Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kendi Mangamız

Herkese iyi forumlar arkadaşlar.

Yardım etmek isteyen arkadaşlardan yardım istemek, onların fikirlerini öğrenmek için bu konuyu açıyorum. Elimde güzel sayılabilecek bir senaryo var. Mangayı çizecek olan arkadaşın da işi bir kaç gün içinde bitecek ve büyük bir sorun olmazsa projeye gerçek anlamda başlayacağız. İlk bölümüm tamamı hemen hemen kafamda hazır ve bilgisayara da taslak şeklinde bir kaç şey oluşturdum.

Çizecek olan arkadaşa da bu konu hakkında bilgi verdim ve bilgisayarımda bulunan taslaklarla falan nasıl olacağı konusunda yardım da edeceğim. Kısacası senaryo benden, çizim ondan olacak. Buraya bu yazıyı yazmamın nedeni ise bize bazı konularda yardım etmek isteyen arkadaşlar olabilir diye bu yazıyı yazmak istedim.

Çizdiği bir karakteri bizimle paylaşmak isteyen olabilir veya bir karakter yazıp bunu bizimle paylaşmak bize anlatmak isteyen arkadaşlar olursa onların mesajlarını buradan veya özelden bekliyorum. Manga'nın bir çok teması bulunacak Savaş, adalet, barış, devrim, gibi bir çok konuda karakterlerden çok şey göreceğiz kısaca. Manganın ilk bölümünde zaten genel manada açıklama olarak çizmeyi ve çoğu şeyi bu bölümde anlatmak istiyoruz. Tabi bu her an değişebilir ama fikrimiz şuan için bu. Diğer bölümlerde de artık yavaş yavaş karakteri göstermeye ve olayları çizerek anlatmaya başlayacağız.

İşimize yarayacak olan karakterler her şekilde olabilir. Kılıç ustası, Yetenek kullanıcısı, Suikastçi, Savaşçı gibi pek çok konuda yaratılmış karakteriniz varsa işimize yarayabilir. Yani kısacası buraya atılacak hemen hemen her karakteri kullanacağız desem yanlış olmaz sanırım. Sadece karakter olarak değil tema olarak da fikirleri olan varsa onları da bekliyorum. Mesela ''şu konuyu da işle, şunu da eklersen güzel olabilir'' şeklinde fikirleriniz varsa da paylaşabilirsiniz. Konu başlığında da gördüğünüz gibi bu sadece benim ve arkadaşımın değil bu şekilde bizim ''Kendi Mangamız'' olacak. Şimdiden yardım edecek kişilere teşekkürler.

Hacı fantastik yapma da sonra pişti olmayalım :D
Fantastik derken yetenek güçleri var fakat öyle abartılı şeyler yok. Ama tabi ki de tamamen gerçekçi bir manga ortaya çıkarmıyoruz. Ateş, Su, Toprak, Gölge gibi güçleri kullanacağım kişileri az çok belirledim gibi. Bakalım nasıl olacak bir başlayalım da :)
O konuya çok alakasız bir noktada. Yani istesem de işleyemem böyle bir konuyu çok saçma yerlere gider senaryo.

Fantastik derken yetenek güçleri var fakat öyle abartılı şeyler yok. Ama tabi ki de tamamen gerçekçi bir manga ortaya çıkarmıyoruz. Ateş, Su, Toprak, Gölge gibi güçleri kullanacağım kişileri az çok belirledim gibi. Bakalım nasıl olacak bir başlayalım da :)

O konuya çok alakasız bir noktada. Yani istesem de işleyemem böyle bir konuyu çok saçma yerlere gider senaryo.
Pişti olucaz :(

Ama en iyisi olsun, umarım istediğiniz hedefe ulaşırsınız ^^

Karakterler aşırı atarlı giderli olmasın reis. Atarlı karakter fetişine hakim olursan güzel şeyler yapabilirsin. :D

Sonu için şimdiden kafanda bir resim oluşturmadın mı yoksa?

Hikayenin geçtiği evrenle ilgili falan şöyle biraz açıklama yapabilirsen daha iyi fikir verebiliriz kanımca :)
Büyük Krallıkların yönettiği bir evren. Ama aralarından sadece 1 tanesi bunların aralarına girmeyi reddediyor. Belirli yıllarda ülkenin kralları bir araya gelip büyük toplantılar yapıp dünya için karar veriyor. Hikayenin güncelinden 20 yıl önce falan Krallık toplantısı sırasında bu ülkeye bir göz dağı verilmek isteniyor ve ülke yeni ortaya çıkarılmış bir silah ile saldırıya uğratılıyor. Kısacası bombalanıyor. Ülkede pek çok kişi ölüyor bu saldırıdan sonra.

Bu saldırıdan sonra herkesin yavaş yavaş güçleri ortaya çıkmaya başlıyor. Bazıları intikam arzusuyla belirli gruplar kurarken, bazıları ise güçlerini kullanarak paralı asker falan olup güçlü ülkelere falan çalışmaya başlıyor. Serinin ana karakteri de amacını gerçekleştirmek için böyle bir grup oluşturma çabası içine giriyor. 20 yılı aşkın sürede Krallık kendi attığı bu bombanın gücüne falan da ulaşıyor ve pek çok deney yapıyorlar.

Yani normal bir dünyayken burası yavaş yavaş fantastiğe doğru evriliyor.

İlk bölümlerde açıklayacağım şeyleri yazabiliyorum şuan. Fazlasını yazarsam abartmış olur ve tadını kaçırırım gibi hissediyorum :)

Hikayenin ortaları şuan yok gibi, yani pek çok şey eklenebilir bir şekilde ucu açık ama hikayenin sonu eğer aklımda ki gibi olursa çok iyi olacak diyebilirim. Diyorum ya ilk önce başlayıp ilk bölümü çıkarmamız gerekiyor.

Karakterler aşırı atarlı giderli olmasın reis. Atarlı karakter fetişine hakim olursan güzel şeyler yapabilirsin. :D
Sen karakterden ne anlarsın olum. Sert karakterler seriye tat katar. :)
Pişti olucaz :(

Ama en iyisi olsun, umarım istediğiniz hedefe ulaşırsınız ^^
Olmayız olmayız merak etme. Sende istediğin hedefe ulaşırsın umarım. Başarılar. :)

Son düzenleme:
@Sir Crocodile O güçlerinin ortaya çıkmasıyla ilgili inşallah az çok mantıklı altyapın vardır :)
Ben bir şeyden anladığım için değil de okuyucu olarak kendimce bir-iki tavsiye vereyim:

Her şeyden önce bir hikayenin sonunu baştan düşünmen lazım, çünkü en önemli yeri orası. Ne kadar güzel de gitsen sonu sarmazsa giriş-gelişme hepsinin değeri düşer.

Bahsettiğin evrende coğrafya etkili olur. Hem askeri açıdan hem de her ülke ve yaşayan halkına karakteristik verme bakımından. Kabataslak bi haritası olsun tasarladığın evrenin. Mesela beni kuzeyliler askeri anlamda hep etkiler :) Doğuluları edebiyatta falan üstün gösterebilirsin gibi gibi..

@Sir Crocodile O güçlerinin ortaya çıkmasıyla ilgili inşallah az çok mantıklı altyapın vardır :)
Ben bir şeyden anladığım için değil de okuyucu olarak kendimce bir-iki tavsiye vereyim:

Her şeyden önce bir hikayenin sonunu baştan düşünmen lazım, çünkü en önemli yeri orası. Ne kadar güzel de gitsen sonu sarmazsa giriş-gelişme hepsinin değeri düşer.

Bahsettiğin evrende coğrafya etkili olur. Hem askeri açıdan hem de her ülke ve yaşayan halkına karakteristik verme bakımından. Kabataslak bi haritası olsun tasarladığın evrenin. Mesela beni kuzeyliler askeri anlamda hep etkiler :) Doğuluları edebiyatta falan üstün gösterebilirsin gibi gibi..
Onu da düşündüm ama ne kadar tatmin olunur bilemeyeceğim.

Hikayenin sonuna değinecek olursam kafamda belirledim fakat ne kadar belirlersem belirleyeyim düşündükçe pek çok şey geliyor aklıma. Yani düşündüğümden daha iyisini ortaya çıkarıyorum. Ama ana karakterin seri sonunda ne olacağı net yani orada bir değişiklik yok.

Harita olayını ise 2 şekilde düşündüm. Ya birleşik ve sınırlara bölünmüş bir şekilde yapacağım bu şekilde yetenek güçlerini diğer ülkelere de yansıtabilirim. Diğer taraftan da karışık olarak yani bazıları bitişikken bazıları ise ada şeklinde bölünmüş olarak yapabiliriz.

Şuan ana karakterin gücü hakkında çok ikilemde kalıyorum. İyi bir güç vermek istiyorum ama diğer taraftan da güçlü karakter olarak başlayacak olması bazıları için can sıkıcı duruma gelebilir diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık