Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Korsanfan Manga Yayıncılığına Veda

'Korsanfan' forumunda Venomemre1907 tarafından 26 May 2015 tarihinde açılan konu

1. Venomemre1907 (Üye)
    Mesaj Sayısı 1,285
    Üyelik Tarihi30 Nis 2009
    Merhabalar, "Gerekli Şeyler"in kabadayı üslubuyla uyardığı üzere bu firmanın telif haklarını aldığı ve zamanında çevirisine çok emek verdiğimiz mangaların internet üzerinde paylaşılması hukuki açıdan sakıncalıdır. Hukuki yaptırımlar dolayısıyla bahsi geçen firmanın hak sahibi olduğu tüm mangalar ilgili siteden en kısa sürede kaldırılacaktır. Yine binbir emekle güncele getirdiğimiz "One Piece"in 14 yıl geriye ışınlanmış olması bu alt-kültür ve topluluk için üzücü.
    Bir de, tümüyle gönüllü olarak ve hiçbir maddi karşılık beklemeden sizlere tanıtmaya çalıştığımız manga kültürünü tekeline aldığını düşünen telif sahibi külhanbeyleriyle hiçbir şekilde aynı sayfada olmadığımı ve diledikleri özrün samimiyetine inanmadığımı söylemeden geçemeyeceğim. Ne de olsa, manga çeviren, sitelerden takip eden ve (veya değil) okumuş olsa bile sırf destek olmak adına "Gerekli Şeyler"in yayınlarını satın alan manga sevenlerle "sokaktan geçen adamı" bir tutan zihniyetle nerede buluşuruz bilemiyorum.
    Türkiye'de resmi olarak manga yayıncılığının maddi, manevi ne kadar zor bir iş olduğunun farkındayız. Bu kültürün yayılmasına en ufak bir katkısı olan herkese teşekkür etmek isterim.Keşke "One Piece" özelinde bugüne kadar şehir şehir dolaşıp düzenlediğimiz buluşmalar ve yıllardır karşılıksız yürüttüğümüz PR çalışması için bizden de bir teşekkür esirgenmeseydi.

"Korsanlar şeytan, Denizciler adalet mi? Bunu savaş belirleyecek! Peki adalet galip gelecek mi? Elbette gelecek! Zira kazanan, adalet olduğunu iddia edecek!"
    Donquixote Doflamingo - Bölüm: 465
    *( Kendi çevirimizden alıntıdır.)

2. Mug1wara Her çocuk özeldir.

Mug1wara (Her çocuk özeldir.)
    Mesaj Sayısı 1,362
    Üyelik Tarihi19 Mar 2013
    Cahilliğime verin. Biz internet üzerinden TR çevirili One Piece okuyamayacak mıyız?

3. Venomemre1907 (Üye)
    Mesaj Sayısı 1,285
    Üyelik Tarihi30 Nis 2009
    Evet artık kaldırılıyor.

4. BeyazSakal (Üye)
    Mesaj Sayısı 295
    Üyelik Tarihi26 Şub 2014
    Noluyo ya.Şimdi ben kendi çevirimi kendim mi yapayım nasıl olacak şimdi anlamadım.Ben arşiv yapıyordum.Oooo bir manga keyfimiz var onuda elimizden alıyorlar.:of:

5. Venomemre1907 (Üye)
    Mesaj Sayısı 1,285
    Üyelik Tarihi30 Nis 2009
    Genel olarak internet siteleri üzerinde olan bütün hepsi için.

6. koma Guest

koma (Guest)
    Mesaj Sayısı 0
    hukiki olarak buna hakları yok TCanayasında yeri yok ilk onlar basmadı biz basılan kitapların korsan olarak yayını yapmıyoruz başka ülkelerdeki serverlarındaki bilgileri kendi zevkimiz için çevirip okuyoruz . internete yayınlanan resimlere sadece one piecenin japonyadaki yayın kuruluşu shunen jump telif hakkı isteyebilir. türkiyedeki yayın haklarını alan bir yayın gurubu değil. hemen vazgeçemeyiz. zaten kaldırılsa bile korsanfandaki bir ara katkım olduğu tüm seriler mevcut istediğim yerde yayınlarım ve hiçkimede buna bir şey diyemez. sizde biraz mantıklı olun gözdağı vermişler dava açamazlar kanunen böyle birşey yok. ben bu işin içinden biri olarak söylüyorum. dedklerimi lütfen cidiye alın herhangi bir yaptırım ceza veya site kapatma durumu söz konusu değil.

7. straw-hat (..)
    Mesaj Sayısı 1,830
    Üyelik Tarihi11 Ara 2008
    Buraya bi Mahir lazımdı şimdi :(..

8. Monkey D. Luffy Adamkuri/Katadam

Monkey D. Luffy (Adamkuri/Katadam)
    Mesaj Sayısı 7,555
    Üyelik Tarihi31 May 2014
    Bir sürü manga bu şekilde satılmıyor mu? Death Note veya Berserk'i netten okuyabiliyoruz ama şimdi One Piece'i okuyamayacak mıyız? O zaman mangası satılan tüm serileri okuyamamamız lazım. Ya da hepsini rahatça okuyabilmemiz.

9. koma Guest

koma (Guest)
    Mesaj Sayısı 0
    şu anda elimde bulunan tüm mangaları istediği bir sitede yayınlayabiriim ve kimsede bir şey yapamaz benden tehlif hakkı isteyecek tek kuruluş shunen jump tur başkası isteyemez :) birilerinin sözüne kanıpta mangaları kaldırmayın böyle bir hata yapmayın .onca emek verilmiş.

10. arlong Üye

arlong (Üye)
    Mesaj Sayısı 90
    Üyelik Tarihi28 Tem 2011
    benimde bildiğim kadarıyla hukuki olarak hiç bir yaptırım uygulayamazlar üstüne üstlük kabadayılık serserilik yapıyolarsa onların edepsizliğidir bu, şimdi facede bulunan sayfalarına zorlarına gidecek bi kaç cümle yazdım inşallah cevap verir kendileri ayrıca cidden emek var üzüldüm yıllarca oturup yazdığınz çevirdiğiniz (hatta bi ara ben de manga çeviri yapmaya çalıştım asla göründüğü gibi bişe olmadığını öğrendim cidden zor bi iş) siteler mangların kapatılmasına valla ben arkanızdayım elinizden ne geliyosa yapmanızı tavsiye ediyorum ve benimde yapabileceğim bi şey varsa yardımcı olurum

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık