Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Klonlama Hakkındaki Görüşünüz

• Konbuyu başlatan IROH HAN
  • Başlangıç tarihi

Klonlama işlemine cevabınız

• Kullanılan toplam oy
    53
Kabul edilecek bir şey değil.Sen klon olarak yer altında yaşa bakalım bilincin felan var diyorsun.Klonlar dünyayı yıkar isyan çıkarır.

Herkesin klonu olmayacak sadece zenginlerin olacak ve siz de bu maddi imkana sahip olacaksınız. Sevdiklerinize de bu imkanı sağlayabileceksiniz.
Bilinci olan klonlarsa yeraltında dünyadan bir haber, tesiste yaşayacaklar. Her türlü imkanları, eğlence anlayışları olacak. Sizin veya sevdiğiniz kişinin organa ihtiyacı olduğunda klon öldürülecek ve organ nakli gerçekleşecek.

Merakımdan soruyorum yanlış anlama lütfen. Vegan veya vejeteryan mısın?
Eğer değilsen verdiğin cevabın altındaki yatan bu sebebin pek dolu olmadığı ve diğer pek çok kişi gibi bir insan hayatı söz konusu olduğu için bu karara vardığın kanısındayım. Bunun nedeni şu: Marketlerde satılan yumurtaların üretimi küçücük kafeslerde birçok tavuk sıkıştırılarak sağlanıyor. Et ürünlerinde de buna benzer bir durum söz konusu. Demek istediğim köleleştirme bu sektörlerde var ve senin burada koyduğun tavır nedir?
Burada gerçekleşen durum yukarıda yazdığım gibi pek çoğumuzun yaptığının benzeri bir eylem. Hayvanları yemesekte ölmeyeceğimiz halde etlerinden yararlanmak için öldürülmelerine ses çıkarmıyoruz. Mesela organlarını kullanabileceğimiz varlıklar insan dışında olsa kararlar onay verme yönünde eğilim gösterir. Mesele insan olunca değişillik gösteriyor karar. Belki bunun sebebi kendimizin veya yakınlarımızdan birinin buna ihtiyaç duymaması olabilir.
Bu arada ben de reddederim diye düşünüyorum, ama bilinçli bir halde olmayacaksa yukarıda yazdığım nedenlerden ötürü gönül rahatlığıyla kabul ederim.
Vegan değilim, vegan gibi radikal davranamam da. Anca belli bir yaştan sonra hayvansal gıda tüketimi azalabilir. Binlerce yıldır hepçil yetişmiş insanın etçil yanının körelmesi lazım bu tarz bi yaşam için, evrim falan böyle çalışıyor sanırım. Valla altı dolu boş sana kalmış, benim sözlerim açık. Evrenin hakimiymişiz gibi herşeyi kendimize ehlileştirip sömürmemiz yanlış diyorum. Herşeyden kastım da canlı cansız herşey. Bana kalsa avcılık devam etmeli.

Vegan değilim, vegan gibi radikal davranamam da. Anca belli bir yaştan sonra hayvansal gıda tüketimi azalabilir. Binlerce yıldır hepçil yetişmiş insanın etçil yanının körelmesi lazım bu tarz bi yaşam için, evrim falan böyle çalışıyor sanırım. Valla altı dolu boş sana kalmış, benim sözlerim açık. Evrenin hakimiymişiz gibi herşeyi kendimize ehlileştirip sömürmemiz yanlış diyorum. Herşeyden kastım da canlı cansız herşey. Bana kalsa avcılık devam etmeli.
Vegan olan nasıl oluyor yav? Evrim popülasyonların nesiller boyunca geçirdiği değişim, burada bireysel bir karar söz konusu. :( Biraz alakasız duruyor. :/

Vegan olan nasıl oluyor yav? Evrim popülasyonların nesiller boyunca geçirdiği değişim, burada bireysel bir karar söz konusu. :( Biraz alakasız duruyor. :/
Vegan olunmaz mı yazıyor, olan olsun :S O demiş ki hayvan yemesek ölmeyiz, ben de, vegan beslenmenin kalıtsal özellikler yüzünden sağlıklı birey yetiştiremeyeceğini söylüyorum. Neyse ya, her cümleyi açıklamak zorunda kalmak beni geriyor. Sıkıldım brn yazmıyom artık.

Klonların duyguları olacağına katılmıyorum açıkcası, ruh denen şeyin sırrını çözmedikce olanaksız. Soruna gelecek olursak senin önermen de klonların hem kendinin bilincinde olup hem de koyun gibi sırasını mı bekleyecek, ne zaman öldürülecem acaba diye. Mantıksız bir soruya mantık çerçevesinde bir cevap verilemeyeceği için cevap vermemek en iyisi :D

Her insan hayatına değer vermem açıkçası. Bu yüzden sevmediğim bi insana yapabilirim bunu. Ama kendi clonuma yapamam.

Edit: tekrar düşündüm de kendi hayatımı kurtarmama yarayacaksa yapabilirim. Ama iyi şartlarda bakılması lazım.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık