Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kayıp Yüzyıl'da Neler Oldu?

Keyifli bir alternatif kurgu olmuş, eline sağlık. Yalnız Tek Kral'a çok fazla güç yüklenmiş.
Aslında bakarsan bunun bir nevi tersi yaşanmış olabilir. Belki de Antik Krallık, en güçlü devletti ve çok zorbaydı. Bu yüzden 20 krallık bir araya gelip saldırdı.
Yani bu Tek Kral yazdığın gibi olsa kimse kuzu gibi her dediğini yapmazdı herhalde bu kadar zalim bir adamın.

@ch3rl0b11n Böyle düşünme sebebim dünyanın adalardan oluşması ve Dünya Hükümetinin bazı ülkelerde hala bu sistemle halkı köle gibi çalıştırması. Robin'in uçtuğu adadaki yapılan köprü gibi.Ama böyle oldu diye arkasında duramam fikrimin.

@ch3rl0b11n Böyle düşünme sebebim dünyanın adalardan oluşması ve Dünya Hükümetinin bazı ülkelerde hala bu sistemle halkı köle gibi çalıştırması. Robin'in uçtuğu adadaki yapılan köprü gibi.Ama böyle oldu diye arkasında duramam fikrimin.
Ama şimdiki dünyada 20 farklı kraliyet ailesinin belki de yüzlerce temsilcisi yönetiyor dünyayı ve çok farklı güç dengelerini ellerinde tutuyorlar. Yani onlara doğrudan karşı koyabilecek güç yok. Dragon bu yüzden bu kadar güç toplamaya çalışıyor saldırmadan önce.
Zorba biri olunca illa birileri karşısına çıkıyor. Ama senin hikayende hiç kimse tek bir adamın karşısına çıkmamış, bırak köprüyü devasa kıta yapmışlar yine de hık dememişler. Savaşacağı kişileri bile kendisi seçmiş. Bu biraz fazla güç oluyor bana göre. :/

@ch3rl0b11n Evet haklısın.Açıkçası bu noktanın Şeytan Meyvesi kavramıyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Ama onu teorime oturtacak bilgim henüz yok.

@ch3rl0b11n Evet haklısın.Açıkçası bu noktanın Şeytan Meyvesi kavramıyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Ama onu teorime oturtacak bilgim henüz yok.
Şeytan meyvesi olursa olabilir. İnsanları koşulsuz itaate sürükleyen bir güç. Tabi bu da yine abartı olur ve rakip bırakmaz karşısında. Böyle bir güçle savaş bile çıkmazdı herhalde.

Şeytan meyvesi olursa olabilir. İnsanları koşulsuz itaate sürükleyen bir güç. Tabi bu da yine abartı olur ve rakip bırakmaz karşısında. Böyle bir güçle savaş bile çıkmazdı herhalde.
Sana ne düşündüğümü söyleyeyim mi açık açık. Bana göre bu tek kral şeytan meyvesi yapıp kendi adamlarına yediriyor.Onlarda hükmediyor. Bir gün biri bunu çalıp başka şekilde kullanmaya başlıyor. Ve ondan sonrası güm pat çat. Ama hikayeme tam oturtamadım bunu. Yani bu İm nin gücü şeytan meyvesi yapma meyvesi bile olabilir bilmiyorum :D

Sana ne düşündüğümü söyleyeyim mi açık açık. Bana göre bu tek kral şeytan meyvesi yapıp kendi adamlarına yediriyor.Onlarda hükmediyor. Bir gün biri bunu çalıp başka şekilde kullanmaya başlıyor. Ve ondan sonrası güm pat çat. Ama hikayeme tam oturtamadım bunu. Yani bu İm nin gücü şeytan meyvesi yapma meyvesi bile olabilir bilmiyorum :D
Şeytan meyvesini Vegapunk zaten yapıyor yahu. Gerçi Vegapunk'un gösterilen silueti ile Im'in silueti de benzemiyor değil. Ama olmaz tabi öyle saçma şey. :D

Joyboy, sapka, Noah ve hikayenin genel kurgusunu begendim. Ancak uyumsuz bazi yerler olmus ve Oda boyle islemeyecektir seriyi. Genel olarak cogu kisinin hosuna gidebilecek bir senaryo yazmissin eline saglik

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık