Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Kin'emon

'Diğer Kişiler' forumunda slayer tarafından 22 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. On numara adam.

  36 oy
  69.2%
 2. Sevemedim.

  16 oy
  30.8%
 1. slayer Üye

  slayer (Üye)
  Mesaj Sayısı 25
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  [​IMG]

  Kin'emon
  , Wano Ülkesi'ne mensup bir samuraydır. Parçalanmış bedeni Hasır Şapka Korsanları tarafından Punk Hazard'da bulunmuş ve birleştirilmiştir. Kozuki Hanesi'nin uşaklarından biridir. Kozuki Oden'in ölümünün ardından Kozuki Momonosuke'nin babası gibi davranmıştır.

  Kin'emon, Kaido ve Wano Ülkesi'nin Şogun'u iş birliği yaparak Wano Ülkesi'ni ele geçirmeye başlayınca Kozuki Hanesi'nin varisi olan Momonosuke'yi iki arkadaşı ile birlikte ülkeden kaçırmıştır. Yolculukları esnasında üç arkadaştan Raizo yolda kaybolmuştur. Kalan iki kişi Dressrosa'ya çıkmış, fakat burada Donquixote Doflamingo'nun adamları tarafından yakalanmışlardır. Kin'emon, Momonosuke'yi limandaki bir gemiye bindirmiş, ancak gemi Punk Hazard'a yelken açmıştır. Kin'emon'un arkadaşı Kanjuro kendini feda ederek onun Momonosuke'nin peşinden gitmesine yardım etmiştir. Punk Hazard'a ulaşan Kin'meon, burada o zamanlar bir Shichibukai olan Trafalgar D. Water Law tarafından parçalarına ayrılmış, daha sonra bu parçalar Hasır Şapka Korsanları tarafından birleştirilmiştir. Adadaki zorlu mücadelelerin ardından Kin'emon ve sorumluluğundaki Momonosuke, Hasır Şapka Korsanları ile birlikte önce Dressrosa, ardından Zo'ya gitmiştir. Yolda arkadaşlarını tekrardan bulan Kin'emon, şu anda Hasır Şapka Korsanları'nın geride kalan üyeleri ile birlikte Wano Ülkesi'ne gitmektedir.

  Görünümü

  Kin'emon görünüş olarak tıpatıp antik dönemdeki Japon samuraylarına benzer. Epey uzun bir adamdır. Hemen hemen Brook ile aynı boydadır. Aşırı olmasa da kaslı bir vücuda sahiptir. Gözleri asimetriktir. Sağ gözü, sol gözünden daha açık durmaktadır.

  Üzerinde sağ tarafı siyah beyaz çizgili, sol tarafı ise turuncu renkte olan bir samuray gisi vardır. Belinin sol kısmında kınlarında alev desenleri olan kişi katana taşır. Ayaklarına basit geta sandaletleri giyer.

  Sırtında Kozuki Hanesi'nin armasının dövmesi vardır.

  Kişiliği

  Kin'emon tamamen bushido kurallarına bağlı gibi görünen bir adamdır. Parçalarına ayrıldığı halde ölmediği için eğer yapabilseydi kendisini öldüreceğini söylemiştir. Gururundan çok zorda kalmadıkça asla taviz vermez. Momonosuke gibi, Kin'emon da oldukça inatçı biridir ve asla başkalarından yardım istemez. Çünkü hiçbir koşulda yardıma ihtiyacı olmadığını düşünür. Ancak soğuktan donma noktasına geldiğinde gururunu ve inadını bir kenara bırakmış ve yardım istemiştir. Ayrıca çok onurludur. Nami'nin bedeninindeki Sanji'ye gövdesini kurtardığı için teşekkür etmiş ve ona borçlandığını söylemiştir.

  Aslında en başta Hasır Şapka Korsanları'ndan yardım istememesinin sebebi korsanlara karşı güçlü bir nefret beslemesinden ileri gelmektedir. Ayrıca bilinmeyen bir sebepten ötürü ejderhaları da sevmez. Son derece ön yargılı ve kafasında kurduğu şeyin doğru olduğuna inanan biridir. Roronoa Zoro'nun belinde zamanında Ryuma'nın kılıç olan Shusui'yi görünce Ryuma'nın mezarını onun soyduğunu ve kılıcı çaldığını düşünmüştür.

  Eski kafalı samuray görüşlerine sahiptir. Kadınların erkeklerin üç adım arkasından yürümesi gerektiğine ve konuşmaları gerektiğinde bunu son derece sessiz ve saygılı bir şekilde yapmaları gerektiğini düşünür. Bu düşüncesi sebebiyle birçok kez Nami'yi utanmaz bir kadın olarak yaftalamıştır. Nami tarafından kafasına tekme yediğinde ise daha çok sinirlenmiştir. Kin'emon'un kadınlar hakkındaki görüşlerinin Wano Ülkesi'nde hakim olan görüş mü, yoksa kendi tercihleri mi olduğu bilinmemektedir. Son derece eski kafalı olmasının Wano Ülkesi'nin dışa kapalı bir samuray ülkesi olmasından kaynaklı olduğu düşünülmektedir.

  Bu kadar cinsiyet ayrımı yapan biri olmasına karşın sapık bir yönü de vardır. Nami'nin giyiminden son derece rahatsız olmasına karşın, onun göğüs dekoltesine bakmaktan kendini alamamıştır. Ayrıca Momonosuke'nin Nico Robin ile birlikte duş alması, ardından Nami ve Robin ile birlikte aynı yatakta yatmasına oldukça sinirlenmiştir.

  Momonosuke'ye çok büyük değer verir. Onu bulmak için çok büyük tehlikeler atlatmış. Ufacık bir sandal ile Yeni Dünya'nın tehlikeli denizlerinde yolculuk yaparak Punk Hazard'a ulaşmış ve burada Law ile dövüşmüştür. Parçalarına ayrıldıktan sonra bile gövdesi ile onu aramaya devam etmiş ve yoluna çıkan kişilerle saldırmıştır. Momonosuke'nin ejderha formunda olabileceğini öğrendiğinde daha önceden öldürdüğü ejderhanın o olduğunu düşünmüş ve hiç tereddüt etmeden zehirli gaz bulutunun içine girmiştir.

  Şeytan Meyveleri'nin varlığından habersizdir. Kendi sahip olduğu Şeytan Meyvesi gücünü tuhaf bir meyve yedikten sonra elde ettiğini söylemiştir. Başkalarının sahip olduğu meyve yeteneklerini ninjutsu ya da büyü olarak görmektedir. Ayrıca modern dünyada bulunan çoğu şeye yabancıdır. Pizza diye bir şeyin varlığını Hasır Şapka Korsanları sayesinde öğrenmiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Wano Ülkesi'ne bağlı bir samuray olan Kin'emon yetenekli bir kılıç ustasıdır.

  Acıya ve soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır. Sanji'nin güçlü tekmelerinden kafasına defalarca yemesine rağmen bilincini kaybetmemiştir. Ayrıca gövdesi, normal bir insanın donarak öleceği soğukluğa dayanabilmiştir.

  Gaz İletişimi
  Kin'emon'un bacakları Luffy, Zoro, Usopp ve Robin tarafından bulunduğunda bacaklarının konuşabildiği görülmüştür. Ancak bedeni tamamen birleştirildiği zaman aslında osuruklarını kullanarak konuştuğu anlaşılmıştır. Bu durum Hasır Şapka Korsanları'ndaki birçok kişinin iğrenmesine yol açmıştır.

  Kılıç Ustalığı

  Ateş Tilkisi Stili (Kitsunebi-ryu)
  Kin'emon son derece usta bir kılıç kullanıcısıdır. İki ya da tek kılıç ile dövüşür. Sadece gövdesi ile Brook'a bir kılıç mücadelesinde karşı koyabilmiştir.

  Demirden yapılma bir plakayı kesebilir. Bedeni birleştirildikten sonra kendisine has kılıç yeteneğini göstermiş ve bir Slime parçasını Ateş Tilkisi Stili ile kesmiştir.

  Kin'emon bir şekilde kılıcından ateş çıkarabilmekte, ateş ile saldırabilmekte ve ateşi kesebilmektedir. Bu tekniğini kullanarak yollarına çıkan Slime parçalarını kesmiş, hatta oluşan patlamayı bile keserek yolu açmıştır.

  Şeytan Meyvesi
  Kin'emon çok uzun zaman önce adı henüz açıklanmamış Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Meyvesinin gücü sayesinde her türlü giysiyi ve kostümü yaratabilir. Kıyafeti giyecek kişinin kafasına yaprak ya da taş parçası koyması gerekmektedir. Meyvesi ile yarattığı kıyafetler illüzyon değildir, birebir gerçek kıyafetlerdir. Meyvesinin gücü zor durumlarda işe yaramaktadır. Punk Hazard'da üşüyenlere kalın giysiler giydirmiştir. Kıyafetin yanı sıra zırh da yaratabilir. Kıyafetler giyen kişilerin üzerinde kaldıkları sürece varlıklarını sürdürürler. Çıkarıldıkları zaman yok olurlar.

  Haki
  Kin'emon, Kenbunshoku Haki ve Bushoshoku Haki kullanıcısıdır. Görmediği halde gövdesi ile rakiplerini yenebilmiştir. Hasır Şapka Korsanları'nın bir kısmı bacaklarının olduğu yere yaklaştığı zaman onları hissettiğini söylemiştir. Yani bedeninin ayrı parçalarında Kenbunshoku Haki gücünü farklı şekillerde kullanabilir.

  Dressrosa'da Doflamingo'nun yarattığı Kuşkafesi'ni iterken Busoshoku Haki kullanmıştır.

  Ek Bilgiler

  - Kin'emon'un karakterinde tilki teması vardır. Lakabı ve Şeytan Meyvesi yeteneği, Japon kültüründe yer alan kitsune figürü ile benzerlikler gösterir.

  - Kin'emon ve Momonosuke'nin adı Japon aktör Nakamura Kinnosuke'den gelmektedir.

  - Kin'emon'un tanıtım kutucuğu normal kutucuk değil, Japon parşömeni şeklindedir.

  Künye

  Adı: Kin'emon
  Okunuşu: Kin'emon
  İngilizce Adı: Kin'emon
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 656, Anime 580
  Bağlantısı: Kozuki Hanesi
  Unvanları: Samuray, Kozuki Hanesi Uşağı
  Yaşadığı Yer: Wano Ülkesi
  Lakabı: Ateş Tilkisi Kin'emon (Jap. Kitsune-bi no Kin'emon, İng. Foxfire Kin'emon)
  Durumu: Canlı
  Boyu: 2.77 cm

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Kin'emon
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Kas 2016
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 15,596
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Güncellenmiştir.
   
 3. Rintarou Okabe No Blood,No Bone, No Ash!

  Rintarou Okabe (No Blood,No Bone, No Ash!)
  Mesaj Sayısı 112
  Üyelik Tarihi19 Eki 2016
  Elinize sağlık.
   
 4. akuma Üye

  akuma (Üye)
  Mesaj Sayısı 32
  Üyelik Tarihi13 Şub 2016
  Elinize sağlık.
   
 5. MDL_Roronoa (Üye)
  Mesaj Sayısı 952
  Üyelik Tarihi16 Nis 2015
  Hajrudinin sainin adam indirdiği yerde çöp çöp takılmak yakışmadı
   
 6. Uchiha Itachi carpe diem

  Uchiha Itachi (carpe diem)
  Mesaj Sayısı 9,412
  Üyelik Tarihi22 Şub 2015
  Daha karar veremedim bu karakter hakkında. Biraz daha işlensin bakalım
   
 7. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 12,623
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Nami'ye iyi laf atıyordu, samurayların hepsi öyle çıkabilir.

  Ellerine sağlık.
   
 8. Mug1wara Her çocuk özeldir.

  Mug1wara (Her çocuk özeldir.)
  Mesaj Sayısı 1,346
  Üyelik Tarihi19 Mar 2013
  Daha ciddi ve karizma bir samuray görmek isterim. Bu karakter ne kadar onurlu gibi gözükse de "samuray" denilince sanki bir üst kademe olsun istiyor insan.
   
 9. Integrale Mamba Mentality

  Integrale (Mamba Mentality)
  Mesaj Sayısı 2,413
  Üyelik Tarihi28 Oca 2011
  Dressrosa'da daha iyi işlenebilirdi sanki, memleketine saklamak istedi demek ki Oda. Tahminimce Wano ortalamasının biraz üstünde bir gücü var.

  Çeviri için teşekkürler.
   
 10. Don Sanjino Empyrean

  Don Sanjino (Empyrean)
  Mesaj Sayısı 902
  Üyelik Tarihi19 Mar 2016
  Ellerinize sağlık!

  Yalnız konunun açılma tarihi bana tuhaf geldi. Kin'emon o kadar eski bir karakter mi imiş? PH daha yakın tarihli bir ark zannediyordum.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık