Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 271 80.4%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 50 14.8%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 16 4.7%

• Kullanılan toplam oy
    337
Bu iste terslik var terslik,amirale vs teklif edebilecek biri neden Katadan korksun veya Katadan tek yesin ?

Aok gelmis,kalkip arkasina bile bakmio saldiriya acik bir durumda Smokerin ustunde.

Bu adam bes para etmez ezik bir korsansa bole bir durumda tek yesin ozaman,Sonucta amiral.

Jozunun ustune her gelen binebiliyor dimi?Her korsan bunu yapiyor yani.

Tamam ben Dofa uber super guclu demiyorum da.

Hep luffye yenildi diye bunlar baska bir sebebi yok.

Ankete gelirsek ulan Dof yenilmis,agzi burnu dagilmis zindana atilmis(kesn degil ama) biri.

Kata ise yeni cikmis gayet guclu super Karizmatik biri anketi tabii kazancak.

Son düzenleme:
Konu dışı olacak ama Katanın hakkını yeni yeni vermeye başlamış insanlar. Cracker falan hala düşük görülüyor(11 saat Luffyyi kaçmak zorunda bırakmasına rağmen).
Sonraki arc Jack ve diğer komutanların işlenmesiyle fikirler değişir umarım. Yonkoların ilk3 adamı çok farklı seviyedeler.Dof falan iyi güzelde 800mlik bir korsan eder işte aşağı yukarı.Belki Mihawkla ayıboğan biraz Shichilerin seviyesini arttırır.

Doflamingo gibi birine alt seviye gibisinden şeyler yakışmıyor. Yer altını koşturan herif bu sonuçta. Fujitora'ya başında onca sıkıntı varken meydan okuyabiliyor. Aokijinin saldırısından kurtulup rahat rahat Amirale kafa tutabiliyor.

Gördüğümüze bakarsak Kata alır. Ama mevzu şu. Biz Doflamingonun tam halini göremedik. %100 sağlam bir Doflamingo G4'e karşı nasıl olur ne tepki verir bunu bilemiyoruz. Gamma Knife'dan önce Luffy'nin saldırılarından kaçan her saldırıyı içine almayan Law ile dalga geçen bir Doffy vardı. Gamma Knife'dan sonra ise saldırıları içine alan sürekli Haki yada Fiziksel Güçle bloke etmeye çalışan bir Doffy vardı. İç Organları parçalanmasına rağmen bi yandan kendini iyileştirirken bi yandan kuş kafesini kontrol ediyor.

Hakilerde Kata önde. Ama Doffy'de Kral Hakisi var. Kral Hakisinin adam bayıltmaktan başka bi özelliğini görmedik. Ama bütün özellikleri bu olsaydı eğer Luffy Marineford'da Kral Hakisi kullanınca herkes küçük dilini yutmazdı. Kral Hakinin bilinmeyen özelliklerini hesaba katarsam Kata'nın Silahlanma ve Gözlem hakisini Nötr'ler gibi. Yani Hakide eşit seviyedeler Kral Hakisi farkıyla.

Meyveye gelirsek Doflamingo gördüğümüz meyve kullanıcıları içinde meyvesini en iyi kullanan kişi olabilir. Kimin aklına gelir ki iplerle parça parça olmuş organlarını bir araya getirmek iyileştirmek ?

Şimdi İto İto No Mi'nin bi özelliği var bu Mangada açıklanmadı ama Doflamingo'nun hareketlerine bakarsanız mesela Doflamingo kopyasını yaptığında parmaklarından birisi veya birkaç tanesi ile bi yandan kopyasını kontrol ediyor. Kopyası bağımsız değil. Aynı zamanda kuş kafesi veya kendini iyileştirmek için kullandığı tellerde öyle. Bunların hepsi Doflamingo için saldırı gücü kaybı anlamına gelebilir eğer ki dediğim gibiyse tabi.

Yok aga yok Doflamingo hiçbir sağ kola kaybetmez demiyorum Marco gelse aklını alır Dof'un ama Kata'ya kaybetmez be. Katakuri'ye kaybedecek adam Amirale direk kafa tutamaz. Kaido ile pamuk ipliğinden hallice bi dengede çalışamaz. Bi sıkıntı olsa Kaido tepesine binecek. Hükümete yaptıklarıyla ilgili bi açık verse Shichibukai ünvanı alınacak Amiral tepesine binecek. Doflamingo'nun gücü Katakuri'den zayıf olsa bütün bunları yapmak için başka birşeyin olması gerekirdi arkasında bir Yonkou'nun durması yada Hükümette yüksek rütbede bir adamının bulunması. (Vergo'yu geç. Kor-Amiral bu dediğim yüksek rütbe olayına göre küçük kalıyor.) Bu ikiside yok bu adamda. Ozaman bireysel gücü fazla olacak ki bütün bunları yapabilecek cesareti olsun. Doflamingo bu adama kaybetmez. Ölümün eşiğinede gelse sonunda kazanan Doflamingo olur.

Katakuri'ye verilen bu net destek nedense handikaplı Doflamingo'yu zorla yenip komaya giren Luffy'nin karşısındaki Katakuri'ye verilmiyor.

Mangaka Dof ile sağ kol karşılaştırmasını engellemek, farkını belirtmek için Luffy'i direk Katakuri'nin önüne atmadı. Ne yaptı gitti Craker ile karşılaştırdı ve denk savaştılar. Ben buradan Dof = Craker << Katakuri çıkartıyorum. Dof ile savaşıp gelen Luffy Craker ile denk savaşıyor ama Kata karşısında düştüğü durum da ortada.

Ayrıca Dof'un da k. hakisinin (varsa) seviyesi de pek içi açıcı değil :(

Bu iste terslik var terslik,amirale vs teklif edebilecek biri neden Katadan korksun veya Katadan tek yesin ?

Aok gelmis,kalkip arkasina bile bakmio saldiriya acik bir durumda Smokerin ustunde.

Bu adam bes para etmez ezik bir korsansa bole bir durumda tek yesin ozaman,Sonucta amiral.

Jozunun ustune her gelen binebiliyor dimi?Her korsan bunu yapiyor yani.

Tamam ben Dofa uber super guclu demiyorum da.

Hep luffye yenildi diye bunlar baska bir sebebi yok.

Ankete gelirsek ulan Dof yenilmis,agzi burnu dagilmis zindana atilmis(kesn degil ama) biri.

Kata ise yeni cikmis gayet guclu super Karizmatik biri anketi tabii kazancak.
+1...

Bir de ekleme yapalım, A Byi yenerse B de Cyi yenerse A kesin Cyi yener mantığıyla okuyorlar seriyi, yani yetenek farkı var mı, tecrübe etki eder mi, ona işlemeyen teknik buna işleyebilir mi gibi bir düşünceleri yok. :)

Mangaka Dof ile sağ kol karşılaştırmasını engellemek, farkını belirtmek için Luffy'i direk Katakuri'nin önüne atmadı. Ne yaptı gitti Craker ile karşılaştırdı ve denk savaştılar. Ben buradan Dof = Craker << Katakuri çıkartıyorum. Dof ile savaşıp gelen Luffy Craker ile denk savaşıyor ama Kata karşısında düştüğü durum da ortada.

Ayrıca Dof'un da k. hakisinin (varsa) seviyesi de pek içi açıcı değil :(
Cracker ile Luffy denk falan kapışmadı Cracker Katakuriden daha hızlı nakavt etti Luffyi. Nami olmasa çoktan ölmüştü. Luffy KK olup gelse yine Crackeri yenemez. Burada yetenek tersliği var yukarıda da yazdım. Doflamingo ama rahat geçer Crackeri. Olaya geniş bakmak lazim. Hikaye serilerinde güçlü her zaman kazanmıyor. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık