Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido'dan Beklentiniz Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Önümüzdeki yıl Wano Arc'ına giriş yapacağız biliyorsunuz ki. 2019 yılında başlayacak olan Wano Arc'ının da 2021 ya da 2022 yılındayken sona ermesi bekleniyor.

Kaido ve ordusunu yenebilmek için ilk adım Law ve Luffy ittifağı ile Punk Hazard'da kuruldu. İlk adım, Doflamingo'nun devrilmesiydi. Doflamingo'nun devrilmesi ile Kaido'nun ordusuna iyi bir çalım atıldı.

Ve Wano'da olması muhtemelen büyük savaş öncesinde, Hasır Şapkalar ile Kalp Korsanları'nın ittifağı başka kişileri de kendi taraflarına çekmeye başladı. Mink ırkı, Wano'daki samuraylar ve ninjalar. İttifak üyesi olması muhtemel başka isimler de Marco önderliğindeki Beyazsakal Korsanları, Hasır Şapka Filosu... Ve ayrıca Grand Line'dan bazı güçlü dostlarımızın da (Hancock vb) Wano'da destek olması ihtimaller arasında. Böylesi büyük bir savaşta donanmanın herhangi bir rolünün olup olmayacağı ise şimdilik bir merak konusu. Ancak yeni amiralimiz Greenbull'un kendisini Wano'da göstereceğine dair beklentiler mevcut.

Öncelikle Kaido hakkında hatırlatmak gereken bazı bilgiler;

- Mangada kendisi için "En güçlü yaratık" ifadesi geçmiştir.

- Defalarca kez yenilmiş, işkence görmüş, tutsak edilmiştir. Ancak her defasında kurtulmayı başarmıştır. İdam edilmek istenmiş ancak ölmemiştir.

- Moriah'ın en güçlü zamanlarda, tek başına ordusunu ve Moriah'ı yenmeyi başarmış ve o zamandan beri bir İmparator olarak anılmaya başlanmıştır.

- Kaido, Marineford'a doğru gelirken Shanks tarafından yolu kesilmiştir. İkili arasında ne yaşandığını bilmiyoruz ancak Shanks, Kaido'nun Marineford'a gelmesini bir şekilde engellemiştir.

- Drake, Apoo, Hawkins gibi Süpernova'lar Kaido'nun safına geçmiştir. En azından şimdilik öyle gözüküyor.

- Muhtemelen Kid'i ve adamlarını tek başına haşat etmiştir.

- Big Mom, Luffy'e adadan ayrılamayacağını belirtirken bir yandan da Kaido için "o şeyi yenemezsin" şeklinde bir tabir kullanmıştır.

- Bazı lakapları vardır ki yeterince ürperticidir; Bin Canavar Kaido, Canavarlar Kralı Kaido gibi.

- Bedeninde devasa bir yara izi vardır ancak kim tarafından yapıldığı henüz bilinmemektedir.

- Saf bir haki ve fiziksel güçle dövüşüyor gibi gözükse de, "oni/iblis" ya da "ejderha" temalı şeytan meyvesi yediğine dair de bazı teoriler mevcut.

Daha detaylı bir Kaido incelemesi için sevgili @Smoker -san'ın açtığı şu konuya bakabilirsiniz. http://korsanfan.com/konu/kaido.5008/

Moderatör tarafında düzenlendi:
En büyük beklentim ciddiyet. Wano'ya 2018'de girilir bence. Savaşa bir şekilde denizciler de dahil olacaktır. En kötü ihtimalle savaşın sonunda bir baskın yaparlar.

Görmediğimiz veya o evrende ortamlarda dolaşmayan kişiler yoksa teke tekte herkesi alır. Bazen Luffy'nin seri sonunda bile o kadar güçlü olamayacağını düşünüyorum. Luffy yenebilir elbette ama.

O kadar zeki beklemiyorum. Bu sebeple yenilebilir de üst düzey kişilere. Fiziksel güç olarak rakipsizdir kısacası.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık