Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Kozuki Momonosuke

Bu karakter hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 40 34.2%
  • Sevmem

Kullanılan: 77 65.8%

• Kullanılan toplam oy
    117
Momo kim ya Oden mezarında ters dönüyordur korkak çöpün teki Dressrosadaki prensesin çocukluk hali bile ondan güçlü ve cesurdur.

Oden'in soyu işte o. He illa bütün soy hakkında konuşacaksak, Oden'in babasının ne olduğu da ortada. Hiç de savunulası insanlar değiller onlar da.
''Hiç biri'' gibi kaçamak bir cevap vermeyeceğini umarak şu soruyu sormak istiyorum. Çünkü konu çok dallanıp budaklandı ve tartışmanın çıkış nedeni kayboldu;

Wano halkından sıradan biri olsan Orochi yönetimini mi seçerdin yoksa Kozuki mi? Şöyle basitleştireyim, Son 20 yıldaki Wano'da mı yaşamak istersin yoksa ondan önceki Kozuki dönemlerinde mi?

''Hiç biri'' gibi kaçamak bir cevap vermeyeceğini umarak şu soruyu sormak istiyorum. Çünkü konu çok dallanıp budaklandı ve tartışmanın çıkış nedeni kayboldu;

Wano halkından sıradan biri olsan Orochi yönetimini mi seçerdin yoksa Kozuki mi? Şöyle basitleştireyim, Son 20 yıldaki Wano'da mı yaşamak istersin yoksa ondan önceki Kozuki dönemlerinde mi?
Kozuki sonrası dönem daha kötü doğru. Ama sonuçta bir ülkeyi sahipsiz bırakırsan yönetimi çalacak el tabiki kötü olacaktır. Kurozumi'nin yönetimi ele geçirmesi Kozuki klanının sorumsuzluğudur. Bu yüzden Kozuki dönemindeki olumsuzluklar da Kozuki sonrası olumsuzluklar da bu klanın suçu. O yüzden savunulacak bir yanları olduğunu düşünmüyorum.
Cevap; Kozuki döneminde olup Oden'in ağzını yüzünü dağıtarak :D demokrasi isyanı çıkarmayı seçerdim.
Hırsızın hiç mi suçu yok moduna girme yalnız reis, Orochi'yi haklı buluyor değiliz tabi.

Kozuki sonrası dönem daha kötü doğru. Ama sonuçta bir ülkeyi sahipsiz bırakırsan yönetimi çalacak el tabiki kötü olacaktır. Kurozumi'nin yönetimi ele geçirmesi Kozuki klanının sorumsuzluğudur. Bu yüzden Kozuki dönemindeki olumsuzluklar da Kozuki sonrası olumsuzluklar da bu klanın suçu. O yüzden savunulacak bir yanları olduğunu düşünmüyorum.
Cevap; Kozuki döneminde olup Oden'in ağzını yüzünü dağıtarak :D demokrasi isyanı çıkarmayı seçerdim.
Hırsızın hiç mi suçu yok moduna girme yalnız reis, Orochi'yi haklı buluyor değiliz tabi.
Yav işte ben Kozuki övmüyorum. En başta Kozuki gömülüp Kurozomi yüceltiliyor gibi oldu bende buna karşı çıktım. Kozuki klanı da Oden'den ibaret değil kaç yüzyıllık klan. Yönetimde kalmışlar. Genel olarak Kozuki yönetiminde halk mutlu gösteriliyor ama Kurozumi bildiğin hain. Ben genel olarak yönetimsel ve halkın refahı açısından kör insanların bile gördüğü şeyi dile getirdim ; Kozuki > Korkak, hikmet garibesi , hain , onursuz ve yalancı ezik olan Kurozumi hanesi.
Burada gelip bana Kozuki övdürdünüz ya yazıklar olsun size...
Wano'nun en asil ve işe yarayan ailesi açık ara shimotsuki'dir.

Babası hayvan gibi güçlüydü ve delikanlı adamdı, kendisinde bu konularda biraz eksik var. Zoro abisini örnek alarak, zamanla bu eksiklerinin üstensinden gelecektir. Sapıklığı ise kendisinin en büyük handikapı, çok fazla abartırsa şaklabandan başka birşey olmaz.

Momo'da balık zoanı yemiş olabilir. Ben yeni fark ettim. Belki Kaido'ya göndermedir. Yanlış fark etmiş olabilirim.Gecenin bir yarısı Punk Hazard Arc'ı niye okuyorsam.

Momo'da balık zoanı yemiş olabilir. Ben yeni fark ettim. Belki Kaido'ya göndermedir. Yanlış fark etmiş olabilirim.Gecenin bir yarısı Punk Hazard Arc'ı niye okuyorsam.
Momonun yediği meyve hatırladığım kadarıyla özel biyerde tutuluyodu
Yapay şeytan meyvesinin son hali olabilir

Kütüphanede kaido başlığında tartışışırken ortaya güzel bir teori çıktı
Kaido koi balığı ile alakalı bir meyve yemiş olabilir
Kısaca belirtek olursam
Koi balıkları durmadan şelaleye tırmanmaya çalışırmış
Bunu wano arc'da gördük o balık bu balık
Şelaleye tırmanmayı başaran balığa tanrılar ejderhaya dönüştürürmüş
Japon mitolojisine dayanıyodu sanırım öyle denmişti konuşmada
Kısaca özetledim
Merak eden Kaido başlığına bakabilir :sapkali:
(Momonun özelliğide farklı bir yere dayanıyo olabilir)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık