Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Karasakal'ın Thatch'yi Öldürmesi

Bu olayı hep merak ettim. Thatch meyveyi alır almaz kanka bir bakayım diye alsa tam böyle bakıyormuş gibi yakınlaştırıp tak diye atsa ağzına nasıl olurdu diye? Bahane olarak da bir an kendimi tutamadım falan dese :)

Gösterdiğin argümana göre Thatch yüksek ihtimal meyveyi yemiş ve Teach onu öldürerek bu meyveye sahip olmuş. Başka şansım kalmadı dedirtecek diğer ihtimallerden bazıları ise şöyle:

1- Thatch meyveyi yemedi. Teachi çalmaya çalışırken fark etti sonrası malumun ilanı.
2- Teach meyveyi çalıp yedi sonra Thatch fark etti. Sinirlenen Thatch Teach ile dövüşmeye çalıştı ve öldü.

Tabi bunlar çok zayıf ihtimaller.

Benim aklımı karıştıran bir diğer soru ise WB gibi bir azman Thatch'ın öldüğünü nasıl hissetmiyor? Ya da Teach'te ki o öldürme arzusunu nasıl hissedemiyor?
Son sorduğun büyük bir gizem değil bence. Linlin'de bizimkilere sinek muamelesi yapmıştı uyurken. WB'de Ace'e yaptı. Lakin ikisi de aktif halde çevresinde gelişen durumlara karşı K.Haki'yi etkin olarak kullanmakta eksik karakterlerdi. Linlin yara almayan vücuduna, WB ise yaşlılığına bel bağladı. Buna ek olarak Shanks bire bir durumda Teach'in yapacağını sezememişti. Yani WB'nin gemisinde bunu hissedememesi pek büyütülecek bir durum değil bence.

Konuya gelince, Thatch meyveyi yedikten sonra Teach onu öldürdüyse burada anlamsızlık çıkıyor. Çünkü zaten istediği meyveyi Yami Yami olmadan alabiliyorsa neden öncesinde hiç bir meyve gücünü almadı. Üstelik aynı zaman dilimde Teach çoktan Burgess, Lafitte, Doc Q ve Van Augur ile anlaşmış durumdaydı. Savaşçı/dümenci, keskin nişancı, doktor yani çekirdek kadrosunu tamamlamış durumdaydı. Böylece ya WB gemisinde gezerken ya da binmeden önce tayfasının ana hattını kurmuştu. Gene Ace'e adım adım her şeyi planladığını da belirtiyor daha sonrasında. Üstelik, Teach bu meyveyi bulma şansının en çok, çağın en güçlü korsanının gemisinden geçeceğini düşünüyor. Ama bu sadece olasılık ve buna bel bağlıyor. Eğer başka bir yerde bu meyvenin gücüne sahip biri olsaydı, öldürüp tekrar bulmak için WB gemisine mi binerdi, yoksa o meyvenin gücü ile karşımıza mı çıkardı. Bence gemiye dönerdi. Eğer Yami Yami'yi veya başka bir meyveyi sahibini öldürerek elde edebiliyor olsaydı bunu Gura Gura ile ilk kez denediğini söylemezdi.

Hikayenin bir de Shanks kolu olduğuna inanıyorum. Her dediği doğru çıkan neredeyse Teach hakkında geleceği ön görebilen adam. Ya gerçekten geleceği görüyor, yada Teach'i ve yapacaklarını kesin olarak biliyor. Çünkü hepsini Teach'e kendi anlattı. Hiçbir zaman meyvesiz şekilde korsan krallığa giden yolda Roger gibi olamayacaktı. Fakat onunla denk dövüşebilen ve meyve gücü kullanabilen bir adamın varlığını öğreniyor. O zamanda WB'yi öldürebilmek neredeyse intihar. Gene bunu başarsa bile meyveyi tekrar nasıl bulacaktı? Yada önemlisi meyvelerin dönüşümünü tekrar doğduklarını nasıl öğrenmişti? Inu ve Neko hem Roger hemde WB gemisinde bulundular. Yani Teach'in Roger veya Oro Jackson ile bir bağı olduğu ihtimalini düşürüyorlar. Tabi Shanks'ın yarası da akla getirince hep tek sonuca varıyorum. Shanks yediği boku temizlemeye çalışıyor. Yaraya ve Teach'e takıntısı bundan dolayı. Teach'in yaptığı ve yapacağı her şeyden kendini sorumlu tutuyor.

Son düzenleme:
Bu olayı hep merak ettim. Thatch meyveyi alır almaz kanka bir bakayım diye alsa tam böyle bakıyormuş gibi yakınlaştırıp tak diye atsa ağzına nasıl olurdu diye? Bahane olarak da bir an kendimi tutamadım falan dese :)
"Ulan ne acıkmışım he." *geğirir* "Ula Thatch. Nereden buldun bu çürük meyveyi? Öeeühh."

Güzel mantık konuyu beğendim.

Eğer bu dediğin doğruysa Teach'in eskiden bile sanılandan çok daha güçlü olduğu ortaya çıkıyor.Yani Thatch karanlık meyvesini yiyor ama yine de bu adam tarafından yeniliyor ve öldürülüyor.Meyve yemesine rağmen Teach karşısında birşey yapamıyor yani.Hemde yami çok övülen bir meyveyken.Sırtından vursa bile meyveyi can havliyle kullanabileceğini düşünüyorum.

Güzel mantık konuyu beğendim.

Eğer bu dediğin doğruysa Teach'in eskiden bile sanılandan çok daha güçlü olduğu ortaya çıkıyor.Yani Thatch karanlık meyvesini yiyor ama yine de bu adam tarafından yeniliyor ve öldürülüyor.Meyve yemesine rağmen Teach karşısında birşey yapamıyor yani.Hemde yami çok övülen bir meyveyken.Sırtından vursa bile meyveyi can havliyle kullanabileceğini düşünüyorum.
Meyvenin gücünü hemen kullanamaz bence luffy ilk yediğinde kontrolünde bile değildi, ben teachin o kadar güçlü olduğunu sanmıyorum demek istiyorumm ki aklımda hep shanksın sözleri var :/

Meyvenin gücünü hemen kullanamaz bence luffy ilk yediğinde kontrolünde bile değildi, ben teachin o kadar güçlü olduğunu sanmıyorum demek istiyorumm ki aklımda hep shanksın sözleri var :/
Luffy meyveyi yediğinde veletti. Sabo mera merayı teachde gura gurayı yer yemez kullanmaya başlayabildi. Hemen prof olmadılar ama thatch seviyesinde bir adamda kullanabilirdi eğer yemeyi başarsaydı.

Başka şansım kalmamıştı derken, meyveyi kendisine vermeye aslâ yanaşmamış olması veya yemeye hareketlenmesi yüzünden de olabilir.

Yaralayıp alsa, bu sefer gemideki diğer kişilerin haberi olacak ve kaçamayacaktı. Çünkü Thatch haber verecekti millete.

Hani gizliden yanaşıp, vurup bayıltıp alsa meyveyi diyecem de...bu bayıltma kaçmaya yetecek zamanı verir mi

Karasakal 2 meyveyi aynı anda kullanabiliyor.
Birde meyve yemiş kişileri öldürüp meyve güçlerini çalabiliyorlar.
Karasakalın 2 seytan meyvesi gücünü nasıl kontrol ettiği hakkında çoğu kişi aynı görüşte zaten,Yami Yamiden dolayı olduğunu düşünüyoruz.
Ama benim dikkatimi şu çekti Burges,Luffyden meyve gücünü çalmaya çalışırken hançer ile gelmişti.
Ben o hanceri Luffy'i öldürmekten ziyade meyve gucunu içinde tutan organi sokmesi için getirdigini düşünüyorum.
Şeytan meyvesi gücü vücutta bir organda saklı ve o organın kalp olduğunu düşünüyorum.

Herkesin bildiği gibi Beyaz Sakal savaş sırasında delik deşik oldu :bilmem:
Karasakal,Beyaz Sakalın üstüne siyah örtüyü attıktan sonra kalbini söküp yediğini düşünüyorum.
Linlinden de hatırladığımız gibi annesini yediği zaman şeytan meyvesi gücü de Linlin'e geçmişti.

Binevi Attack On Titan'daki güç çalma olayı gibi.

Daha önce yazan oldu mu bilmiyorum yazılmışsada kendisini destekliyorum :ehe:

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık