Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

KS -Base- Aizen vs Zaraki

'Bleach' forumunda Dr. Hiluluk tarafından 5 Ağu 2019 tarihinde açılan konu

?

Kim Kazanır?

 1. Base Aizen Kazanır

  50.0%
 2. Zaraki Kenpachi Kazanır

  39.4%
 3. Kararsızım

  10.6%
 4. Birbirlerini öldürürler

  0 oy
  0.0%
 1. red john Akainu=Yonkou

  red john (Akainu=Yonkou)
  Mesaj Sayısı 587
  Üyelik Tarihi24 Ara 2016
  Orada kılıçlar birbirine çarpıştıktan sonra çıkan hava dalgasıyla yok oluyor dağlar.O patlamayı yapan adam da daha o seviye ye gelmeden istese tüm ss yok edebilirdi.Şu uzay kesme muhabbetinede örnek vermek gerekirse şu elemanın zaraki ona vurduğunda beni kesemeyeceğin bir madde hayal ettim zarakide bende onu kesebileceğimi düşündüm falan deyip elemanın kesilmesi gibi bişey.
   
 2. Starrk Üye

  Starrk (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,086
  Üyelik Tarihi12 Eki 2017
  O “feat” dediğin şeyin zerre önemi yok şu mangada. 2-3 sitede insanlar mangayla alakalı olmayan ölçüm yöntemi uydurmuş sen de ona göre güç hesaplıyorsun. Yıkılan alanla güç ölçülmez.

  O yöntemle hesap yapılabilecek mantıkla ilerleyen seriler var dragon ball gibi. Bleach onlardan biri değil.

  Bi insanın kafasına kol kadar odunla vursan belki yaşar. Parmağının ucu boyunda mermi sıksan ölürs. Ama ayağının altındaki çamura veya kuma bi odunla vur bi de mermi sık. Odun daha fazla alanı etkiler. Senin güç ölçme mantığınla bi odun mermiden tehlikeli oluyor. O kadar mantıksız.

  aynı şekilde one piece’teki kuma’nın ada kaplayan saldırısı denin mantıkla aşırı tehlikeli olmalı. Ama fodder insanlar bile ölmedi.
  _________

  zaraki o gösterdiği gücün üstüne gözbandını bile açtı. Ama gerard’a vururken etraf yıkılmadı. Meteor patlatırken adamın derdi zaten alan yoketmek ve yoketti meteoru. Gerard’a da tam gücüyle vurdu, daha yüksek güçle vurdu ama etrafta bişey yok.

  Aizen ve ichigo dövüşürken güçlerini istedikleri kadar kılıçlarına fokuslasınlar ona rağmen tepe patladı. Onu etkileyici yapan o.

  Aizen de yıkım yapmak istediğinde ne yapabiliyor az çok belli etti zaten. Adam hem üstündeki zırhtan dolayı limitli hem sandalyeye bağlı. Ona rağmen SS’de oturduğu yerden bomba tarzı bi teknik bile yapmadan sadece reiatsusuyla ruh sarayını patlatmaya kalkışıyordu. Ruh sarayındaki her bölge bi şehir kadar (birinin içinde okyanus bile var) ve 7 bölge var orda.
  _________

  senin mantıkla son arc’a bakmasak ulqiorra aizen’den güçlü. Hatta vaste lord ichigo da lanza kadar yokedicilik göstermedi o zaman ulqi ondan da güçlü.
   
 3. red john Akainu=Yonkou

  red john (Akainu=Yonkou)
  Mesaj Sayısı 587
  Üyelik Tarihi24 Ara 2016
  :alkis::alkis:
   
 4. Voltairé Queen putumdur.

  Voltairé (Queen putumdur.)
  Mesaj Sayısı 196
  Üyelik Tarihi4 Eki 2017
  Biri yaklaşık ses hızında ilerliyor, diğeri de insanın savurma hızı neyse o hızda. Ses hızında ilerleyen her şeyin tehlikesi fazlasıyla artar. Cidden verdiğin örnek çok basit ve saçma.

  Ayrıca ss'i yok edecek bir meteor ile Kuma'nın o "ada kaplayan" saldırısının neyini bir buldun anlayamadım. Dikkatli bakarsan farkedersin ki Ursus Shock, alanının içindeki her yere zarar veriyor. Sadece zarar veriyor. Cidden yıkım odaklı bir saldırı olsa Thriller Bark kalmazdı. Gremmy'nin meteoru gibi. Ayrıca Enel'in o devasa saldırılarından da zamanında bir ayağı çukurda dede gebermiyordu. Özellikle One Piece'de böyle saldırılarda birilerinin ölüp ölmemesi sunulabilecek bir şey değil.

  Ki bu arada hala o küçük tepelerin yıkılması seireitei'nin devasa bir meteorla yok edilmesinden üstte değil :p mangaka onlara dağ diyip kurtarmaya çalışmışta alakası yok

  Bu arada bahsettiğin Aizen'in o halinin çok daha güçlendiğinden bir kaç kere bahsediliyordu zaten. Ki Yhwach'ın karanlık saldırısını tanklamasındanda anlaşılıyordu. O an serideki en güçlü karakterlerden çok rahat olmuştu.


  Benim mantığım böyle mi diyormuş xd Aralarında belli bir hiyerarşi ve bariz bir üstünlük var ama sen bilirsin. Senin mantığında bir bu kadar saçma. Zaraki Gerard'a saldırırken etraf yıkılmadı he Dangai İchigo'dan daha güçsüz xd.
   
 5. Koca Ana Çay partime gel!

  Koca Ana (Çay partime gel!)
  Mesaj Sayısı 1,325
  Üyelik Tarihi23 Kas 2017
  Muhtemelen seri içerisindeki en güçlü saldırı Final Getsuga'dır. Aizen son haline direk tek attı. Üstün iyileşme yeteneği olmayan hiç kimse o saldırıyı durduramaz. Fakat gel gelelim saldırı alanı olarak çok dar bir yeri kaplıyor.
   
 6. Voltairé Queen putumdur.

  Voltairé (Queen putumdur.)
  Mesaj Sayısı 196
  Üyelik Tarihi4 Eki 2017
  Zaten her şey saldırı potansiyeli değildir. En basit örnek Yhwach. O adamın yıkım gücünü elinden al sana Almighty ya da diğer schriftlerle şov yapar. Dangai İchigo'yu direkt FGT'siz karşılaştırdım ben. Final getsuga tensho çünkü bankai gibi.
   
 7. Dr. Hiluluk Yami Yami no mi no çikara! Saikyou da!

  Dr. Hiluluk (Yami Yami no mi no çikara! Saikyou da!)
  Mesaj Sayısı 8,153
  Üyelik Tarihi8 Ara 2015
  Bence Ulquiorra çok küçümseniyor. Espadalardan Stark ve Ulquiorra ya çok özel tiplere, ya da epey bir handikapın içindeyken kaybetti. Stark'a Vaizard'lar + 2 en güçlü kaptan daldı. Bunlardan teki kralın sağ kolu.


  Ulquiorra ise Aizen'i yenebilecek bir güce karşı direnmeye çalıştı. O açıdan ben bu iki ismin kesinlikle low-mid Sternitter'lerden güçlü olduğuna inanıyorum. Tabii Gremmy gibi tipleri bir kenara koyuyorum.
   
 8. Amiral Sakazuki Beni Kükrerken Duy!

  Amiral Sakazuki (Beni Kükrerken Duy!)
  Mesaj Sayısı 745
  Üyelik Tarihi19 Oca 2019
  Aga naptın kimse Ulqi'ye gömmedi.Ya da ben görmedim.Ulqi hala en güçlü Espada mı düşünüyorum.2.form kafa karıştırıyor
   
 9. Rhaenys Obito

  Rhaenys (Obito)
  Mesaj Sayısı 428
  Üyelik Tarihi17 Haz 2019
  Aizen çook farklı Zaraki'ye kaybedeceğini düşünmüyorum. Benim gözümde Aizen her zaman daha önde.
   
 10. Dr. Hiluluk Yami Yami no mi no çikara! Saikyou da!

  Dr. Hiluluk (Yami Yami no mi no çikara! Saikyou da!)
  Mesaj Sayısı 8,153
  Üyelik Tarihi8 Ara 2015
  Yanlış yere yazmışım.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık