Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Karakterlerin Amaçlarına Ne Oldu?

Ben Ussop'un cesur savaşçı olacağı günleri bekliyorum. Bunun için de bir kırılma yaşaması gerekiyor, o kırılmayı ne şekilde yaşar, en çokta bunu merak ediyorum. Birilerimi ölür, Shabondy olaylarındaki gibi bir ayrılıkmı olur ne olur görmek istiyorum... En ilgi çekici olan bu.
O kırılmayı Sabaody'de yaşamadı mı, yada orada yaşaması gerekmez miydi?

Sabaody'e kadar bir şeyler yaşandı, zor olaylara göğüs gerildi; Sabaody'de amirale bile gerek kalmadan iki robot içinizden geçti hayatta kalmanızın tek mantıklı açıklaması Luffy'nin o dünyadaki vaadedilmiş prens olması, bir adaya düştün adanın her tarafında ayrı bir tehlike balta girmemiş bir ormana anadan üryan şekilde atılmış ergenden farkın yok, tayfan öldü mü kaldı mı bilmiyorsun, kaptanından haber alıyorsun kardeşini yitirmiş bir de denizciler çocuğun içinden geçmiş(kaptanının senin de tanıştığın, sevdiğin kardeşinin kelimenin tam anlamıyla içinden geçmişler.) canını yine prenslik sayesinde kurtarmış, sonra yine bu kaptanından 2 yıl sonra buluşacağız diye mesaj alıyorsun ve değişmen, güçlenmen gerektiğinin farkına varıyorsun hatta bunu dile getiriyorsun. Ustanla beraber o balta girmemiş adanın efendisi olacak kıvama geliyorsun, sonrasında yine tayfanla çeşitli maceralara atılıp bir de haki açıyorsun... Sonuç:

Usopp yine zaman atlaması öncesi aynı hareketleri yapıyor, aynı triplere giriyor, hala aynı korkak... Bunu bir komedi unsuru olarak kullanıyor bunun farkındayım ama çok çiğ hala bu kafayla devam etmesi.

Son olarak açıkçası ben Usopp'un korkaklığını aşmayacağını ama tıpkı diğer yalanlarının gerçekleşmesi gibi denizlerin en cesur savaşçısı olarak anılacağını düşünüyorum.

O kırılmayı Sabaody'de yaşamadı mı, yada orada yaşaması gerekmez miydi?

Sabaody'e kadar bir şeyler yaşandı, zor olaylara göğüs gerildi; Sabaody'de amirale bile gerek kalmadan iki robot içinizden geçti hayatta kalmanızın tek mantıklı açıklaması Luffy'nin o dünyadaki vaadedilmiş prens olması, bir adaya düştün adanın her tarafında ayrı bir tehlike balta girmemiş bir ormana anadan üryan şekilde atılmış ergenden farkın yok, tayfan öldü mü kaldı mı bilmiyorsun, kaptanından haber alıyorsun kardeşini yitirmiş bir de denizciler çocuğun içinden geçmiş(kaptanının senin de tanıştığın, sevdiğin kardeşinin kelimenin tam anlamıyla içinden geçmişler.) canını yine prenslik sayesinde kurtarmış, sonra yine bu kaptanından 2 yıl sonra buluşacağız diye mesaj alıyorsun ve değişmen, güçlenmen gerektiğinin farkına varıyorsun hatta bunu dile getiriyorsun. Ustanla beraber o balta girmemiş adanın efendisi olacak kıvama geliyorsun, sonrasında yine tayfanla çeşitli maceralara atılıp bir de haki açıyorsun... Sonuç:

Usopp yine zaman atlaması öncesi aynı hareketleri yapıyor, aynı triplere giriyor, hala aynı korkak... Bunu bir komedi unsuru olarak kullanıyor bunun farkındayım ama çok çiğ hala bu kafayla devam etmesi.

Son olarak açıkçası ben Usopp'un korkaklığını aşmayacağını ama tıpkı diğer yalanlarının gerçekleşmesi gibi denizlerin en cesur savaşçısı olarak anılacağını düşünüyorum.
Olmaz öyle, nasıl ki Luffy oyuncak olmak üzereyken gözlem açtı, farklı bi tehdit ya da şok anında taşlar yerinden oynayacak ve bambaşka bir adam olacak Ussop. Tamam ortada bir savaş vs. yokken şaklabanlığını yapsın ama bir tehditle karşılaştığında gerçekten cesur bir adam olacağını düşünüyorum. Meselan Page One ve diğer kertenkele karşısındaki hallerine baksana, adam bildiğin salya sümük ağlıyor. Ussop bahsettiğimiz değişimi yaşadığında bunlar olmıcak işte, senin söylediğin gibi olursa cesur olmayı amaç edinmesinin bir olayı kalmaz. Gerçekten cesur olacak, sözde değil.

Shabondy'de yaşadığı kırılma ancak bir miktar güçlenmesi için yeterli oldu. Görüldüğü üzre kişilik ya da karakteristik özelliklerinde bir değişiklik yok. Bundan sonra yaşayacağı kırılmanın sebebi çok daha sert bir şeyler olmalı, olmalı ki cesur bir adam olabilsin. Bu yüzden merakla bekliyorum bu süreci.

Olmaz öyle, nasıl ki Luffy oyuncak olmak üzereyken gözlem açtı, farklı bi tehdit ya da şok anında taşlar yerinden oynayacak ve bambaşka bir adam olacak Ussop. Tamam ortada bir savaş vs. yokken şaklabanlığını yapsın ama bir tehditle karşılaştığında gerçekten cesur bir adam olacağını düşünüyorum. Meselan Page One ve diğer kertenkele karşısındaki hallerine baksana, adam bildiğin salya sümük ağlıyor. Ussop bahsettiğimiz değişimi yaşadığında bunlar olmıcak işte, senin söylediğin gibi olursa cesur olmayı amaç edinmesinin bir olayı kalmaz. Gerçekten cesur olacak, sözde değil.

Shabondy'de yaşadığı kırılma ancak bir miktar güçlenmesi için yeterli oldu. Görüldüğü üzre kişilik ya da karakteristik özelliklerinde bir değişiklik yok. Bundan sonra yaşayacağı kırılmanın sebebi çok daha sert bir şeyler olmalı, olmalı ki cesur bir adam olabilsin. Bu yüzden merakla bekliyorum bu süreci.
Umarım senin düşündüğün gibi olur. Böylece en azından benim tahmin ettiğim gibi olmasından çok çok daha tatmin edici bir şekilde bağlanmış olur Usopp'un hikayesi.

Naminin hayali tum dunyanin mapini yapmak ki o da serinin gidisine paralel. Franky de oyle gemiyi yapti ama dunyayi dolasmadi o gemi ile. En sacmasi usoppun hayali olabilir. Denizlerin cesur savascisi, cok dusuk kaliyor diger hedeflere gore. Sanjinin hayali ise buyuk ihtimal hikaye ile alkali. Teorisi falan vardi. En zoru ise chopperinki. yapabilecegini sanmiyorum oda sacmalamaz ise. Her hastaligi iyilestirebilen bir ilac? Onun yerine ecel haric her hastaligi tedavi edebilen bir doktor olacagini dusunuyorum.

Seri Luffy odaklı olduğu için tayfayı arka plana attı. Geçiştirecek artık tayfa üyelerinin hayallerine nasıl ulaştıklarını ve hop ulaşacaklar hayallerine.

7-Nami: Bir dünya haritası çizmek. Gene çok dikkatli okumadığımdan emin olmamakla birlikte yıllardır namiyi gittikleri bir yerlerin haritasını çıkartırken ya da geçtikleri rotaları kayıt altına alırken görmedim.Rota ön görüsü yapmak için defter vs kullandığını gördüm ama hazine peşinde koşup fitne fesat yapmak dışında oturupta bir bitki örtüsü gözlemleme iklim şartlarına bakarak bölgenin tropikal bilgisini çıkarmak gibi haritacılıkta işe yarayıyacak bilgilerini harita çıkarmakta kullandığını hiç mi hiç görmedim varsa bilgilendirin.
Aralarında en çok sırıtan bu. Zoro falan yine göz ardı edilebilir, hadi Chopper için de zaten Rumble Ball'u icat etti şimdi de Wano'da Queen'e karşı panzehir üretecek falan diyip geçeriz. Ama Nami'nin en azından her arc sonu 1 panellik harita çizmesi ya da ne bileyim arc içerisinde burasının havası böyle böyle, demek ki şu tarz şeyler olabilir diye kısa da olsa biraz bilgi vermesi hoş olur. Aslında zaman atlamasından önce birkaç noktada Nami buna benzer şeyler yapıyordu, zaman atlaması sonrası odağın Luffy'ye çok fazla kaymasının yarattığı boşluklardan biri.

6-Chopper: En iyi doktor, ya da tüm hastalıkları iyileştirebilecek bir doktor olmak istiyordu sanırım. Peki bunca zaman ne yaptı? hasta çocukları iyileştirdi tayfanın yaralarını sardı kendi şeytan meyvesinin formunu bozup güçlendirebilecek bir ilaç üretti. Aslında en kilit olanı buydu bence böyle bir ilaç yapabiliyorsan şeytan meyvesinin genetiği ile oynayıp onun güçlenmesi daha değişik formlara girmesini sağlıyabilirsin kendi üzerinde yaptığı gibi. Ya da doping tarzı karakterlerin kritik anlarda ayağa kalkmalarını sağlıyabilecek bir destek ilacı?. Chopper Law gibi bir cerrah değil daha çok bir muayne hekimi kafasında işleniyor gibi ama aynı zamanda ilaç üretebiliyor e bu da kimya bilgisi gerektiren bir şey.Ve kendi şeytan meyvesinin üzerinde faydalı formasyon bozukluklarına sebep oldu bu da demek oluyorki bu yetenek çok daha fazlasına kadir olabilir.
Chopper'ın imkanının kısıtlı olduğunu düşünüyorum. Bir vegapunk ve Caesar gibi elinde kobay ve imkan yok. Bir de bu gibi şeyler deneme-yanılma gerektiriyor. Demek istediğim Chopper eldeki imkanlarla Vegapunk gibi daha iyi bir şey ortaya çıkarabiliyor olsaydı bu mantıken tutarsız olurdu.

Yeni çıkan bu bölümde de Chopper yegane amacına göre hareket ettiği görülüyor. Dost,düşman demeden herkese yardım etme amacının var olduğunu hatırlıyorum.

9-Zoro:En iyi kılıç ustası olmak. Açıkcası zoro'ya ne desem bilemiyorum bu dünya'yı gerçekçi yönden ele alıp değerlendirirsem mesele zoro en iyi kılıç ustası olarak anılmaya başladıktan sonra bunu duyan bir kılıç sevdalısı olsam derimki çünki o en iyisinden eğitim aldı çırağın ustasını geçmesi beklenilen bir şeydir normal karşılarım.Fakat Zoroya vista destek çıksaydı sonuçta wb korsanları dağılmıştı ortam uygun sayılırdı sanki daha iyi olurdu Vista'nın desteğini alır wanoda kendini daha ilerisine taşırdı ve gelişmeye devam ettikçe daha çok etkilenirdik diye düşünüyorum.Sonuçta yenmek istediği adamdan destek alarak onu yenecek yani bana biraz hileli geliyor açıkcası.
Burda da aynı şekilde Zoro yine bu arcta en güçlü kişiyi yürümek istiyor.Zoro her zaman böyle bir amaç gütmedi mi ?(Sağ üst panel)

Vista konusu ise tamamiyle kişisel bir beklentiden oluşuyor. Oda burda bir sapma yapmış değil. Zoro Mihawk'tan yardım istemesi konusu ise zor durumda kaldığı içindi. Zoro karakteri gereği pekte yardım alacak bir karakter olarak gözükmüyor. Korsanlığı bırakmışta olabilir Vista, belli değil pek fazla. Bu yüzden belirsiz. Belki sürpriz olup bu arc görebiliriz.

Mihawk konusu,hileli değil veya kasıtlı değil, Mihawk'ın başından beri isteği kendisine güçlü bir rakip aramak.(Bunu ilk bölümlerde söylüyor) Bir de Mihawk ile Zoro düşman bile değiller. Sadece kılıç ustalığıyla alakalı bir mesele.Amiral saldırısı yüzünden tayfa tamamıyla çaresizlik sularında yüzüp, "Arkadaşlarını korumak" adlı amaçlarını hatırlayıp her yolu deniyor. Bu yüzden büyütülecek bir durum değil bana göre.

Diğer kısımlara yorum yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık