Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Kanjuro

'Diğer Kişiler' forumunda BolD tarafından 1 Şub 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Görünce bir gülme geliyor

  15 oy
  46.9%
 2. Bir başka soytarı daha

  17 oy
  53.1%
 1. BolD Üye

  BolD (Üye)
  Mesaj Sayısı 92
  Üyelik Tarihi23 Oca 2010
  [​IMG]

  Kanjuro
  (Kanjūrō), Wano Ülkesi'ne mensup bir samuray ve Kozuki Hanesi'nin uşaklarından biridir. Kin'emon'un Donquixote Doflamingo'nun adamları tarafından yakalanan, daha sonra da kurtarılan arkadaşıdır.

  Kanjuro, Kaido ve Wano Ülkesi'nin Şogun'u iş birliği yaparak Wano Ülkesi'ni ele geçirmeye başlayınca Kozuki Hanesi'nin varisi olan Momonosuke'yi Kin'emon'un önderliğinde ülkeden kaçırmıştır. Yolculukları esnasında üç arkadaştan Raizo yolda kaybolmuştur. Kanjuro, Kin'emon ile birlikte Dressrosa'ya çıkmış, fakat burada Donquixote Doflamingo'nun adamları tarafından yakalanmışlardır. Kin'emon, Momonosuke'yi limandaki bir gemiye bindirmiş, ancak gemi Punk Hazard'a yelken açmıştır. Kanjuro kendini feda ederek, Kin'emon'un Momonosuke'nin peşinden gitmesini sağlamıştır. Daha sonra Hasır Şapka Korsanları ile birlikte adaya gelen Kin'emon, Kanjuro'yu kurtarmıştır. Kin'emon ve Hasır Şapka Korsanları ile birlikte önce Zo'ya giden Kanjuro, şu anda Hasır Şapka Korsanları'nın geride kalan üyeleri ile birlikte Wano Ülkesi'ne gitmektedir.

  Görünümü

  Kanjuro görünüm olarak geleneksel bir Kabuki modeline benzer. Parlak kırmızı renkte ve yere kadar uzanan uzun saçları vardır. Büyük dudaklara sahiptir ve yanaklarında kırmızı noktalar bulunur. Kin'emon kadar uzun boyludur.

  Geleneksel bir samuray kıyafeti giyer. Beline açık mavi renkte bir kuşak bağlamıştır. Kuşağın ön kısmı kurdele şeklindedir. Ayaklarında zori sandaletleri vardır. Sırtında devasa bir fırça taşır.

  Kişiliği

  Kanjuro oldukça cesur ve fedakar bir adamdır. Kin'emon'un kaçabilmesi için hiç düşünmeden kendisini feda etmiştir. Ancak pek detaylı düşünen ve dikkatli biri olduğu söylenemez. Dressrosa halkının ele geçirmeye çalıştığı Usopp ve Riku Dold III'nin olduğu yere merdiven yaparak, onların ele geçirilmesine neden olmuştur. Zunisha'nın bacağına tırmanırken de yukarıdan düşen maymunu fark etmemiştir. Maymun da onlara çarparak, onları aşağı düşürmüştür.

  Kişiliği büyük ölçüde Sai'ye benzer. Duygusal olarak stabil değildir. Usopp'u tehlikeye attığını öğrendiğinde, bu yaptığı şey için kendi karnını deşmeye karar vermiştir. Ancak Kin'emon bunu yapmamasını söylediğinde, hemen vazgeçmiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Şeytan Meyvesi

  [​IMG]

  Kanjuro, henüz adı açıklanmamış Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Meyvesinin gücü sayesinde çizdiği iki boyutlu şeyleri canlandırabilir. Obje çizerek canlandırabildiği gibi, canlı varlıklar da yaratabilir. Yarattığı canlı varlıklar gerçekteki özelliklerini kullanabilirler. Canlandırdığı kuş uçabilir ya da çizerek gerçeğe dönüştürdüğü yiyecekler yenilebilir. Meyvesinin gücünü kendi üzerinde de kullanabilir. Hapsedildiği yerde üzerine duvar çizerek, duvarda gizlenebilmiştir. Kin'emon gibi, Kanjuro da Şeytan Meyveleri'nin varlığından habersizdir. Bu yüzden yaptığı şeyleri "büyü" olarak niteler. Meyvesinin gücü ters şekilde de çalışabilmektedir. Yarattığı şeyler düz bir zemine temas ettikleri zaman, tekrardan iki boyutlu hale dönerler. Kanjuro emir vererek de canlandırdığı varlıkları tekrardan iki boyutlu hallerine döndürebilir.

  İronik olarak, Kanjuro çok kötü bir çizim yeteneğine sahip olduğundan, çizerek canlandırdığı nesneler tam kapasitede iş göremezler. Çizim ile canlanan nesneler su ile temas ettiklerinde yok olurlar. Canlı varlık olarak yaratılan varlıkların belirli bir gücü ve dayanıklılık sınırı vardır. Bu sınırlara ulaştıkları zaman tekrardan iki boyutlu hale dönerler.

  Silahı
  Kanjuro, Şeytan Meyvesi'nin gücünü kullanabilmek için yanında dev bir fırça taşır. Fırçanın sapı, katana elciğine benzer, ancak ucunda fırça vardır. Kanjuro fırçasını kılıç kullanıyormuş gibi tutar.

  Haki
  Kanjuro, Busoshoku Haki kullanabilmektedir. Roronoa Zoro ve Kin'emon'a Kuşkafesi'ni itmelerine yardım ederken fırçasına Haki eklemiştir.

  Ek Bilgiler

  - Kanjuro'nun tipi ilk olarak 725. bölümde siluet olarak gösterilmiştir. Bu siluetinde at kuyruğu yapılmış uzun saçı ve ince bıyığı vardı. Fakat bölümün ait olduğu cilt yayınlandığında görünümü kutu gibi kafası olan başka bir çizimle değiştirilmiştir. İronik olan şey; Kanjuro'nun gerçek tipinin, iki siluetle de hiçbir alakasının olmamasıdır. Siluetleri aşağıda görebilirsiniz;

  [​IMG]

  [​IMG]

  - Kanjuro'nun Zo'ya çıkmak için kullandığı üç tekniğin adının son kısmı, birlikte yolculuk ettiği dostlarının ve kendinin adına atıftır. Ryunosuke - Momonosuke, Nekozaemon - Kin'emon, Torasaburo - Kanjuro.

  - Kanjuro'nun yarattığı tırmanış ejderhası Ryunosuke'nin tam adı Ryunosuke Yamaguchi'dir. Bu isim Usopp'u seslendiren kişinin oğlu Yamaguchi Kappei'ye atıftır.

  Künye

  Adı: Kanjuro
  Okunuşu: Kanjūrō
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 700, Anime 629
  Bağlantısı: Kozuki Hanesi
  Unvanları: Samuray, Kozuki Hanesi Uşağı
  Yaşadığı Yer: Wano Ülkesi
  Lakabı: Gece Yağmuru (Jap. Yūdachi, İng. Evening Shower)
  Durumu: Canlı

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Kanjuro
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Kas 2016
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 14,160
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Güncellenmiştir.
   
 3. Suraad Ömrüm Parklarda Geçti.

  Suraad (Ömrüm Parklarda Geçti.)
  Mesaj Sayısı 975
  Üyelik Tarihi29 Haz 2012
  Oda'nın böyle karakter tasarımını hiç sevmiyorum. Çok saçma bir görüntüsü var adamın. Bu faktoru direk olarak beni soğutuyor kendisinden. Çeviri için teşekkürler.
   
 4. Jason Unstoppable Rage

  Jason (Unstoppable Rage)
  Mesaj Sayısı 6,321
  Üyelik Tarihi27 Tem 2010
  Samuray derken düşündüğüm, gerçekte olanın ikinci kısmıdır.
   
 5. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 7,274
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Kyoshiro Senryu denen zerzevata benziyor :D

  [​IMG]
   
 6. Uchiha Itachi carpe diem

  Uchiha Itachi (carpe diem)
  Mesaj Sayısı 9,092
  Üyelik Tarihi22 Şub 2015
  Odadan biraz çizim dersi alsa çok işe yarardı.
   
 7. Jacques (mK)
  Mesaj Sayısı 2,464
  Üyelik Tarihi27 Ara 2009
  Teşekkürler çeviri için, Aklıma nedense Zou ya çıkmak için oluşturulmuş bir karakter olarak geliyor. İşlevi sıfır benim için.
   
 8. Don Sanjino Empyrean

  Don Sanjino (Empyrean)
  Mesaj Sayısı 901
  Üyelik Tarihi19 Mar 2016
  Bu kadar yeteneksiz adamın Sugar'ı korkutacak Usopp'u çizebilmesi de ilginç.
   
 9. Uchiha Itachi carpe diem

  Uchiha Itachi (carpe diem)
  Mesaj Sayısı 9,092
  Üyelik Tarihi22 Şub 2015
  Onu Usopp kendi çizmemiş miydi?
   
 10. Don Sanjino Empyrean

  Don Sanjino (Empyrean)
  Mesaj Sayısı 901
  Üyelik Tarihi19 Mar 2016
  Kanjuro çizmişti diye hatırlıyorum. Hatta Usopp fena olmamış gibi bir tepki gösteriyordu galiba.
  Hem başkasının çizdiğini canlandırabiliyor mu ki çakma samuray? :)

  Edit: Şimdi baktım da sanki Usopp çizmiş gibi. :D
  [​IMG]
   
  Son düzenleme: 20 Kas 2016

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık