Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kageler Versus Akatsuki

Bu Savaşı Kim Kazanır?

• Birbirlerini Öldürürler

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kararısızm

• Yenişemezler

• Kullanılan toplam oy
    79
İtachinin hastalığı adamı %10’a düşürmüyor. Sasuke muhtemelen daha çok chakraya sahip+sağlıklı ama sasuke bile danzo karşısında susanno’yu 5 dk kullanamadı. İskelet formunda kullandığı halde chakrası hemen bitti.

Mangada genjutsusu herkes tarafından aşağılanan sasuke bile orochimaruyu genjutsuyla yendi. Orochimaru’nun zayıf yönüydü genjutsu. Orochimaru zamanını sharingana sahip olmaya çalışarak harcamış bi karakter. Jiraiya gibi sharinganı yenme yollarını aramadı.

İtachi güçlü ama bu dövüşün sonucunu çok etkilemez. Teke tekte güçlü olsa da grup dövüşlerinde bu ligdeki adamlara karşı edo değilse çöp sayılır.
İtachi’nin chakrası bu ligde değil. Sağlıklı bile olsa değişmez bu. Adam ateş tekniği kullansa rakip onun 100 katı boyunda deniz atar.

İtachi’nin avantajı 2-3 adım ilerde olmak. Taijutsuda sonraki saldırıyı okuyor, ninjutsuda kullanılacak ninjutsuyu biliyor hatta kopyalayabiliyor. Bu sayede örneğin fuuton geliyorsa aynı anda katon atabiliyor.

Ama rakip taijutsuda senin takip edemeyeceğin hızdaysa, ninjutsuları seninkinin 50 katı boyutundaysa bu avantajların hepsi çöp olur. İtachi bu ligde adamlarla dövüşmedi hiç. Kendi chakra levelindeki adamlara karşı hep 2-3 adım önde olmanın avantajı vardı. Bu yüzden yenilmez gibiydi adam.

İtachi’nin ms’si bu adamlara karşı çok işe yaramaz. Dördüncü raikageye bile amaterasu işlemiyor hızından dolayı. Göz teması da kurulmuyor adam açık açık söyledi bana ms falan işlemez diye. Üçüncü hayatta yemez ms tekniklerini.
Tobirama kendi zamanının en hızlısı ve hiraishin var. Bu adam da yemez amaterasuyu. Sharingana bakmaması gerektiğini bildiğinden tsukiyomi de yemez.
Muu amaterasu yese bile kendini ikiye bölüp kurtulur.

İtachi’nin ms’siz hali zaten çok düşük seviyede bu lig için. Teke tek olsa susanno kullanıp 4-5 dk idare ederdi belki. Ama takım dövüşünde onu da yapması zor. Yata aynası sadece ön tarafını koruyor. Susanno’nun jinton durdurabileceğini de sanmıyorum. Karşıda hiraishin kullanan biri var ve yanına jinton kullanıcısı verilmiş. Arkadan jintonla vururlar.

Pain’e gelirsek:

sadece deva pain kalmışken bile chibaku’ya chakra yetmiyor. Deva path’ın nagato’ya yaklaşması gerekti chibaku için. Dövüş içinde chibaku kullanılması çok zor. O tekniği saymazsak zaten pain’in bi tehlikesi yok bu adamlara karşı. Raikage pain’lerin çoğuna tek atar direk.

Shinra tensei hiraishin’i olan bi rakibe karşı mutlak defans olamaz. 5 saniyelik açık raikage ve tobiramaya fazlasıyla yeter.

Orochimaru hakkında çok şey yazmak istemiyorum. İkiye bölündüğünde birleşebilir ama atomlarına ayrıldığında iyileşebileceğini sanmıyorum.

Tobirama tek kelime savaşın yönünü değiştirir. Bu adamın dengi yok. Abisi ve Madara bundan üstün ama geri kalanlardan da bu üstün.

Tobirama tek kelime savaşın yönünü değiştirir. Bu adamın dengi yok. Abisi ve Madara bundan üstün ama geri kalanlardan da bu üstün.
İşte Tobirama, Hiru, Pain dururken Itachi'nin öne çıkmasını kabullenemeyen gönüllü yüce biri. :D

Yalnız Tobirama'nın üstü; Ashura, Indra, -BM Minato(Aynı zamanda Hokage Minato-), Hamura, genç Hiruzen Hiruzen(Henüz daha Tobirama yaşıyorken geçmiş hocasını açıklamalara göre, çocuk yaşlarda yani) Juubi Jinchuuriki Obito, Nagato - tek beden- gibi isimler var. Bazıları bayağı üstü yalnız. :D Kaguya ve RS'yi saymıyorum tabii ki, onlardan üstün olduğunu düşünmezsin zaten. :D

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık