Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

https://twitter.com/WSJ_manga/status/1230012501997187073
Bu veriye göre Kimetsu No Yaiba, One Piece'in elinde bulundurduğu Oricon'un yarı yıl satış rekorunu geçmiş. One Piece yarım yılda en çok 23.366.030 satmışken KnY'nin bu yıl satış rakamları şuan 23.952.751 imiş. Burada dikkat edilmesi gereken şey Oricon Kasım sonu civarında yılı başlatıp bitirdiğinden(kesin tarihi tam hatırlayamadım) yılın başlangıcından itibaren yaklaşık 14 hafta geçmesi. 52/2= 26. Yani 12 hafta civarı var daha yarı yılın bitmesine. Yeni ciltler ve çıkacak filmin etkisiyle beraber One Piece'in elinde bulundurduğu 2011 senesindeki 37,996,373 olan satış rekoru çok rahat geçilecek gibi gözüküyor. İşler bu şekilde giderse uzun zaman geçilemeyecek bir rekor geliyor olabilir. Çok zor ama 50 milyona bile dayanabilir.

https://twitter.com/WSJ_manga/status/1230012501997187073
Bu veriye göre Kimetsu No Yaiba, One Piece'in elinde bulundurduğu Oricon'un yarı yıl satış rekorunu geçmiş. One Piece yarım yılda en çok 23.366.030 satmışken KnY'nin bu yıl satış rakamları şuan 23.952.751 imiş. Burada dikkat edilmesi gereken şey Oricon Kasım sonu civarında yılı başlatıp bitirdiğinden(kesin tarihi tam hatırlayamadım) yılın başlangıcından itibaren yaklaşık 14 hafta geçmesi. 52/2= 26. Yani 12 hafta civarı var daha yarı yılın bitmesine. Yeni ciltler ve çıkacak filmin etkisiyle beraber One Piece'in elinde bulundurduğu 2011 senesindeki 37,996,373 olan satış rekoru çok rahat geçilecek gibi gözüküyor. İşler bu şekilde giderse uzun zaman geçilemeyecek bir rekor geliyor olabilir. Çok zor ama 50 milyona bile dayanabilir.
Bu satışları yapmasının en büyük etkeni net animedir. Öyle abartılacak kadar güzel bir seri değil ama animesi muhteşem.

Bu satışları yapmasının en büyük etkeni net animedir. Öyle abartılacak kadar güzel bir seri değil ama animesi muhteşem.
Animesi de hayvanî değil aslında 8.5/10. En büyük sıkıntı KnY izleyen ve okuyanların hayatlarına ilk kez bir şey izledikleri/okudukları gibi davranması.

Bunu demeyeni dövüyorlar :d
Not: Çok ortalama seri.
Dövsünler... İzlerken öyle heyecanlandığım 2 3 yer vardır. Şimdi bunu Toei çizse yüzüne bakan olmazdı...
Animesi de hayvanî değil aslında 8.5/10. En büyük sıkıntı KnY izleyen ve okuyanların hayatlarına ilk kez bir şey izledikleri/okudukları gibi davranması.
Bilmiyorum One Piece animesinden sonra bütün animeler çok güzel geliyor. Cidden çok iyi. Tabi 26 bölüm çıkarıp final yapmaları da kaliteli ürün ortaya çıkarmalarına yarıyor... Bir anda böyle güzel anime ortaya çıkınca manga sayısı da düşük olunca insanlar yönelmiştir. Şimdi bi One piece bakıyorsun 900 bölüm püü kim başlar?

MuzluYulafEzmesi

Seri öyle çok ahım şahım bir eser değil aslında . Evreni minnacık , karakter sayısı çok az , sürekli bıkkınlık veren flashbackler araya giriyor , ana karakter sinir bozucu derecede iyi kalpli . En kötüsüyse Zenitsu ve Inosuke gibi geri zekalı , sinir bozucu , itici ve leş iki karaktere sahip . Yine de mangasını okumaktan inanılmaz zevk alıyorum . Neden bilmem :d

Seri öyle çok ahım şahım bir eser değil aslında . Evreni minnacık , karakter sayısı çok az , sürekli bıkkınlık veren flashbackler araya giriyor , ana karakter sinir bozucu derecede iyi kalpli . En kötüsüyse Zenitsu ve Inosuke gibi geri zekalı , sinir bozucu , itici ve leş iki karaktere sahip . Yine de mangasını okumaktan inanılmaz zevk alıyorum . Neden bilmem :d
Mesela hakkında hiçbir şey bilmediğimiz 500 tane karakter olsa çok güzel evren yaratmış olurdu

Anime zaten manga satışına pozitif etki eder bu zaten belli. One Piece'in 2011'de manyak satış yapmasının sebebi de animedeki işlenen Marineford arcıydı. One Piece animesinin haftalık çıkması bile manganın popülerliğinin belirli bir seviyede tutulmak istenmesi yüzünden. O çöp animeden izleyiciler hariç herkes karda. Mangaka ve dergi sürekli serinin popülerliğini korumak peşinde, kaliteye bile dikkat etmiyorlardır. Toei de belirli bir reyting seviyesini yakalamış, haftalık çıkartmak işlerine geliyor.

Aham şaham bir seri değil lakin efsane animelere ders niteliğinde anime çizimleri mevcut.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık