Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kayıp Yüzyıl'da Neler Oldu?

@Jumpeerr Benim de bir teorim var Roger dönemi için . Biraz beklemedeyim şu sıralar aslında. Senin bir teorin varsa duymak isterim.

@Jumpeerr Benim de bir teorim var Roger dönemi için . Biraz beklemedeyim şu sıralar aslında. Senin bir teorin varsa duymak isterim.
Yani var bişiler ama öle bilinmedik seyler değil. Hemen hemen her forumda olan seyler ama kısacası ben D soyunun ihanete uğradığını ve kayıp yüzyıldaki kralım bir D oldugunu düsünüyorum. İm adında gösterilen karakteri de gördükten sonra konseydeki kurucu ülkelerin kralı devirdiklerini düsünüyorum ve olayları çarpıtarak yansıttıklarını ve halka bu sekilde duyurdukları kanısındayım. Bunu önlemek amaçlıda ilk kralın müttefikleri olanlar taş tabletler bıraktı geriye.D lerin hepsi bence kral soyundan geliyorlar ve onlara bırakılan bir emanet bu tabletler. Bundan dolayı sana one piece tek parca olayı bir kıta hazine degilde D ler ile ilgilidir diye dedim

Hikayenin birçok sahnesi bende mantıklı gelmedi. En basitinden korsanların çıkış noktası. Bence korsanlık bir amaç değil, araç. Korsan kral olmak için denizlerin fethedilip Raftel’in bulunmadı gerekiyor. Neden? Tahminim Op halkı ve hükümet arasındaki kopukluk yüzünden. Yani dünyayı fethet, dünyanın gerçek hakimi olan insanların yaşadıkları sıkıntıları gör ve nasıl bir kral olmak istediğind ve bu sıkıntılar konusunda neler yapacağına karar ver. “Zenginlik,şan, şöhret” bu üç kelimeyi kullanan ilk kişi Roger değildi bence ve bu kelimeler insanları( korsanları) harekete fiziken harekete geçirmek amacıyla kullanıldı. Neyse teldeb bu kadar toparlayabildim. Sonra aklıma gelenleri yazarım. Eline sağlık.

@Çörekçioğlu Luffy Dostum yorumlarını esirgeme , beğendiysen teşekkürler.Orada anlatmak istediğim , Raftel bulunuyor ve korsanlar arasında bir sır gibi yayılıyor. Bir süre sonra yaygınlaşıyor korsanlar arasında.Düşündüğüm ortam ise insanları kurtaran korsanlara ödüller veriliyor. Tıpkı tayfaya verildiği gibi. Bir süre sonra Zenginleşiyor, Şanlanıyor ve Güçleniyorlar. Yani düşüncen doğru ama ben doğrudan bunları belirtmedim.Ana hikayem senin bahsettiğin gibi.Ama teorideki gibi Korsan Kralının çıkışında fakirlik de var.Açıkçası bizim tayfadan esinlendim ve Roger ile bütünleştirdim bende.Biraz Kısa tutmak istemem buna sebep diyebilirim. Aslında 3-4 kat kısalttım. Detaylar ve olaylara pek yer vermemeye çalıştım.Güzel bir eleştiriydi , aklına gelen başka noktalar olursa severek okurum.

kayıp yüzyılla alakalı bir arc gelmeli yada flasback serisi yoksa hiç öğrenemeyeceğiz.. joy boy kilit konumda.. o tarih de neler yaşandı bilinmiyor.. oda sürekli gizem kastığı için 100 tane açıklanmayan gizem türedi.. herkesin tahmin ettiği gibi 800 yıl önce dünyada tek bir devlet vardı .. çıkarlar ve egolar çarpıştığı için büyük bir savaş patlak vermiştir.. güçlü olanlar ... yeni sistemi kurguladı.. en son kahinde ortağa çıktığına göre onun planları tıkır tıkır işlemiştir.. roger döneminde ve ondan öncesinde korsanlar vardı hemde çok güçlü.. bunu da yeni öğrendik.. roger döneminde ise roger denk 1 kişi vardı oda en yakın dostu wb malum yani.. roger kendi hikayesinin bittiğini görünce teslim oldu .. giderken ben ölmeyeceğim demesi aslında fikirlerinin hala canlı olduğunu söylemek istedi.. oda malesef bazı konularda çok ketüm davranıyor.. bu arcda bazı şeyler açıklığa kavuşmazsa bir çok kişi bırakabilir çünkü sıkılmaya başlıyor insanlar tüm forumlara bakın yani..

@Teitoku Tashigi Ben Oda'nın bunları kasten yaptığı düşüncesindeyim. Bu gizemleri hikayeye yedirerek açıklamaya başlayacağını düşünüyorum. Bir sonraki Saga'dan itibaren serinin seyri bunların üzerine giderek ilerler kanaatindeyim.Son yaptıkları ise bunun sinyaliydi bence.Radikal değişikliklerin zamanı geldi .Çünkü Luffy olsun WG olsun geri dönüşü olmayan adımlar atıyor.Bunları yedirerek oluşan hikayeyi izlemek tüm seriyi izlemeye değer kılar bence.Aslında biz hiç sıkılmıyoruz.Beklemek zor geliyor :D Ben hikayeden memnun sayılırım ama gereksizce uzatılan bir çok nokta var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık