Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Karakterlerin Amaçlarına Ne Oldu?

Seriyi eskisi kadar sıkı takip etmesemde sayfalarana bakarken ve formu takip ederken dikkatimi çeken bir şey oldu.Özellikle son arclarda sadece luff'nin korsanlar kralı olunmasına odaklanılmış durumda, ben mi görmedim bilemedim ama sanki tayfa sadece buna odaklanmış gibi. Kısaca hatırlayalım

1-Luffy: Hepimiz biliyoruz korsan kral olmak istiyor. Serinin temel amacı olduğu için detaya girmiyorum
2-Nico Robin: Kaybolmuş tarihi açığa çıkarmak tüm poneglyphleri bulmak'tı sanırım, bu da serinin gidişine parelel bir amaç.
3-Brook: Laboonla tekrar buluşmak gene aynı şekilde seri sonun ile ilişkilenebilecek bir amaç
4-Franky: Tüm denizlerde gidebilecek bir gemi yapmak(yaptı sunny) başka bir amacı varmı bilmiyorum luffy'i KK yapmak hariç
5-Jimbei: Amacının luffy'e yardım etmek olduğunu hatırlıyorum bunun dışında güncel bir gayesi hayali var mı bilmiyorum.
6-Chopper: En iyi doktor, ya da tüm hastalıkları iyileştirebilecek bir doktor olmak istiyordu sanırım. Peki bunca zaman ne yaptı? hasta çocukları iyileştirdi tayfanın yaralarını sardı kendi şeytan meyvesinin formunu bozup güçlendirebilecek bir ilaç üretti. Aslında en kilit olanı buydu bence böyle bir ilaç yapabiliyorsan şeytan meyvesinin genetiği ile oynayıp onun güçlenmesi daha değişik formlara girmesini sağlıyabilirsin kendi üzerinde yaptığı gibi. Ya da doping tarzı karakterlerin kritik anlarda ayağa kalkmalarını sağlıyabilecek bir destek ilacı?. Chopper Law gibi bir cerrah değil daha çok bir muayne hekimi kafasında işleniyor gibi ama aynı zamanda ilaç üretebiliyor e bu da kimya bilgisi gerektiren bir şey.Ve kendi şeytan meyvesinin üzerinde faydalı formasyon bozukluklarına sebep oldu bu da demek oluyorki bu yetenek çok daha fazlasına kadir olabilir.
_____
7-Nami: Bir dünya haritası çizmek. Gene çok dikkatli okumadığımdan emin olmamakla birlikte yıllardır namiyi gittikleri bir yerlerin haritasını çıkartırken ya da geçtikleri rotaları kayıt altına alırken görmedim.Rota ön görüsü yapmak için defter vs kullandığını gördüm ama hazine peşinde koşup fitne fesat yapmak dışında oturupta bir bitki örtüsü gözlemleme iklim şartlarına bakarak bölgenin tropikal bilgisini çıkarmak gibi haritacılıkta işe yarayıyacak bilgilerini harita çıkarmakta kullandığını hiç mi hiç görmedim varsa bilgilendirin.
_____
8-Usoop: Denizlerin cesur savaşçısı olmak. Yani şimdi bişi desem çok ağır sövmeye başlıyacağım, hadi 2Y öncesine kadar ergenlik dönemiydi mutlak çaresizlikle yüz yüze gelmediler hafife aldılar o yüzden olgunluk evrimini tamamlıymadı eyvallah.Be adam koskoca adada ne yüdüğü belirsiz bitki ve yaratıklarla üç beş ay depil tamı tamına iki yıl kaldın yahu insan ister istemez bi olgunlaşır kendini keşfeder.Hani tamam korkarsın korkusuz olma demiyorumda en ufak bir tehtit görünce tırsıp kaçma ağzın burnun yamulmasın.Bu kadar güzel bi hayale bu kadar ağır ihanet eden daha bi kimseyi görmedim şahsi olarak.
_____
9-Zoro:En iyi kılıç ustası olmak. Açıkcası zoro'ya ne desem bilemiyorum bu dünya'yı gerçekçi yönden ele alıp değerlendirirsem mesele zoro en iyi kılıç ustası olarak anılmaya başladıktan sonra bunu duyan bir kılıç sevdalısı olsam derimki çünki o en iyisinden eğitim aldı çırağın ustasını geçmesi beklenilen bir şeydir normal karşılarım.Fakat Zoroya vista destek çıksaydı sonuçta wb korsanları dağılmıştı ortam uygun sayılırdı sanki daha iyi olurdu Vista'nın desteğini alır wanoda kendini daha ilerisine taşırdı ve gelişmeye devam ettikçe daha çok etkilenirdik diye düşünüyorum.Sonuçta yenmek istediği adamdan destek alarak onu yenecek yani bana biraz hileli geliyor açıkcası.
____
10-Sanji: All Blue'yu bulmak. Sanırım balık adam adasına girmeden önce ya da girdikten sonraydı sanji'nin bi All blue'yi hatırladığı sonrasında bu amaç uğruna düşündüğü ya da çabaladığını görmedim o kadar diyar gezdiler haritacılarına sarkıntılık etmek dışında duyduğu bu yerle ilgili bilgileri paylaşıp rota oluştururken bölgenin yapısına uygun yerlerden geçmeyi rica edebilirdi.Fakat bunun yerine sanji ne yapıyor sadece ortalıkta gözü dönmüş bir şekilde kızların peşinden koşturuyor cidden çok yazık.

Bonus Eichiro oda: Tüm bunların dışında ben şahsi olarak mangakamız bence 2Y den sonra ciddi karar değişikliklerine yöneldi serinin dünya çapında gördüğü ilgi oyunlar vs daha çok göze ve kitleye hitap edecek şekilde karakterler ile oynadığını onları bozduğunu ve sadece serinin temel amacına hizmet edecek karakterler ile fazla oynamadığını düşünüyorum.
Sizin bu konu hakkındaki düşüncelerini nedir?

7-Nami: Bir dünya haritası çizmek. Gene çok dikkatli okumadığımdan emin olmamakla birlikte yıllardır namiyi gittikleri bir yerlerin haritasını çıkartırken ya da geçtikleri rotaları kayıt altına alırken görmedim.Rota ön görüsü yapmak için defter vs kullandığını gördüm ama hazine peşinde koşup fitne fesat yapmak dışında oturupta bir bitki örtüsü gözlemleme iklim şartlarına bakarak bölgenin tropikal bilgisini çıkarmak gibi haritacılıkta işe yarayıyacak bilgilerini harita çıkarmakta kullandığını hiç mi hiç görmedim varsa bilgilendirin.
Özellikle şu kısım her zaman aklıma geliyordu ve bana kalırsa göze çok batıyor. Bu tür sadece birkaç panel yer işgal edecek seri adına önemli olan şeylerin eklenmemesi çok kötü.

Diğer tayfa üyelerinin ki serinin sonuyla alakalı genel olarak onların hayalini es geçtiğini düşünmüyorum. Zoro'nun Vistadan eğitim alması bence Mihawktan eğitim almasından çok daha saçma.. baya kötü olurdu. Arkadaşları için kendi onurunu bir kenara atması bence Tayfa ilişkisi açısından önemli aynı olayı Irkı için Jimbei yapıyor... Korsanlar Kralı olayına daha çok odaklanılma sebebi şu Diğer karakterlerin hedeflerinin artık çok da önemli olmaması değil; önceden farklı hedeflerine daha hızlı ulaşmak için bir arada olan ayrı hedefli bir tayfayken şimdi Tayfanın bütünleşmesiyle beraber herkesin bireysel hedefinin yanında kaptanlarını Korsanlar Kralı yapmak ana hedef oldu. Zaten onun için hemen hemen her tayfa üyesinden ayrı ayrı duyuyoruz bu sözü "Luffy Korsanlar Kralı Olacak Adam" bana tek fail gelen nokta Nami'nin harita çizmemesi kenara ufak bir panel sıkıştırsan bile olur yani seri sonunda şapkadan tavşan çıkarır gibi birden tüm haritayı çizmiş olur :/

Bütün hepsini tek tek okudum ama topluca cevap vermek istedim.
Çok ufak ayrıntılarla bile işleyecek olsa tayfanın amaçlarını bu seri mümkün değil bitmezdi...
Tamam Oda'nın kafasında bir şeyler var da üretkenlik olarakta o kadar geniş ki adam herkes için birazcık ayrıntı verse herhalde bir yirmi yıl daha giderdi ( :
Amaçlarını gerçekleştirecekler ve her zaman olduğu gibi flash backlerde geçiştirilecek ( :

Hani bebekler bir şeyi ezince yanlarına gider of oldu off dersin ya işte öyle oldu :oleyo2:

Oda'ya fazla da sinirlenmeye gerek yok ama gereksiz çarların hikayelerindense tayfanın amaçlarını derinleştirse mangasını daha büyük yapabilirdi. Lütfü'nün amacı da boş oldu bu arada, en büyük boş o oldu hatta, KK'liğin bir olayı kalmadı bilmem kaç yüzyıl önce vaad edilen kişinin geri gelmesine döndü manga.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık