Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kadranlar

'Savaş Teknikleri ve Aletleri' forumunda black leg sanji tarafından 26 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

1. Mesaj Sayısı 87
    Üyelik Tarihi23 Ağu 2009
    Kadranlar
    Luffy ve tayfasının gökyüzü adasına gittiğini hepimiz hatırlıyoruz.Orada Enel'le dövüşmüştü.O zamanlarda birkaç kadran vardı bende onları tanıtmak için böyle bir
    konu açtım.

Ses kadranı : Gökyüzü adasında dövüşlerde kullanılmamıştır.Bir ses kaydetmeye yarar.
    Isı kadranı : Gökyüzünde yemek pişirmek için kullanılır.Fakat bunu Enel'in rahiplerinden
    kılıcına koyup ısı ciriti diye bir şey yaratmıştı.
    Top kadranı : Bir tür buluttan top yapan bir kadrandır.Çıkan toplarından süpriz şeyler çıkar.Bunu bir tek Enel kullanmıştır.
    Lezzet Kadranı : Bu kadran tatları kaydetmek için yapılmıştır.Bunu Satori'nin kardeşlerinden biri kullanıyordu.İçine de osuruk doldurmuştu.
    Ateş Kadranı : Bunu Enel'in rahiplerinden biri kullanıyordu.Daha doğrusu kuşu kullanıyordu.Ayrıca Satori'nin kardeşlerinden biri kullanıyordu.
    Darbe Kadranı : Darbe kadranı darbeleri kaydeden daha sonra çıkaran bir kadrandır.Bunu Satori kullanıyordu.
    Nefes Kadranı : Dalgayaranların çalışması için dalgayaran'lara takılır.
    Jet Kadranı : Nefes kadranının 10 katı daha güçlüdür.Bunu Wiper kullanıyordu.
    Süt kadranı : Bulutu içine çekip çıkarabilen bir kadrandır.Bunu Rahip Gedatsu kullanıyordu.
    Balta Kadranı : Bu kadran kesici darbeleri kaydeden bir kadrandır.Bunu Enel'in tatbikçileri kullanıyordu.
    Red Kadranı : Darbe kadranının 10 katı daha güçlüdür.O yüzden kullanan kişiyi de öldürecek kadar güçlüdür.
    Işık Kadranı : İngilizcesi "Lamp Dial" dır. Işık depolayabilen ve salabilen kadrandır.Günlük yaşamda kullanılan "Flaş Kadranı" nın aksine savaşlarda kullanılır.
    Su Kadranı : Seri boyunca görülmemiş fakat bahsi geçmiş su emebilen ve salabilen kadran çeşidir.
    Vizyon Kadranı : Seride kamera ile kıyaslanabilecek kadran türüdür. Görüntü alıp; oynatmaya yarar.
    Akım Kadranı : İngilizcesi " Shock Dial" dır. Elektrik akımını depolayıp kullanmayı sağlayan kadrandır.
    Melodi Kadranı : Ses Kadranı ile aynı kadran türüdür. Arasında bir fark yoktur. Ama melodi kadranı Brook tarafından şarkıları kaydetip çalmak için kullanılır.Bir CD ile eşdeğerdir.

Hak sahibi

Makale yazarı : Black leg sanji & brook
    Web siteleri : www.korsanfan.com

2. Mesaj Sayısı 87
    Üyelik Tarihi23 Ağu 2009
    tamam yazdım.

3. Triblanka (Üye)
    Mesaj Sayısı 69
    Üyelik Tarihi30 May 2009
    hepsinin kadranı farklı değilmiydi enel değil rahipleri kullanıyordu şişman olan hatta vurdumu gömüyordu yere hani onu diyo galiba

4. Triblanka (Üye)
    Mesaj Sayısı 69
    Üyelik Tarihi30 May 2009
    Top kadranı:Bir tür buluttan top yapan bir kadrandır.Çıkan toplarından süpriz şeyler çıkar.Bunu bir tek Enel kullanmıştır.

Zaten o rahip yapmadı mı toplarıda ? Enel kullanmadı kadran galiba ya

5. Mesaj Sayısı 87
    Üyelik Tarihi23 Ağu 2009
    kullandı üstüne oturmak için kullandı dövüşmek için değil yanlış anlamışsınız.Ayrıca satori top kadranı kullanmadı.Sadece toplarla oynadı.

6. Venomemre1907 (Üye)
    Mesaj Sayısı 1,186
    Üyelik Tarihi30 Nis 2009
    Abi enel'in o saldırı tamamiyle kendi gücünden diye hatırlıyorum kadran felan kullanmadı .

7. Mesaj Sayısı 151
    Üyelik Tarihi4 May 2009
    yok abi kadran kullanarak bir top yapmıştı. ama satorinin top sınavında topları kendisinin yaptığını görmedik.
    bu arada Jet kadranı nefes kadranının 10 katı kadar güçlüdür. Darbe kadranından 10 kat güçlü olan kadranın ismi başka bişeydi.

8. Keyserav Üye

Keyserav (Üye)
    Mesaj Sayısı 410
    Üyelik Tarihi6 Haz 2009
    darbe den güçlü olanın ismi reject... red kadranı

9. Mesaj Sayısı 87
    Üyelik Tarihi23 Ağu 2009
    anladım.Satori orada yeteri kadar için yapmamıştır.O serinin suçu ben öylesine koydum.

10. Mesaj Sayısı 151
    Üyelik Tarihi4 May 2009
    walla siz bir göz doktoruna gidin. yada ben randevu alıyım yarın hemen götürüyüm sizi.:p

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık