Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Kingdom

Tamam da bu yine var bu seri içinde, yani Pang Nuan da öyle bir adam. Orada da yanlış hatırlamıyorsam arkasında arkadaşları, değer verdiği kişiler var gibi görünüyordu da öyle bir irade örneğini gösteriyordu. Hee gerçek dünyadan bakarsan dediğin gibi saçma oluyor bu durum. Fakat seri içinden bakarsak yine bunlar göz ardı edilebilir bence.

Mesela Kyou Kai'nin teknikleri de çok saçma bir güç veriyor mesela. Bu tarz şeyler de eleştirilebilir ama iyi işleniyor bence pek çok şeye göre bunlar.
İradeye falan bir şey demiyorum ben. Normalde o vuruşla birlikte Xin'in ortadan ikiye bölünmesi lazımdı, ama bölünmedi. Kendisi aynı vuruşu yaptığında kime vursa yok ediyor. Qiang Lei'nin teknikleri de çok hızlı olmasıyla açıklanabilir. Aslında onun da Pang Nuan dövüşünde ölmesi lazımdı. Adam kaldırıp yerden yere vurdu. İç kanama geçirmesi lazım, kırılmamış kemiğinin olmaması lazım.

Plot armor Kingdom'da fazlasıyla var, ben bunu gördüm.

Bilenler bana okuyucuların neden Li Mu, yani Ri Boku'dan bu kadar nefret ettiğini açıklayabilir mi?
Bence seride gereksiz pohpohlanıyor. Serideki herkes riboku şöyle dahi riboku böyle inanılmaz çok gazlıyolar yazar bakın bu inanilmaz bı rakip diye gözümüze çok sokuyor sonunda da bir şey yapmıyor. Birleştirdiği ordu püskürtülünce, Ousen ve Kankiden tokat yiyince çok zevk almıştım.

Bence seride gereksiz pohpohlanıyor. Serideki herkes riboku şöyle dahi riboku böyle inanılmaz çok gazlıyolar yazar bakın bu inanilmaz bı rakip diye gözümüze çok sokuyor sonunda da bir şey yapmıyor. Birleştirdiği ordu püskürtülünce, Ousen ve Kankiden tokat yiyince çok zevk almıştım.
Ben adama kızmıyorum, ülkesini savunuyor, düşmanlarını yok etmeye çalışıyor. Akıllı da bir adam zaten.
Huan Yi (Kan Ki)'yi tokatlayacak zaten eğer tarihe uygun giderse.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İradeye falan bir şey demiyorum ben. Normalde o vuruşla birlikte Xin'in ortadan ikiye bölünmesi lazımdı, ama bölünmedi. Kendisi aynı vuruşu yaptığında kime vursa yok ediyor. Qiang Lei'nin teknikleri de çok hızlı olmasıyla açıklanabilir. Aslında onun da Pang Nuan dövüşünde ölmesi lazımdı. Adam kaldırıp yerden yere vurdu. İç kanama geçirmesi lazım, kırılmamış kemiğinin olmaması lazım.

Plot armor Kingdom'da fazlasıyla var, ben bunu gördüm.
Yok zaten katılıyorum dediklerine ama yine de bu diğer serilerde olduğu kadar abartılı değil bence. Daha oturaklı yani, misal örnek verdim et yeyip iyileşmek gibi şeyler yok en azından. Zaten tarih serisi ve savaş üzerinden gitmesi daha mantıklı kılıyor seriyi. Yine de misal Berserkten örnek verelim Griffith...

Ölüden farkı yoktu, sonra baştan yenilendi ve bir nevi tanrı gibi geldi geri. Böyle absürt güçler görmüyoruz, senin dediğin tarzda şeyler var. Plot armor zaten bu tip başrolün yani ana karakterin ve etrafında ki kişilerin ölmemesi gereken her seride var benim gördüğüm. Sadece ne kadar olduğu ve çok göze batmaması önemli bence bu noktada.

One Piece bu sitenin var olma sebebi. Kingdom da öyle üst düzey bir manga değil bana göre, aşırı abarttığı yerler oluyor. Kurgu bakımından One Piece'ten daha tutarlı bir seri olduğu kesin.
Seri mi kayırıyorsun yani? Çizim, kurgu, senaryo, gerçekçilik, karakterler açısından Kingdom önde. Op baya büyük bir evren ama, o açıdan üstünlüğü var.

Seri mi kayırıyorsun yani? Çizim, kurgu, senaryo, gerçekçilik, karakterler açısından Kingdom önde. Op baya büyük bir evren ama, o açıdan üstünlüğü var.
Çizimleri kötü değil ama çok uçuk da değil Kingdomın. Senaryo, kurgu meselesi ise tarihi bir şey neticede. Genel anlamda iyi işlenen tarafları baskın ama. Nasıl yansıtıldı diye bakılır bu noktada. OP ise hayali bir hikaye. Karakterlerde op altta kalan bir seri değil ama hikaye olarak Kingdom elbette daha gerçek adamları barındırıyor. Biri fantastik seri öbürü tarihi bir seri. Çok kıyaslamamak gerekir.

Seride şu meydan okumayı yapabilecek başka adam yok ... Adamın düşmanı hem içerde hem dışarda . Son yaşadıklarını bir nevi Mustafa Kemal Atatürk ün başına gelenlere benzetiyorum .

Kimin seri kayırdığı ortada, eyyam yapma hiç.

Kingdom ve One Piece aynı klasmanda olan seriler bile değilken, gelmiş burada gerçekçilik, karakterler falan yazıyorsun. Gerçekçi dediğin Kingdom'da adamlar bir kargı sallayışı ile 10-15 kişiyi ortadan ikiye bölüyor. Bu mu gerçekçi?

Kingdom'un, One Piece'ten önde olan iki şeyi var; temposu ve kurgusu. Hepsi bu kadar.

Çizimleri kötü değil ama çok uçuk da değil Kingdomın. Senaryo, kurgu meselesi ise tarihi bir şey neticede. Genel anlamda iyi işlenen tarafları baskın ama. Nasıl yansıtıldı diye bakılır bu noktada. OP ise hayali bir hikaye. Karakterlerde op altta kalan bir seri değil ama hikaye olarak Kingdom elbette daha gerçek adamları barındırıyor. Biri fantastik seri öbürü tarihi bir seri. Çok kıyaslamamak gerekir.
Çizimleri kıyaslarsın, kurguyu kıyaslarsın, karakterleri de kıyaslarsın. Çoğu şeyin neticesi biliniyor ama bilinmeyen ekseriyeti mangaka hallediyor. Normalde karakterler, generaller böyle değil mesela. HoKen dediğimiz adam, şeronun teki ama güçlü kuvvetli değil bahsedildiği gibi. Öyle Li Mu ile de çok yakın değiller. Abartılı bir hikayesi yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık