshin de farketti.

bi de o parmak sahnesinde aizen normal kesti diye hatırlıyorum ichigo’yu. Diğer elindeki kılıçla kesiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık