Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Koala

'Devrim Ordusu' forumunda Smoker tarafından 22 May 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Yeniden görmek sevindirici.

  71 oy
  82.6%
 2. Geçmişte kalması gerekirken zorla seriye sokulmuş kişilerden biri.

  15 oy
  17.4%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Koala, Fisher Tiger'ın Mariejois'a yaptığı baskında serbest bıraktığı kölelerden biridir. Daha sonra memleketi Foolshout'a ulaşmak için Güneş Korsanları ile birlikte yolculuk etmiştir.

  Daha sonra ise Devrim Ordusu'na katılarak, Balıkadam Karatesi yardımcı eğitmeni olmuştur. Sabo ile birlikte çalışmaktadır. Yeni hali Dressrosa'da görülmüştür.

  Görünümü

  Koala'nın ilk gösterildiği hali on bir yaşındaydı. Oldukça zayıftı ve pis, taranmamış saçları vardı. Ayrıca büyük ve açık gözleri ile bir koalayı andırıyordu. Yüzünde ise her daim rahatsız edici bir gülümseme ile gezerdi. Üzerindeki elbiselerin tamamı epey kirliydi. Açık renkte yakalı bir gömlek ve askıları olan kahverengi bir pantolon giyiyordu. Tiger, Koala'nın sırtındaki Uçan Ejder Pençesi'nin yerine, Güneş Korsanları'nın simgesini basmıştır.

  [​IMG]

  Koala daha sonra eli yüzü düzgün bir kız olmuştur. Sarı renkte bir elbise ve kırmızı ayakkabılar giymiştir. Saçları ise bakımlı ve taralıdır.

  [​IMG]

  Yirmi üç yaşındaki hali ise uzun boylu, zayıf ve çekici bir kadın görünümüne sahiptir. Kafasında üzerinde gözlük olan kırmızı bir şapka vardır. Üzerine yakalı ve kolları fırfırlı lila bir kıyafet, altına da uçları dantelli siyah bir etek giymiştir. Bacaklarında siyah külotlu çorap vardır. Ayakkabıları koyu renkte, uzun konçlu ve topukludur.

  Kişiliği

  Aladdin'e göre Koala, köleliği bir yaşam şekli haline getirmiş ve bu his onun içine işlemiştir. Serbest bırakılmasının üzerinden üç yıl geçmesine rağmen o hiç ağlamamış ve durmadan çalışmaya devam etmiştir. Çünkü ağlarsa ya da çalışmaya ara verirse öldürüleceğini düşünmüştür. Koala en başta Güneş Korsanları'nın onun yeni sahipleri olduğunu düşünmüş, bu yüzden eski köle davranışlarını sürdürmüştür. Balıkadamlar aksi bir açıklama yapsa da, Koala onlara inanmamıştır. Koala'nın hala o günlerden kalma bir paranoyaya sahip olup olmadığı bilinmemektedir.

  Tiger, Koala'yı Kutsal Ejderler gibi olmadıklarına ikna etmek için eline aldığı bir silahı denize atmıştır, bunun üzerine Koala da yıllar sonra ilk kez ağlamıştır. Bu olayın ardından Güneş Korsanları'nı ailesi gibi görmüş, ancak yine de durduk yere temizlik yapma huyundan vazgeçememiştir.

  Zaman geçtikçe balıkadamlar ile arasında güçlü bir sevgi bağı oluşmuştur. Özellikle Hatchan ve gelecekte Macro Korsanları'nı oluşturacak Macro, Gyaro ve Tansui ile oldukça yakınlaşmıştır. Evine varana kadar, Tiger'ın elini tutarak yürümüştür.

  Koala'nın yetişkin hali oldukça olgun biridir. Portgas D. Ace'i kurtaramadığı için üzülen Sabo ile empati kurabilmiştir. Ayrıca sıcakkanlı ve eğlenceli biridir. Nico Robin'i gördüğünde ona sarılmıştır. Bunlara karşın çabuk sinirlenen bir mizacı vardır. Sabo'ya görevini bırakıp da Issho ile dövüştüğü için kızmıştır.

  Yetenek ve Güçleri

  Koala'nın kendi çapında yeterli bir gücü vardır. Kendinden iri olan rakiplerini indirebilir. Ayrıca oldukça çevik ve atiktir. Uzun mesafelere rahatlıkla zıplayabilir.

  Dövüş konusundaki yeteneklerinden ötürü sıradan bir Devrim Ordusu askerinden üstün biri olduğu söylenebilir.

  Balıkadam Karatesi
  Koala, Balıkadam Karatesi hususunda bu sanatı başkalarına öğretebilecek ve kendinden büyük rakipleri bu sanatın teknikleri indirebilecek kadar yetkindir. Balıkadam ırkından gelmemesine rağmen bu sanatı öğrenebilmesi ve öğretebilmesi oldukça etkilidir. Animede silahlı beş kişiyi tek bir darbede yendiği gösterilmiştir.

  Ek Bilgiler

  - Koala, balıkadam olmadığı halde Balıkadam Karatesi kullanabildiği görülen ilk karakterdir. Ayrıca Güneş Korsanları'nın simgesine sahip tek insandır.

  - Koala ve Nami balıkadamların kurduğu korsan tayfaları ile takılmışlardır. Ancak durumları birbirine tamamen zıttır:
  • Nami, Arlong'un tayfasına zorla sokulmuştur. Koala, Güneş Korsanları da istediği için onlarla yolculuk etmiştir.
  • İki karakter de bulundukları korsan tayfasının simgesini taşımışlardır. Nami, var olan dövmesini kendi tasarımı olan bir dövme ile değiştirerek Arlong'un köleliğinden kurtulduğunu simgelemiş, Koala ise Güneş Korsanları'nın damgası ile kölelikten kurtulmuştur.
  • Nami, Arlong'un tayfasına girdikten sonra ağlamamış, Koala ise Güneş Korsanları'na katıldıktan sonra ilk kez ağlamıştır.
  • Nami zorla ve şiddet görerek harita çizmeye zorlanmış, Koala ise herhangi bir şey için kesinlikle zorlanmamış, baskı altına alınmamıştır.
  • Arlong, Nami'yi sonsuza dek tayfasında tutmak istemiş, Güneş Korsanları ise Koala'yı geçici bir süreliğine yanına almıştır.
  • Nami'nin Arlong ile geçirdiği günler acı doludur ve ondan kurtulduğu gün mutlu olmuştur. Koala ise balıkadamlarla çok eğlenmiş, onlardan ayrılacağı için üzülmüştür. Sonuç olarak Nami (balıkadamlarla tekrardan yolları kesişinceye dek) balıkadamlardan nefret etmiş, Koala da onları sevmiştir.
  • Nami'nin köyünde Denizciler ihanet ettiği için köy halkı balıkadamlarla savaşma kararı almış, Koala'nın köyünde ise köy halkı, Koala'yı geri alabilmek için Denizciler ile işbirliği yaparak balıkadamları satmıştır.

  - Koala, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 30. sıradadır. Bu sıra onu Sabo'nun ardından en çok sevilen Devrim Ordusu askeri yapmıştır.

  Künye

  Adı: Koala
  Okunuşu: Koara
  İngilizce Adı: Koala
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 622, Anime 541
  Bağlantısı: Devrim Ordusu
  Unvanları: Devrimci, Balıkadam Karatesi yardımcı eğitmeni, Köle (Eski)
  Yaşı: 23
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 25 Ekim
  Boyu: 1.60 cm

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Koala
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 19 Eyl 2019
 2. The-Hound the Black Swordsman

  The-Hound (the Black Swordsman)
  Mesaj Sayısı 1,498
  Üyelik Tarihi9 Ağu 2013
  Eline Sağlık.
   
 3. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

  Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
  Mesaj Sayısı 15,897
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  Fb sinde çok üzüldüydüm tekrar görünce çok sevindim ben buna. Birde açılıp saçılmış :D
   
 4. ch3rl0b11n kishishishishi

  ch3rl0b11n (kishishishishi)
  Mesaj Sayısı 7,118
  Üyelik Tarihi23 Nis 2012
  Eline sağlık üstat.

  Seriye yeniden girmesi iyi olmuştur. Şahane bir arka plan hikayesi ile devrimcilere katılması genel hikayeye cuk diye oturmuştur.

  Severim kendisini. Umarım daha sık görürüz diğer gereksiz yeşil torbalar olmadan. :/
   
 5. Sir Crocodile Sabaku no Ō

  Sir Crocodile (Sabaku no Ō)
  Mesaj Sayısı 11,617
  Üyelik Tarihi17 Mar 2015
  Eline sağlık.
   
 6. Mesaj Sayısı 4,925
  Üyelik Tarihi14 Tem 2009
  Açıkcası geçmişi üzücüydü ama ne bileyim katılmasını istemezdim. Yeni bir karakter ortaya çıkabilirmiş. Ha gözüme batıyor mu değil. Sanki kaç kere göreceğiz de devrimcileri . :D
   
 7. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 19,150
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Nami ile karşılaştırma kısımlarını okuyunca şöyle bir aydınlandım.
  Ufakken görülen davranışlar önemli işte.Koala devrimci olup sevginin barışın yolundan ilerlerken Nami korsanın haydudun pis hırsızın teki olup çıkıyor.Kaderin cilvesi işte. :(

  Eline sağlık.
   
 8. NiTian ErXing Alfaðir

  NiTian ErXing (Alfaðir)
  Mesaj Sayısı 17,225
  Üyelik Tarihi1 Oca 2009
  Geçmişte de sevmemiştim hala da sevmiyorum. Ölse daha iyiydi. Eline sağlık.
   
 9. Nico Robin Ameonna

  Nico Robin (Ameonna)
  Mesaj Sayısı 659
  Üyelik Tarihi6 Tem 2009
  Eline sağlık.
  Çocukken sürekli gülmesine bir yandan sinir olurken bir yandan da üzülüyordum. Tekrar görmesek de olurdu çok da önemli bir karakter değil bence.
   
 10. Eric Cartman Kozuki Oden!

  Eric Cartman (Kozuki Oden!)
  Mesaj Sayısı 8,909
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Severim kendisini :S Eline sağlık Smoker.

  Nami ile bazı mevzularda farklı olmalarının nedeni bariz:Kaptanlar.Biri Tiger'a denk geldi diğeri Arlong'a. :)
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık