Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kızılderili Devrimciler

Devrimci karakterlerin genel temasının ne olabileceği üzerinde durucam :D

Bartholomew Kuma

Barthelomew Kuma- Bildiğimiz gibi Kuma Japonca da ayı demek. Ayılar Kuzey Amerika kültüründe ormanların koruyucu ruhu sayılmaktadır.

Kuma'nın çocukluk hali de yaşadığı kültür hakkında teori'yi doğruluyor. Muhtemelen Kuma kabilesi yıkıma uğrayıp, devrimcilere katılmış biri çıkacak. Bildiğin oduncu işte :D

Ninokin- Ormanın koruyucu ruhu

Gizli Saklı Totemler

Jewelry Bonney sahnesinde arka planda yok olmuş Kızılderili harabeleri.

Kızılderili Dragon

Dragon da Kuma gibi Kızılderili kültürünü anımsatan bir kabile dövmesi var.

Özellikle sağ üstteki Zodiac dövmesi.

Yani Devrimciler Amerikan yerlilerini temsil edecek diye düşünüyorum. Yerli teması işlenecektir ki One Piece serisine uyacak şekil de Kızılderililer de zulme uğramış bir topluluktu.

Az biraz kurcalayınca benzer bir isim diagramı da buldum.

Winnebago-Baltigo

Winnebago, Ho-chunk kabilesi olarak bilinen ve daha çok nebraska, iowa, wisconsin eyaletlerinde yerleşik yerlilerin eski adı.

Thunderbird

Gökgürültüsü kuşu, Kuzey Afrika ovalarındaki Yerliler için gökgürültüsü ve şimşeğin simgesi. Bu Yerliler gök gürle-melerinin ve şimşeklerin, çok büyük şahinlere benzeyen kuşların kanat çırpmaları ve göz kırpmaları sonucu meydana geldiğine inanırlar. Gökgürültüsü kuşu üsluplaştırılmış bir biçimde kızılderili çubuğu geleneğiyle ilintisi olan bütün eşyaları süsler, çünkü gökgürültüsü kuşu, tütün dumanı gibi, insanlarla tanrı arasında haberleşmeyi sağlar.

Thunderbird Kızılderili mitolojisinde güçlü bir yaratıktır.

Bu kuşun doğrudan fırtınalara ve rüzgarlar gibi kötü hava koşullarına yol açtığı söylenir. Her kanat çırpışı muazzam fırtınalara ve gök gürültüsüne neden olur.

Devrimci teması+ Dragon'un giyim tarzı ve dövmesi+ Kuma'nın tasarımına bakınca bu ihtimali yüksek görüyorum :D

Devrimci Karga

Kızılderili mitolojisinde kuzgun, ruhu huzura kavuşmamış, son dileği yerine gelmemiş kişinin hayata tekrar geri dönmüş halidir.Mitolojide geçen hikayede,çocukları son dileğini yerine getirmediği için bir anne kuzgun olarak geri gelir ve her gece evlerinin önünde bekler,hatta çocukları rahatsız eder ta ki onlar kuzgunun aslında anneleri olduğunu anlayana dek.annelerinin onlardan istediği şeyi yaptıklarında bakarlar ki kuzgun bir daha asla görünmez, çünkü ruhu huzura ermiş ve artık ait olduğu diğer dünyada yerini almıştır.

Çizimlerinden yola çıkarak şu iki karakterden biri karga zoanı çıkacaktır.

Bu da kesin tutar :D Sonuç olarak devrim ordusuna sonradan katılanlar dışındakilerin Kızılderili temasıyla bağlantılı olacağını düşünüyorum. İvankov'u saymazsak Dragon ile Kuma aynı tema'yı içeriyor.

Bartholomew Kuma-Nikyu Nikyu No Mi
Monkey D.Dragon-Tori Tori No Mi- Model Thunderbird

:D

Son düzenleme:
La yine çok iyi yazmışsın ha. sonradan açıldın ama tam açıldın. o kadar kitap okuma boşa gitmiyor anlaşılan.

Kızıl dereli teması olursa güzel olur.

Direk esinlenme kaynakları gibi. Dragon'da kızılderili havası var şöyle bir bakınca.
Güzel.

O kuş hakkında tam kaynak bulamadım. Bayağı hava olaylarına hakim, yıldırımlar, şimşekler filan, Rüzgar meyvesi yemediyse bu çıkabilir. Dragon ile birebir uyuşuyor :D

Kardeşim müthişsin tek kelimeyle. Bundan sonra Dragon'u bu zoan bekliyorum.:D Çok güzel olmuş. En çok beğendiğim teorin oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık