Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kakuzu vs Kisame

'Naruto' forumunda Hakuba-EneL tarafından 6 Nis 2019 tarihinde açılan konu

?

Kim alır ?

 1. Kakuzu

  20.8%
 2. Kisame

  79.2%
 3. berabere

  0 oy
  0.0%
 1. Hakuba-EneL Saikyō no Seibutsu

  Hakuba-EneL (Saikyō no Seibutsu)
  Mesaj Sayısı 3,213
  Üyelik Tarihi30 Nis 2017
  Kakuzu

  [​IMG][​IMG]

  Akatsuki'nin neredeyse en yaşlı elemanı olarak bilinir. Ayrıca ekibin finansal işlerinden sorumlu kişisidir. Akatsuki’deki ortağı Hidan’dır. Bunun özellikler bir sebebi vardır. Bu sebep Kakuzu’nun çok sinirli bir olmasından dolayı ekip arkadaşlarını bir anlık siniler öldürmesidir. Hidan ölümsüz olduğu için onu öldüremiyor yani Kakuzu dövüştüğü kişilerin kalplerini alarak uzun süre yaşamanın sırrını bulmuştur.Ayrıca Hashiramayla dövüşmüştür.
  Kakuzu'nun dövüş stili ve eşsiz yetenekleri , bedeninin bir bez bebek dikişi gibi vücudunu bir arada tutan Toprak Grudge Fear adlı teninin üzerinde dokunmuş yüzlerce kalın gri kıvrımlardan oluşan vücut yapısının özel doğası etrafında dönüyordu . Bu onun vücut kısımlarını istediği şekilde ayırmasına, orta-uzun mesafeli fiziksel atakları gerçekleştirmesine ve maruz kaldığı hemen hemen tüm yaralanmaları dikmesine izin verir.

  • Yangın maskesi: Bu maske durdurulamayan bir ateş-rüzgar ikili darbesini başlatmak için Rüzgar maskesi ile birleşebilir.
  • Su maskesi:Kakuzu su tekniklerini kullabilir.
  • Yıldırım maskesi: Kakuzu bu maske sayesinde yıldırm gücünden faydalanabilir.
  • Rüzgar maskesi: Kakuzu rüzgar gücünden faydalınır.Yine durdurulamaz bir seviyeye yaklaşan bir ateş-rüzgar ikili saldırısını başlatmak için Yangın maskesi ile birleşebilir.


  [​IMG]

  Kisame

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kisame isminin manası “Şeytan Köpek Balığı” dır. Itachi’nin ortağıdır. Kisame geçmişte gizli Sis köyünün yedi kılıç ustasından birisiydi ve Felaket (Kaijin) olarak anılırdı. Başarısız olan Mizukage suikasti’nin ardından Sis köyünden ayrılarak Akatsuki’ye katılmıştır Yapısal olarak diğer Akatsukiüyelerine karşın daha sakin görünmesine karşın acı çektirmek ve rakibinin kollarını ve bacaklarını parçalamaktan büyük zevk alır. Teknikleri genelde su elementi tabanlıdır. Bunun yanı sıra Kisame, Samehada adlı benzersiz bir kılıca sahiptir.
  Kisame, çok güçlü bir kılıç ustasıydı ve savaşta kaba kuvvet ve yakın dövüş savaşı kullanımını destekledi. İlk olarak, Kisame normal bir katana takdim etti ve beraberinde bütün yoldaşlarını tek bir görevde öldürecek kadar yetkindi. Ustasını katana ile öldürdükten sonra, Kisame'nin imzalı silahı, kesmek yerine etini traş eden, duyarlı, ölçek kaplı bir kılıç olan Samehada oldu. Samehada ayrıca çakrayı algılama ve emme yeteneğine de sahiptir. Kisame, Su Saldırısı tekniklerinin ustasıydı , alanın avantajını sağlamak ve saldırılar için kullanmak için geniş bir su hacmi yaratarak tüm savaş alanını değiştirebilir.
   
 2. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 6,586
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Kisame alır.
   
 3. Kaizoku Pirate King

  Kaizoku (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 348
  Üyelik Tarihi31 Ara 2016
  Kisame Kakuzu'nun çakra temelli saldırılarını boşa çıkarır, ayrıca Kakuzu'dan daha hızlı ve dayanıklı biri gibi duruyor. Eninde sonunda bu dövüş Kisame'nin galibiyeti ile sonlanır bence.
   
 4. Hakuba-EneL Saikyō no Seibutsu

  Hakuba-EneL (Saikyō no Seibutsu)
  Mesaj Sayısı 3,213
  Üyelik Tarihi30 Nis 2017
  Uzaktan saldırıları ememiyor kisame yanlış hatırlamıyorsam dibine girmesi lazım.
   
 5. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 18,369
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Kakuzu’yu öldüremez.Tek şansı çakra emmesi ama karşısındaki adam da yılların kurdu yapması zor.Ayrıca Kakuzu yıldırım kullanıyorsa su kullanan adama karşı onu denesin bir zahmet avantaj olarak.
   
 6. Hakuba-EneL Saikyō no Seibutsu

  Hakuba-EneL (Saikyō no Seibutsu)
  Mesaj Sayısı 3,213
  Üyelik Tarihi30 Nis 2017
  Saçlarla tutarsada bitirebilir işi saçları unutma :)
   
 7. Dr. Hiluluk Yami Yami no mi no çikara! Saikyou da!

  Dr. Hiluluk (Yami Yami no mi no çikara! Saikyou da!)
  Mesaj Sayısı 7,828
  Üyelik Tarihi8 Ara 2015
  Kisame karşısındaki bir Jinchuuriki ise Kakuzu'dan çok çok daha iyi dövüşebilir, ama Kakuzu sadece ninjutsuya bel bağlayan biri değil.


  [​IMG]

  Kisame alanı su ile kapladığında Kakuzu'da raiton salarsa ne yapar bilmiyorum. Kisame Bee'den yediği Lariat'ı aldığı kuyruklu çakrasıyla iyileştirebilmişti, bu sefer öyle bir şansı yok. Çünkü karşısındakinin çakrasını emebilir mi o bile meçhul. Öte yandan Doton Domusu için elmas sertliğinde denmişti Kakuzu'nun.


  Kararsızım açıkçası.
   
 8. Kaizoku Pirate King

  Kaizoku (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 348
  Üyelik Tarihi31 Ara 2016
  Uzakta ki ataklara karşı kendini savunabilir ve sıyrılabilecek hıza da sahiptir, zaten bu adama Kuyruksuz Bijuu diyorlar devasa bir çakrası var her türlü durur karşısında Kakuzu'nun. Kakuzu'nun kalpleriyle bağlantılı o bedenlerden çakra emebilir mi bilmiyorum ama yapabilirse büyük avantaj sağlar.
   
 9. Dr. Hiluluk Yami Yami no mi no çikara! Saikyou da!

  Dr. Hiluluk (Yami Yami no mi no çikara! Saikyou da!)
  Mesaj Sayısı 7,828
  Üyelik Tarihi8 Ara 2015
  Ememez ise direk olarak kazanamaz, çünkü ninjutsu emme konusunda çok etkili değil Kisame. Bee Samehada ile Itachi'nin katonunu emerken basbas bağırıyordu.

  Fiziksel güç + suiton + kenjutsu teknikleri ile nereye kadar dayanır bilemiyom.
   
 10. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 3,877
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Kakazu ile Kisame arasında büyük sıkıntı çıkaracak bir güç zıtlığı yok. Kakazu'nun sayı avantajı var, savaşı uzatır sadece. Kisame'nin kazanmaması için bir neden öne süremiyorum. Gai reyiz Kisame'nin klonuna altı kapı açıyor. Kılıçsız bitmiş haline ise yedi kapı açıyor. Birde Kisame B'yi tokatlamış biri.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık