Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Çanlar Kaido İçin mi Çalıyor?

Sizce Kaido için hangi handikaplar gerçekleşebilir?

• Eski dostlar düşman oldu yeğen tayfa çıldırdı...

Kullanılan: 2 8.0%
  • Baba- oğul çatışması kaçınılmaz dostlar isyan var Rıza baba!..

Kullanılan: 8 32.0%
  • Kozukiler bir yerlerden, birşeyler hortlatacaklar ...

Kullanılan: 1 4.0%
  • Geliyor geliyor novalar vs Kaido geliyor...

Kullanılan: 12 48.0%
  • Emniyet güçleri olaya el koyar amiral ve denizcileri bekliyorum...

Kullanılan: 8 32.0%
  • Koca Ana çıldırdı fiyatlar yarı yarıya...

Kullanılan: 9 36.0%
  • Eski beyazsakal tayfası ucundan ufukta görünür...

Kullanılan: 9 36.0%
  • Karasakal üçüncü meyve için geliyor, gelecek şanım yürüsün

Kullanılan: 6 24.0%
  • Yok devenin nalı devrimciler ne arar pazarda...

Kullanılan: 1 4.0%
  • Shankusu ve kaido iki ayyaş buluşup halay çekecekler...

Kullanılan: 3 12.0%
  • Ve Odenin kılıçları ejderhanın kellesini alır...

Kullanılan: 2 8.0%

• Kullanılan toplam oy
    25
Aslında sadece küçük bir yanıtın bir kar topu gibi büyümesi ile iş bu platforma taşınma ihtiyacı hissetti bendenizde siz ne dersiniz bilemem...

Konu Tüm Kekte Koca Anaya verilen zaaflar üzerinden Wanoda yonkou devirmek için Kaidoya verilmesi ihtimal handikaplar ve zaaflar yada aleyhine olabilecek durumlar. Maksat Koca İmparator topal ördek olsun. Çünkü avcı hazır değil.

Oda: "Hatasız kul olmaz, zaafsız yonko olmaz" kaidesi üzerine her yonkoya bir kaç zaaf verecek Özellikle Luffynin daha sağ kol seviyesi olmadan BM adasını basıp, karşisına diklenmesi her ne kadar ciddi dövüş olmasada, ortalığı dağıtıp iki komutanı indirip sallana sallana Koca Ananın gazabından kurtulması bile ciddi bir olay, ana için büyük bir utanç ve bir yonko için zaafiyet teoirisi

Wanoda tek porsiyon yiyen madam bugün kankalarını toplayıp En güçlü yaratığı paket yapacak olmaları pek mantıklı gelmiyor çoğu fandaş için. Bu çaylakların haddi değil denmekte. Belli ki Oda yonkoların zaaflarını gıdıklayacak. Yoksa bu terazi bu ağırlığı kaldırmaz.
Oda yonkonun kişiliğine, gücüne, ortama vb. durumlara göre birkaç zayıf nokta belirleyecek. Bu konuda elimizde Linlin örneği var.

Linlinin bozuk kişiliği, dengesiz ruh hali, bazen kafayı sıyırmış gibi davranması, kendi evladı bile yiyecek kadar pisikopat olması, yaşlı ama çocuk ruhu taşıması, çocukluğuna mutlu olduğu o eski günlere duyduğu özlem Carmel Anaya olan sevgisi nedeniyle (Carmel Ananın fotoğrafı) Oda çakmış zaafı...
Kocaman kadın olmasına rağmen bebeler gibi pasta, şeker takıntısı, çocukluğundan kalma tatlıya karşı aşırı düşkünlük ( tatlı krizi) Oda vermiş zaafı...

Çocukluğunda devlerle yaşadığı olaylar, Cc dev çocuk projesini fonlaması devlere takıntılı olduğunu, Belki Bm elbafta devlerle tekrar buluşacak. (sevincinden ruhunu teslim edecek bu da son zaafı olacak) Burdan bişey çıkarır odachii...uzatılabilir örnekler.

Gelelim Kocaoğlan Kaidoya Luffy Kaidoyu alaşağı edecek beklenti bu yönde sorun nasıl olacağı dün tek yediği adamı bugün dövecek bu açmazın formülü aynı iksir zaaflarını gıdıkla ekmek çıksın.

Kaido kişilik olarak acımasız, kavgacı bir adam, yetenekli insanları öldürmez döve döve tayfasına katar olmazsa at zindanda çürüsün reise biat edene kadar.
Bu noktadan olayı ele alırsak tayfasındaki çoğu kişi bu durumdan rahatsız, adama kinli fırsatını bulsa saplayacak sırtına pıçağı, son sayıdan belli oldu tayfa arasında bir bağ yok, rekabet var, güç ön planda bir baskı var. Oda burdan patlatacak bir iç çatışmayı...

Baba- Oğul çatışması, kaplan ile ejderhanın kapışması olası ve beklenen bir senaryo, şapkadan çıkan yavru kaido babasının kellesine göz dikmiş, dik başlı asi bir genç olabilir yada bir ailevi bir mesele çıkacak alsana zaaf... Katakurinin Bm yapamadığını oğlu kaidoya yapar mı?

Kozuki Oden öldü ama intikamı kanlı canlı gibi 9 kızıl kın ve müttefikler 20 yıldır kan kusup kızılcık şerbeti içtiler beklenen gün nihayet geldi. İntikamın şafağı, kanlı bir şafak vakti ve altarın oğlu Tırkan... Aceba Oda Kozukiler ile ilgili farklı bir atraksiyon dener mi? Kaido momoya ne soracak altından esrarengiz şeyler çıkar mı? Artı hiyori hiç piyasada yok. Nerede? Tribünde oturacağını sanmam kenarda bekliyor. İntikam için gün sayan prenses ve ekibi maça dahil olabilirler...

Süpernovalar yeni nesil en kötüler Oda seviyor bu kerataları sahneye yakışıyor bu gençler, ortalığın tozunu atacaklar ama açık sözlü olmak gerekirse kaidoya karşı kazanma şansları çok az ama Oda abileri onlara yapacak bir kıyak ayıpsınız yani... Ancak BM ve tayfası savaşa girerse Oda bile sıvamadan kurtaramaz bunları demedi demeyin...

X Drake malum denizci ajanı Saka her ne kadar wano ile işimiz yok desede, denizciler bi işler çeviriyor. Yani düşman casusları içerde buda Reis için büyük bir handikap içerden vurulacak bir darbe oldukça etkili olacaktır. Üstelik cp0 ajanlarıda bir dümen çeviriyor. İlerleyen bölümlerde bir amiral ve denizciler wano sahillerine demir atarlar, savaşin rengine renk, kaidoya bir kötekte biz vurak diyebilirler.

Koca Ana korsanlari ile ittifak kurulsada Ana heran krize girip yanındakilere dalabilir. Taze ittifak kökleşmeden çatlayıp reisin üzerine düşebilir.İşin yok uğraş bu deliyle...

Kaido Marineford Meydan Savaşına Wb'nin kellesini almak için denize yelken açmış ancak Shanks tarafından durdurulmuştu. Gün olur devran döner hey gidi koca ihtiyar, keser döner sap döner gün gelir hesap döner ya kader işte aynı şekil Eski beyazsakal tayfası Wanoya yelken açmıştır şimdilerde..

Karasakal ejderha zoanı için gelecek demiştim eskiden hala bir beklentim var. Bu tayfa gelirse çarşı baya karışır Kaidoyu hafakanlar basar.(Uçmak için güzel meyve)

Cp0 burda bir takım karanlık işler çeviriyor ise devrimcilerde buralarda bir yerdedir belki. Reverie olaylarından sonra pek ihtimal vermesekte görebilecekmiyiz devrimcileri...

Shankusuyu bekleyenler var zati bi o birde mihawk kaldı sizde gelin cümbüş tam olsun.

Benden bu kadar varsa görüş, fikir ve önerileriniz ekleyebilirim.
Ufak bir ekleme:
Aslında dövüş içindeki saldırı bazlı kaidoya handikap yaratacak bir saldırı aracı yada tekniği yazmak istemedim zaten altından kalkamayız ama mangada geçtiği için önemine binaen isim vermekte bir mahsur olmaz.
Kastettiğin araç kılıç ; Kaido 7 kez yenilmiş esir alınmış, onca savaşa girmiş bir çizik bilem yok ama rahmetli Oden bu ölümsüz ejderhayı kesmiş ( hemide tek seferde, o yara hala sızlarimiş ) enma zoroda ve digeri momoda Odenin kılıçları ayrıca Luffynin içten yanmalı tekniği bu ejderha için dövüş içerisinde büyük bir sorun oluşturur mu yoksa çokta fifi eh işte sinek etkisi olur...

Son düzenleme:
Beklediğim senaryolar:

*Baba-oğul çatışması,
*Novalar vs. Kaido,
*Eski WB tayfasının savaşa dahil oluşu,
*BB'nin meyve koleksiyonu için tahminen savaş sonlarına doğru leşçiliğe gelmesi.

Az kalsın; E) HEPSİ diyecektim. Bana göre;
  • Kaido'nun oğluyla sorun yaşama ihtimali var
  • Bm'nin kazık atma ihtimali var
  • Denizcilerin gelme ihtimali var
  • Marco'nun gelme ihtimali var
  • BB'nin gelme ihtimali var
Kısacası Kaido handikaplardan handikap beğensin bu arc. Zaten osurukçular tayfası(Luffy-Law) handikap olmazsa bir halt yiyemez. Bünyeleri handikapla çalışıyor adamların.

Bence en öne çıkan veya çıkabilecek zaafları;
-Oğlu ile ters düşmesi.
-İntihara meyilli kişiliği.
-Alkoliklik.
-Linlin'e olan borcu.

Denizcilerin gelme ihtimalini zor görüyorum, adamlar şu an zaten eski Savaş Lord'larının peşinde gidiyor.

CP-0 bir işler çevirebilir.

Eski WB tayfasındaki herkesin gelmesi de biraz zor geliyor, Marco'nun geleceğini düşünüyorum ama Jozu ve Vista da yanında olur mu bilemiyorum.

Az kalsın; E) HEPSİ diyecektim. Bana göre;
  • Kaido'nun oğluyla sorun yaşama ihtimali var
  • Bm'nin kazık atma ihtimali var
  • Denizcilerin gelme ihtimali var
  • Marco'nun gelme ihtimali var
  • BB'nin gelme ihtimali var
Kısacası Kaido handikaplardan handikap beğensin bu arc. Zaten osurukçular tayfası(Luffy-Law) handikap olmazsa bir halt yiyemez. Bünyeleri handikapla çalışıyor adamların.
Güncel değilim tam ama 3 sayı falan kaldı güncele.Bilmiyorsam affet.Wano Dünya hükümetinin erişim alanı dışında değil miydi?Donanma falan gelemez öyleyse

Bence en öne çıkan veya çıkabilecek zaafları;
-Oğlu ile ters düşmesi.
-İntihara meyilli kişiliği.
-Alkoliklik.
-Linlin'e olan borcu.

Denizcilerin gelme ihtimalini zor görüyorum, adamlar şu an zaten eski Savaş Lord'larının peşinde gidiyor.

CP-0 bir işler çevirebilir.

Eski WB tayfasındaki herkesin gelmesi de biraz zor geliyor, Marco'nun geleceğini düşünüyorum ama Jozu ve Vista da yanında olur mu bilemiyorum.
İntihar bir seçenek ama kaido için değil.
İçip içip toplu intihar partisi yapabilirler. kafa gidik zaten şeker kirizi =alkol krizi (şarap getir hancı)

Linline olan borcu nedir, kaidonun aleyhine nasıl bir şey çıkar bilmiyorum. Kaido alacak verecek meselesinden gümbürtüye gidebilir Ana harcayak galiba...

X Drake ve iki yonko ittifakı donanmayı bu tehlikeli sulara çekebilir Cp0 bir işler peşinde. Wano toplama merkezi olabilir peyderpey.

Eski wb tayfası bencede hepsi gelmez ucundan bir tutam alır oda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık