Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Klonlama Hakkındaki Görüşünüz

• Konbuyu başlatan IROH HAN
  • Başlangıç tarihi

Klonlama işlemine cevabınız

• Kullanılan toplam oy
    53
Sağlık bir insan klonlamanın mümkün olup olmadığı kesin değil. İlerde kesinleşebilir ve birileri bunu yapa da bilir. Ama klonlama işinin sıfırdan bir kişilik, varlık oluşturma olduğunu düşünmüyorum. Tüp bebek Raichu hali benim gözümde.

-

Konu ışığında böyle bir şeyin mümkün olması durumunda. Klonum istese bile öldürülmesine izin vermezdim. Ölmeden önce rıza göstermesi durumunda benden önce ölürse alırdım organlarını. Ben önce öldürsem onun da alabileceği söylerdim.

Bu klonlamanın iki yönden sıkıntısı var
1 eğer klonlanan olursan kendinden bir tane daha olması gerçeği insanı rahatsız eder artık tekliği özel bir birey olmuşluğunu kaybedersin
2 Eğer klonlanmış olursan ise başka birinin ekstra yedeğinden başka birşey olamazsın
Yani ne klonlanmak nede klonlanmış olmak istemezsin
Bakınız dune evrenindeki duncan karakteri solucan tanrı imparator sevdiği generalini nasılda yedekleyip tekrar tekrar kullanıyo :) bu durum klon duncanlar üzerinde psikolojik çökmeye neden oluyor :oleyo2::oleyo::oleyo2:

Bu b.ktan dünya için, klonumu kendi çekeceğimden daha büyük bir buhrana sürükleyemem. Sarılalım birbirimize, niye denek oluyoruz?

Etik dışı!!!!!
Gayri ahlaki!!!!
İşin goygoyunu bırakırsak bilinçsiz yedek parça deposu diye bir şey yok. Tamamiyle fikirsel ve filmler ile inandırılan bi şey. Anne karnındaki bebeğin bile bilinci varken bilinçsizini nasıl yapacaklar. Embriyolojik olarak mümkün değil. Ama Yapay organ üretimi(insan dokusundaki pluripotent hücrelerden) olabilecek bir durum tabi teknolojimizin biraz daha gelişmesi lazım. Yapay organ deneyleri fareler üzerinde deneme aşamasında ve gerçekleşmiş vakalar var. Bu deneylerden sonra insanlar için çalışmalar arttı ama şuan elle tutulur şeyler az.
Temel problemlerden biri kök hücrelerinin kontrolünün tamamiyle kontrol altına alınamaması.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık