Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Katakuri Tayfaya Katılacak mı?

Katakuri Luffylerin tarafına geçer mi ?

• Kullanılan toplam oy
    56
Öncelikle herkese merhaba bu başlık altın da yazacağım her cümle tamamen tahminler üzerinde ilerleyecek.

Dracule Mihawk'ın Luffy için söylediği şu sözle başlayalım. "Denizlerde ki en büyük gücü taşıyor. Düşmanlarını bir bir kendi safına çekiyor." Bu da Luffy nin aslında düşmanlarını yendikten sonra onları kendine hayran bıraktığını ve ister fiili ister ruhani olarak onları arkasından sürüklüyor. Bkz robin,ussop,franky hep rakip olarak görsek de smoker ın da içten içe luffy e hayranlık gizlediğini düşünenlerdenim. Şimdi gelelim asıl konuya. Big momın yüzlerce çocuğunun arasından sadece 2 tanesinin babasının kim olduğunu biliyoruz. Gerisinin babalarının kim olduğu hakkında bir fikrimiz yok. Katakuriyi diğer çocuklardan ayıran en belirgin özelliği babasının bir balık adam olması ve çocukluğunun çok zor şartlarda geçmesi, bundan mütebellit ağzını yıllarca saklaması. Fiziksel açıdan çok güçlü olsa bile ruhsal açıdan hala eksiklerinin olduğunu tahmin ediyorum. Luffy ile girdiği savaşta Luffy e karşı ne kadar saygı duymaya başladığını hepimizi gördük ve okuduk. Yere yığılmadan önce sorduğu soru aslında beni bunlara düşünmeye itti. Big mom için geri gelecekmisin ?. Luffy; Korsanlar kralı olacağım tabiki geleceğim dediği an geleceği görebiliyorsun tarzı bir cümle kuruyor. Bu da gerçekten luffy nin hayallerini gerçekleştireceğine inanmasından kaynaklanıyor. Peki sorarım size Luffy nin hayallerini gerçekleştireceğine inanan karakterlerin kaç tanesi luffy nin yanında değil ? Oda sensei BM yi wanoya getirdiğin de katakuriyi göremedik. Yapılan teorilerden bir tanesi de big mom ın 3 komutanının da zamanın da kaido ile savaştığını ve büyük bir hezimet yaşadıklarını ve hepsinin kendini savunma konusunda geliştirdiğini öne sürüyordu. Peki oda katakuriyi neden wanoya getirmedi ? Çünkü Katakuri ile ilgili planları var. Manganın 976. bölümünde jinbei nin geldiğini gördük ve üzerinde tek bir çizik bile yok bu nasıl olabiliyor diye 3 gündür forum birbirine girdi. Tahminimce oda olayı şöyle anlatacak.Hatırlarsanız Big mom gazeteleri okurken Luffy nin zafer kazandığını okuyup çıldırdı. O esnada jinbei yakalanmış olmalı ama BM nin onuru o kadar yerler altına alındı ki jinbei ile o an uğraşamaz dı hemen kaido ile irtibata geçip yola koyuldu. Katakuri ise Hem luffy savaşından yaralı çıktığı için hem de oda sensei onun için başka planlar yaptığı için adada kaldı. Katakuri ile Jinbei arasında bir diyalog geçtiğini varsayıyorum. Çünkü Luffy e olan hayranlığın başka kaynaklarca desteklenmesi gerekir, seri boyunca bunu hep gördük.Katakurinin içten içte büyüyen hayranlığı jinbei nin sözleri ile arşa ulaştı ve Jinbei BM olmadığı için serbest bıraktı. Tabii bunun açıklamasını nasıl yaptırır oda sensei onu bilemem. Wano da savaş başladığında katakuri olmayabilir. Fakat bunu biraz da şöyle incelemek önemli savaşın başında olmaması ilerleyen bölümlerde olmayacağı anlamına gelmez. Luffy büyük savaşa girdiğinde yanında zoro ve ya sanji olmazsa o savaşa savaş demem ben. Katakuri gelecek ve o kadar eminim ki savaşta Luffy nin tarafında olacak. Tahminlerinizi bilemem ama katakurinin king ile takışacağını düşünmeden edemiyorum. Savaş esnasında luffy lere yardım edeceğini. Savaşın sonun da ise BM nin düşeceğini katakurinin BM korsanlarının başına geçeceğini ve ister direkt ister dolaylı yoldan son savaşta Luffy nin tarafına geçeceğini düşünüyorum. 9 senedir hem mangayı hem animeyi 1-2 senedir ise bu forumu kesintisiz takip ediyorum. Hiç bir zaman görüşlerimi buraya yazmadım. Lakin bu düşünce o kadar ağır basıyor ki yazmadan edemezdim. Bu yazıyı alel acele yazıyorum imla ve yazım hatalarını anlayışla karşılarsanız sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Tayfaya katılacağını sanmıyorum ama Crocodile gibi herhangi bir bağı olmaksızın bizimkilerin yanında savaşabilir.

Bm ve en güclü cocukları düşerse zaten ortada bm korsanları diye bir şey kalmaz,kata annesi ve kardeşleri olmadan bu bayrağa devralırmi bilmem ama.Kata ailesine önem veren biri bunu yok eden adamla ittifak kurması veya onun direkt emri altına girme ihrimal yok gibi bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık