Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Karasakal'ın Thatch'yi Öldürmesi

Bana pek inandırıcı gelmiyor. Durum şu ki, Beyazbıyık korsanlarının kurallarına göre, meyve bulana aittir. Dolayısıyla meyve Thatch'e aitti. Kafa karıştıran durum şu ki, Teach meyve kitabına sahipse beyazbıyık korsanlarının o kitaptan haberi vardır. Eğer mantık sınırları dahilinde bir seri çiziliyorsa, Öyle önüne gelen her meyveyi rastgele yemiyorlardır. Sonuçta Chopper'ın meyvesi gibi bir halta yaramayacak bir meyve de yiyebilirsin ve bu sadece yüzme yeteneğini kaybetme ve ömür boyu başka meyve yememene neden olabilir.

Benim tahminime göre Teach meyveyi gördüğü anda istediği meyve olduğunu biliyordu. Gidip bu meyveyi bana ver dese tartışma çıkabilir, tayfa tarafından thatch haklı görülürdü ve teach asla meyveyi alamazdı. Adam yıllarca o meyveyi beklemiş, gördüğü anda hırsa kapılıp ilk müsait anda öldürüp meyveyi alması normal. Yani belki düşünmemiştir bile niye öldürüyorum diye, zira öldürmesi daha sonra kendisinden intikam alacak birisini azaltır ve ihanet ettiği tayfayı güçsüzleştirir.

Diğer bir ihtimalde thatch meyveyi yemek üzereydi, konuşmak için vakit yoktu direk öldürdü. Meyveyi yedikten sonra öldürdüğünü hiç düşünmüyorum. Çünkü o en yakındaki meyveye girme teorisinin kesinliği yok. Öyle olsa bile neden mera mera 2 yıl sonra çıktı diye sormak gerekir. Aynı gece hemen yanındaki meyveye gireceği kesin değil.

Bana göre bir ihtimalde meyvenin kullanıcısını seçmesi, meyve teach'i istiyordu ve thatch'i öldürmesine neden oldu.

Sonuç ne olursa serideki gerçek korsanlığa en yatkın kişi teach, zira korsanlar Luffy gibi delikanlı olmaz. Teach gibi kancıklık yaparlar. Verdikleri sözde durmazlar, çıkarları için anında ihanet ederler. Son çizimiyle Teach'i beğendim. Ancak kafama takılan soru ödülü, sırf gura gura ve yami yami bile o ödülü verdirirdi. En güçlü paramecia ve logia...

En güçlü paramecia ve logia...
En güçlü logia olduğu söylenmedi, sadece logialar arasında nadir dendi, mitolojik zoan gibi. Law'ın meyvesinden sonra en güçlü olup olmadığı da tartışılır gura gura nın bence, en güçlü paramacia'dan ziyade logia seviyesinde bir paramecia demişlerdi onu da düzeltelim.

En güçlü logia olduğu söylenmedi, sadece logialar arasında nadir dendi, mitolojik zoan gibi. Law'ın meyvesinden sonra en güçlü olup olmadığı da tartışılır gura gura nın bence, en güçlü paramacia'dan ziyade logia seviyesinde bir paramecia demişlerdi onu da düzeltelim.
Gura Gura'nın en güçlü olduğunu kesin biliyorum ama Teach'in dediklerinden sanki En güçlü logia meyvesi gibi hatırlıyorum. Belki, kitapta yazanlar arasında en iyisidir. Zira Goroseide meyve varsa onları kitaplara yazdıklarını sanmıyorum.

Ope ope'nin depremle savaş gücü olarak kıyaslanamayacak bir meyve olduğu kesin. Ama verdiği ölümsüzlük ya da tıbbi müdahele şansları da küçümsenmez. Ayrıca burada kazanılan ölümsüzlük, tamamen ölümsüzlük mü yoksa yaşlanıp ölmemek mi. Bana yaşlanıp ölmemek gibi geliyor yani birisi gelip kafanı keserse yine ölürsün.

Gösterdiğin argümana göre Thatch yüksek ihtimal meyveyi yemiş ve Teach onu öldürerek bu meyveye sahip olmuş. Başka şansım kalmadı dedirtecek diğer ihtimallerden bazıları ise şöyle:

1- Thatch meyveyi yemedi. Teachi çalmaya çalışırken fark etti sonrası malumun ilanı.
2- Teach meyveyi çalıp yedi sonra Thatch fark etti. Sinirlenen Thatch Teach ile dövüşmeye çalıştı ve öldü.

Tabi bunlar çok zayıf ihtimaller.

Benim aklımı karıştıran bir diğer soru ise WB gibi bir azman Thatch'ın öldüğünü nasıl hissetmiyor? Ya da Teach'te ki o öldürme arzusunu nasıl hissedemiyor?

Dediğin mantıklı geldi. Yine de bu Teach'in kötü bir karakter olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabii. Hem de çok kaliteli bir kötü. Bu yüzden seviyorum zaten.

Konunun açılma amacını anlayabilmiş değilim ama Teach'i aklamak için gibi duruyor sanki. Öyleyse gereksiz bir konu olmuş. Teach kalleş, fırsatçı, pislik ve şrfszin önde gideni bir karakterdir. Bırakalım da öyle kalsın zaten. Şu seriye renk katan nadir karakterlerden birisinin renk katma sebeplerini yok etmenin manası yok. Teach'i Teach yapan şeyler bunlar.

Konunun açılma amacını anlayabilmiş değilim ama Teach'i aklamak için gibi duruyor sanki. Öyleyse gereksiz bir konu olmuş. Teach kalleş, fırsatçı, pislik ve şrfszin önde gideni bir karakterdir. Bırakalım da öyle kalsın zaten. Şu seriye renk katan nadir karakterlerden birisinin renk katma sebeplerini yok etmenin manası yok. Teach'i Teach yapan şeyler bunlar.
+1. Bu dediklerin olmasa Teach'in sevilecek bir tarafı kalmıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık