Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kageler Versus Akatsuki

Bu Savaşı Kim Kazanır?

• Birbirlerini Öldürürler

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kararısızm

• Yenişemezler

• Kullanılan toplam oy
    79
Valla iki türlü de gidebilecek bir maç. İki türlü de sonuçlansa "aaa olur mu öyle şey" demezsin.

Akatsuki'nin avantajları:

Orochimaru'yu kageler tarafında öldürebilecek tek kişi Muu, çünkü Jinton hariç burada ona bir tehdit yok. O, Sasori, Preta ve Animal Path önden gidip dikkatleri üzerine çekse hata yapan ya da bir anlık boşluk bırakan herkesi Itachi, Deva, Asura, Human Path harcayabilir.

Pain burada sahaya çok fazla şey getiriyor. Kazanmaları gayet mümkün.

Kagelerin avantajları:

Tobirama ve Raikage karşıdaki herkesden daha hızlılar. Muu'da en az karşıdakiler kadar hızlı. Üstelik Itachi ve Nagato çok uzun süre savaşamayacak kişiler iken, Tobirama ve Raikage günlerce devam edebilir. Tobirama ve Raikage'nin ataklarının genelde taijutsu ve kenjutsu ağırlıklı olup hıza dayanıyor olması ataklarının emilmesini zorlaştıracaktır.

Muu bu ikisini hafifleştirip hızlarını artırabilir hatta uçuradabilir. Uçan ve Işınlanan bir Tobirama inanılmaz korkunç olurdu. Ayrıca hem Muu hem de Tobirama çok iyi sensör ninjalar yani kendilerine yaklaşan bir şeyi önceden sezebiliyorlar. Burada sürpriz atak yemeleri çok zor. (Hatta Edo olarak gelen Hiru da öyle).

Muu görünmez olduğu için onu görebilecek tek kişi Itachi'nin dikkatinin çoğunu ona ayırması gerek. Itachi ve onun susanosu Muu'ya odaklanmışken Tobirama ve Raikage'nin hızından sakınmak da sahadakiler için zor olacaktır.

Akatsuki'nin dez avantajları:

- Pain en güçlü ataklarını tüm pathleri öldürmeden ve de arkadaşlarını ortamdan uzaklaştırmadan (ya da onlarında ölmesini beklemeden) yapamaz. Karşılarında pek Iznami yiyecek karakter de birisi de yok. Nitekim en tehlikeli ve tek atabilen jutsular böylece devre dışı.

Kagelerin dezavantajları:

Hiç alan kontrolleri yok. Elementsel jutsu ve alan kontrolleri çok zayıf üstelik Tobirama'Nın hiraishin kullanımı Minato gibi değil, Minato olsa rakibin atağını rakibe geri yollardı ama bu Tobirama için ekstra iş demek. Muu tüm dikkatini Orochimaru'ya verirken ona dikkatini verecek olan Itachi ile ne yapacak ?

--------------------------------------

İki türlü de gidebilir. Fakat Pain'in suyu gözü hürmetine, Akatsuki diyorum. Fakat Kageler de bir şekilde galibiyet koparsa şok olmazdım.

madara gibi pain de borularla tobiramıyı etkisiz hale getirir.Raikage genjutsuya gider oroc da diğer kageyi oyalasa sonuç belli.

madara gibi pain de borularla tobiramıyı etkisiz hale getirir.
O madara bu Pain'den zibilyonlarca kat daha güçlü ve hızlı biriydi. Ve bu maçtaki Tobirama'da edo halinden daha güçlü ... Örneğin yanıltıcı hocam.

Raikage genjutsuya gider
Niye alnında mı yazılı adamın, bu genjutsu yer diye :D sahada 3 tane sensör ninja varken niye genjutsu dert ki ?

Ben de akatsuki kazanır diyorum ama bu yoruma katılamıyorum.

O madara bu Pain'den zibilyonlarca kat daha güçlü ve hızlı biriydi. Ve bu maçtaki Tobirama'da edo halinden daha güçlü ... Örneğin yanıltıcı hocam.

Niye alnında mı yazılı adamın, bu genjutsu yer diye :D sahada 3 tane sensör ninja varken niye genjutsu dert ki ?

Ben de akatsuki kazanır diyorum ama bu yoruma katılamıyorum.
Raikagelerin zayıf noktası genjutsu zaten oğlu madaranın normal genjutsusuna bayıldı.

Raikagelerin zayıf noktası genjutsu zaten oğlu madaranın normal genjutsusuna bayıldı.
Oğlu aynı anda 5 Susano Kuşanmış 5 Madara klonuna karşı tek koluyla dövüşüyordu ve Madara o sıralar var olmuş en güçlü Uchiha idi :D Adam orada genjutsu yedi diye Raikagelerin zayıflığımı oluyor bu ? Ki orada bile Raikage ölmeden metrelerce öteden 72 yaşındaki Ônoki onu kurtarıyordu. Benzeri bir şey olsa aynısını Muu yapar. Gene elinde hiç bir şey yok.

Ha bir de 3. Raikage hız hariç hemen her konuda >> Oğlu birisi zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık