Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
  1. One Piece 869 Türkçe İndir
    Duyuruyu Kapat
  2. Hasır Şapka Korsanları'nın Arkeoloğu Nico Robin Tıkla-Oku
    Duyuruyu Kapat
  3. Okumadan Geçmeyin: Korsanfan Deyimleri Sözlüğü Tıkla-Oku
    Duyuruyu Kapat
  4. One Piece Dünyası Zaman Çizelgesi İçin Tıklayınız
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Kong

'Dünya Hükümeti' forumunda Smoker tarafından 18 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. Duruşu ve unvanı yeter.

42 oy
    62.7%
  2. Huzurevine yollamayı unuttukları biri daha.

25 oy
    37.3%
  1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

Smoker (the White Hunter)
    Mesaj Sayısı 12,070
    Üyelik Tarihi22 Nisan 2009

Kong (Kongu), Dünya Hükümeti'nin Şef Komutanı'dır. Gol D. Roger'ın en parlak döneminde Denizciler'in Filo Amiralliğini yapmıştır.

Görünümü

Kong son derece kaslı, geniş göğüslü, yaşlı biri olmasına rağmen oldukça iri bir adamdır. Saçı ve sakalı beyazlamıştır. Fakat asıl dikkat çeken özelliği, saçının ve sakalının diken diken olmasıdır. Bu görünüşü ile bir punkçıya benzer. Sol gözünden, yanağına kadar inen bir yara izi vardır. Kısa kollu ve üzerinde madalyalar olan bir gömlek giyer. Bileğinde koyu yeşil renkte bir kol bandı vardır. Ayrıca boynuna açık yeşil renkte bir eşarp takar. Her ne kadar artık bir Denizci olmasa da, omuzlarında yüksek Denizci subaylarının giydiği standart Denizci paltosu vardır.

Kişiliği

Eskiden bir Denizci, şimdi ise Dünya Hükümeti'nin en yetkili isimlerinden biri olan Kong'un güçlü bir adalet duygusu vardır. İnandığı adaletin mutlak mı, yoksa ahlak mı olduğu bilinmemektedir. Ayrıca pozisyonundan büyük gurur duyar. Her ne kadar itibarlarına zarar gelmemesini sağlasa da, Sengoku ve Monkey D. Garp'ın istifa etmesi onu büyük hayal kırıklığına uğratmıştır.

Yetenek ve Güçleri

Kong, Filo Amirali olduğu dönemde Denizciler'in üzerinde mutlak bir söz hakkına sahipti. Şimdi Dünya Hükümeti'nin Şef Komutanı görevindedir. Bu görev onu, Dünya Hükümeti içerisinde Gorosei'den sonraki en yetkili kişi yapmaktadır. Şimdiki pozisyonunda sadece Denizciler'in değil; Shichibukai, Enies Lobby ve Cipher Pol birimleri üzerinde de kontrolü vardır. Politik güçlerinden dolayı herhangi bir Shichibukai'nin unvanını istediği anda geri alabilir.

Politik güçlerinin yanı sıra kalıplı bir adam olmasından, eskiden Denizciler'i yönetmesinden ve vücudundaki yara izlerinden dolayı güçlü biri gibi görünmektedir. Ancak henüz herhangi bir güce sahip olup, olmadığı bilinmemektedir.

Haki

Kor-Amiral ve üstü rütbede olan tüm Denizciler'in Haki kullanabildiği bilinmektedir. Eski Filo Amirallerinden biri olan Kong da bu yeteneğe sahiptir. Ancak henüz kullanırken görülmemiştir.

Künye

Adı: Kong
    Okunuşu: Kongu
    İngilizce Adı: Kong
    İlk Göründüğü Bölüm: Manga 0, Anime 0
    Bağlantıları: Dünya Hükümeti, Denizciler (Eski)
    Unvanları: Şef Komutan, Filo Amirali (Eski)
    Durumu: Canlı
    Doğum Günü: 9 Mayıs

2. Alpamis Monkey D.Luffy

Alpamis (Monkey D.Luffy)
    Mesaj Sayısı 6,687
    Üyelik Tarihi8 Ekim 2014
    Bu adamın ben çok büyük rolde oynayacağını düşünmüyorum. Yani rakip olarak karşımıza çıkacağını sanmıyorum. Ama ihtimaller her zaman var.

3. Ghost Dead

Ghost (Dead)
    Mesaj Sayısı 339
    Üyelik Tarihi28 Ekim 2015
    Duruşu yeter.

4. NiTian ErXing Grand Marshal Site Yetkilisi

NiTian ErXing (Grand Marshal)
    Mesaj Sayısı 1,367
    Üyelik Tarihi1 Ocak 2009
    Geçmişini, savaşlarını falan görmek isterdim bu adamın.

5. yyolcu The voices without resolve are nothing but noise!

yyolcu (The voices without resolve are nothing but noise!)
    Mesaj Sayısı 1,452
    Üyelik Tarihi29 Haziran 2015
    Eline sağlık. Aynen ben de ilerde çok mühim bir rolü olmasa da geçmişte neler yaptığını görmek isterdim bu herifin.

6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

Smoker (the White Hunter)
    Mesaj Sayısı 12,070
    Üyelik Tarihi22 Nisan 2009
    İleride niye rolü olmasın? Adam Gorosei'den sonraki ikinci kişi. Çok önemli ve yetkili bir abimiz.

7. yyolcu The voices without resolve are nothing but noise!

yyolcu (The voices without resolve are nothing but noise!)
    Mesaj Sayısı 1,452
    Üyelik Tarihi29 Haziran 2015
    Öyle ama geçmiş artık bundan ya :D Yanılabilirim tabi.

8. Suraad Ömrüm Parklarda Geçti.

Suraad (Ömrüm Parklarda Geçti.)
    Mesaj Sayısı 975
    Üyelik Tarihi29 Haziran 2012
    Tasarımını beğeniyorum ama kişilik ve gücü hakkında pek bilgi olmadığından yorum yapacak pek bir şey yok :D

9. Mesaj Sayısı 6,208
    Üyelik Tarihi31 Mayıs 2014
    Çöp karakterin bile önemi var seride. Bir şeyler yapacaktır onun da bir rolü vardır herhalde.

Teşekkürler.

10. NiTian ErXing Grand Marshal Site Yetkilisi

NiTian ErXing (Grand Marshal)
    Mesaj Sayısı 1,367
    Üyelik Tarihi1 Ocak 2009
    Belki gelmiş geçmiş en güçlü denizcidir, belli mi olur.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuya Bakanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık