Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido'nun Felaketleri Jack, Quenn ve King

Aklınıza yattı mı?

• Yattı

Kullanılan: 45 81.8%
  • Yatmadı

Kullanılan: 10 18.2%

• Kullanılan toplam oy
    55
Merhaba,bir süredir forumu takip ediyordum fakat üye değildim. Bir süredir aklıma takılan bir teori çevirisi ile merhaba demek istedim. Öncelikle dediğim gibi bu bir süredir kafamı kurcalayan bir fikirdi fakat bağlantıyı nereden kuracağımı bulamamıştım. Yakın zamanda ise bu teoriyi gördüm ve çeviriyim dedim. Kendi eklemelerim de mevcuttur.

1-3 Felaket=Yahudi İnancındaki 3 Büyük İlkel Yaratık
Karanın İlkel Yaratığı Behemot
Denizin İlkel Yaratığı Leviathan
Ve Gökyüzünün İlkel Yaratığı Ziz

2-Şimdi öncelikle bildiğiniz üzere(bilmiyorsanız da şimdi öğrenmiş oldunuz) Kaido'nun tayfası bir kart teması taşıyor. İlk gözüken Felaket'in ismi Jack,Doflamingo'nun yeraltı ismi Joker. Bu ikisi direkt olarak iskambil kartlarının isimleri. Ayrıca Zou'da gördüğümüz Sheepshead ve Ginrummy'nin isimleri de iskambil oyunlarından gelmekte. Bu nedenle Felaketlerin ismi olarak geriye Jack'tan sonraki en önemli kartlar olan Quenn ve King kalıyor(İskambilden pek anlamam bu yüzden kartların Türkçe ismini bilmiyorum ama sanırım Quenn=Kız King=Papaz olması lazım).

3-Kuraklık Felaketi Jack(Behemot)
Hippopotam,Gergedan ve Manda olmak üzere Behemot'un pek çok tasviri mevcuttur. Fil de bunlardan biridir. Bu da Behemot'u Jack'ın meyvesi olan Zou Zou no Mi Model:Mommoth ile mükemmel derecede uyuşuyor.

Güçleri; Zou Zou no Mi Model:Mammoth,Kullanıcısının Mamuta dönüşmesini ve bu sayede muazzam bir boyut ve güç sağlayan Antik Zoan türü meyvedir. "Kuraklık Felaketi" olarak anılmasının sebebinin de bu olduğuna inanıyorum. Boyutu ve gücü sayesinde kasabaları tamamen yok edilmiş şekilde onları kuraklığa uğratmış şekilde terk ediyor. Ayrıca Jack'ın vücunu kullanarak çevresindeki nemi emip kuraklığa neden olduğuna dair bir teori de mevcuttur.

4-Fırtına Felaketi King(Ziz)
Ziz Griffine benzeyen bir kuş olarak tasvir edilir. Griffin aslan gövdeli,kartal kafalı ve kanatlı olduğuna inanılan efsanevi bir varlıktır. Aslan ve Kartal genel olarak "Hayvanların Kralı" ve "Kuşların Kralı" olarak anılır. Bu da Giffini tüm "Canlıların Kralı" konumuna getirir. Bu özellik de Felaket King'in temellerini kurmak için mükemmel bir görüş.

Kimliği ve Güçleri; King'in Aslana benzeyen ve Kartal gücü veren bir Şeytan Meyvesi(Tori Tori no M Model:Eagle) yemiş bir Mink olduğunu düşünüyorum.

I-Elektro:Minklerin Elektrik gücü kullanabildiğini gördük.
II-Tori Tori no Mi Model:Eagle:Güçlerinden birinin kanatlarını kullanarak güçlü rüzgarlar yaratmak olduğunu düşüyorum. Tabii bu kimin kullandığına göre değişir ama bir Felaket'in bu gücü kullanarak küçük bir hortum yaratabileceğine inanıyorum. DF gücünü Elektrik ile harmanlarsak ortaya ufak bir "fırtına" çıkabilir.

King'in İsmi;Biliyorum bir çoğunuz Mitik Zoan yemiş olabileceğini de düşünüyorsunuz ama bence Kartal Meyvesi yemiş Aslan Mink daha mantıklı. Aslan ve Kartaldan bahsetmişken biliyorsunuz ki Inuarashi ve Nekomamushi 2 hayvanın ismini taşıyor. Nekomamushi "Kedi Enegerek" ve Inuarashi "Köpek Kirpi" anlamlarına geliyor. Bu da King'in ismi için bize bir fikir veriyor.
Ziz bir Griffin yani Aslan ve Kartal birleşimi olduğundan King'in isminin de "Aslan Kartal" yani Japoca "Raionwashi" olması muhtemel. Tesadüftür ki bu isim Inuarashi ve Nekomamushi ile oldukça kafiyeli. Bitti mi? Bitmedi. "Rai" Japonca aynı zamanda "Yıldırım" demek ve Ziz de Yıldırım Kuşu olarak bilinir.
Bir şey daha, Neko ve Inu Mink Kabilesinin 2 hükümdarı ve ayrıca 2 hayvanın ismine sahip olan tek Mink de onlar. Yani bütün bu yazdıklarımız doğruysa 2 hayvan ismi taşıması Felaket King'in Mink kabilesinin eski hükümdarı olduğunu gösterir. Evet,King'in Momoko Düklüğü'nün Neko ve Inu'dan önceki hükümdarı olduğunu düşünüyorum. Nekomamushi'nin "Master(Efendi)" ve Inuarashi'nin "Dük" ünvanına sahip olduğunu düşünürsek geriye Raionwashi için ne kalıyor? Tabii ki "King(Kral)".

5- Sel Felaketi Quenn(Leviathan)
Leviathan zamanla herhangi bir deniz canavarı veya yaratığı ile eşanlama gelmiştir. Genellikle bir su yılanı veya devasa bir canavar balık olarak tasvir edilmiştir.

Kimliği ve Güçleri; Felaket Quenn'in Şeytan Meyvesi yememiş,dev bir Balıkadam olduğunu düşüyorum(Ç.N:Bence o da yemiştir).

I-Hepimiz Balıkadamların suyu konrol edebildiğini,sanki katı bir maddeymiş gibi tutup bir mermi gibi atabildiklerini biliyoruz. Bu güç Balıkadam olan Jinbe tarafından "Fishman Karate" daha çok Deniz Adamına benzeyen(Merman) Kral Neptune tarafındansa "Merman Combat" olarak isimlendirilir.
Kral Neptun'ün "Ultramarine" isimli Merman Combat yeteneği ile muazzam bir sel yaratıp düşmanlarını saf dışı bıraktığını görmüştük. Tabii ki bu yeteğin gücü kimin kullandığına göre değişir ve başka şekillerde de kullanılabilineceğini düşüyorum. Yani inanıyorum ki Felaket Quenn Merman Combat kullanabilecek kadar yeteneklidir.Saldırılarından birinin suyu kontrol ederek tsunami benzeri dalgayla bütün bir kasabaya sel bastırmak olması da muhtemel.
II-Dediğim gibi Felaket Quenn'in dev bir Balıkadam olduğunu düşünüyorum. Balıkadam Adası'nda 3 tane dev Balıkadam vardı,Kral Neptune,Shirahoshi ve Wadatsumi. Quenn'in en azından biriyle akraba olduğunu düşünüyorum. Daha doğrusu Kral Neptune ve Shirahosi'yi seçmenin daha iyi olduğunu düşüyorum. Evet,bence Quenn Neptune Ailesi'nin bir ferdi ve Raionwashi ile akran olduğunu düşürsek Neptune'ün kız kardeşi olması muhtemel.

İsminin ise "Salacia" olmasını istiyorum. Salacia Roma Mitolojisinde Denizlerin Tanrıçası ve Neptün'ün eşidir. Kaido'nun tayfasının canavarlar veya hayvanlardan oluştuğunu düşünürsek gerçekten tayfasında Mink ve Balıkadam olmasını istiyorum.

Sonuç:
Fırtına Felaketi "King(Kral)" Raionwashi
Sel Felaketi "Quenn(Kraliçe)" Salacia

Fena fikir değil. Kaido gibi bir adamın sağ kolunun Jack olması beni hayal kırıklığına uğratmıştı. Ama bu 3 felaket kurgusu yaratılan hayal kırıklığını kurtarabilir.

Japon mitolojisine hakim değilim ama dediğin gibiyse yakalamışsın demektir.
Bu varlıklar Japon Mitolojisinden değil zaten Yahudi İnancından. Bir süre önce bu üçlüyü(Behemot,Ziz ve Leviathan) araştırmaya başlamıştım,Jack'ın Behemot'a benzediğini ben de düşünmüştüm. Sonra tesadüftür ki bu teori çıktı karşıma

Fena fikir değil. Kaido gibi bir adamın sağ kolunun Jack olması beni hayal kırıklığına uğratmıştı. Ama bu 3 felaket kurgusu yaratılan hayal kırıklığını kurtarabilir.
Bu teori tutmasa bile ben Felaketlerin kurgusunun beni tatmin edeceğine inanıyorum. Jack sanıyorum ki çoğu takipçiyi hayal kırıklığına uğratmıştır fakat dinlenmeden Neko ve Inu ile günlerce savaştığını düşününce beni tatmin etti

Eline sağlık, güzel teoriymiş. King' in mink olması meyvesi falan mantıklı geldi aynı şekilde Queen de. Ama sanırım Kaido ve 3 adamı mahşerin dört atlısını simgeliyorlar, en azından ben öyle düşünüyorum. Moğollardan esinlenilip yaratılmış bir korsan grubunun kıyametin gelişi olarak tasvir edilmesi gayet yerinde olur zaten.

Eline sağlık, güzel teoriymiş. King' in mink olması meyvesi falan mantıklı geldi aynı şekilde Queen de. Ama sanırım Kaido ve 3 adamı mahşerin dört atlısını simgeliyorlar, en azından ben öyle düşünüyorum. Moğollardan esinlenilip yaratılmış bir korsan grubunun kıyametin gelişi olarak tasvir edilmesi gayet yerinde olur zaten.
Kaido'nun tayfasında bir Mink görmeyi cidden ben de isterim(Felaket olmak zorunda değil rütbeli olsa bile yeter)
Mahşerin Dört Atlısı da bana oluru var gibi geliyor ama ona dair bunun gibi detaylı bir teori var mıdır bilemiyorum

Hiç beğenmedim bir sag kol için kartal meyvesi basit çıkar ayrica queen de kilic ustası cikacak.
Not: neden Kingin meyesi misik zoan griffin olmasin aslan basli kartal.

Son düzenleme:
Hiç beğenmedim bir sag kol için kartal meyvesi basit çıkar ayrica queen de kilic ustası cikacak.
Kartal meyvesinin hiç de basit kaçacağını sanmıyorum. Çünkü Zoan yemiş Minklerin 2 farklı hayvanın birbirlerinin eksiklerini kapaması,tamamlaması gibi bir avantajları var. Kılıç Ustası olayına gelirsek Jack da bir Kılıç Ustası ve Felaketlerden biri yani başka bir Felaket'in kılıç kullanma ihtimali bence çok düşük

Kartal meyvesinin hiç de basit kaçacağını sanmıyorum. Çünkü Zoan yemiş Minklerin 2 farklı hayvanın birbirlerinin eksiklerini kapaması,tamamlaması gibi bir avantajları var. Kılıç Ustası olayına gelirsek Jack da bir Kılıç Ustası ve Felaketlerden biri yani başka bir Felaket'in kılıç kullanma ihtimali bence çok düşük
Griffin meyvesi aslan vücudlu kartal al sana mistik zoan griffini araştır yada pixiu da olabilir aslan vücudlu ejderha

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık