Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Kıbrıs Barış Harekatına Giden Yol

Yunanın tek başına savaş açma ihtimali milyarda bir.Ne ekonomileri bunu kaldırır ne de ordusu.Onların da iç siyaseti bizim gibi işliyor.Suni düşmanlar ile sürekli bir siyasi çıkar yaratma girişimi var.

Avrupa ve amerikanın türkiyenin yaptığı ilk çıkartmaya destek vermelerinin sebebi adadaki huzursuzluğu gidermeleri için yunana yaptıkları baskıya karşılık yunanların ruslara yanaşarak kominizm yanlısı işler yapmaları yüzündendi.Bize bayıldıkları için destek vermediler.
Yunan'ın savaş açma ihtimalini bu kadar düşük görme. Tek gereken halk desteği. Ekonomileri gayet güzel kaldırır. AB ülkesi olduğunu ve yaptığı anlaşmaları göz ardı ediyorsun sanırım. Suni düşmanlığı aşan bir hal aldığı kanatindeyim ben. Yorumumda bunu vurgulamak istedim.Yunanın kominizme yanaşmasının da ada için olduğunu düşünmüyorum. Bize ne zaman nerede destek verdiler onu da kaçırmışım ben.

Yunan'ın savaş açma ihtimalini bu kadar düşük görme. Tek gereken halk desteği. Ekonomileri gayet güzel kaldırır. AB ülkesi olduğunu ve yaptığı anlaşmaları göz ardı ediyorsun sanırım. Suni düşmanlığı aşan bir hal aldığı kanatindeyim ben. Yorumumda bunu vurgulamak istedim.Yunanın kominizme yanaşmasının da ada için olduğunu düşünmüyorum. Bize ne zaman nerede destek verdiler onu da kaçırmışım ben.
Yunanistanın ekonomisi türkiyenin yaklaşık üçte biri kadar falan.En önemli ihracat-ithalat ortaklarından birisi de türkiye.Façaları yeseydi şu doğu akdeniz mevzularında abilerinin kıçına yapışmazdı.

Kıbrısa yapılan ilk çıkarma avrupa birliği tarafından meşru hak olarak görülmüştür.Lakin ilk çıkartmada ele geçiremediğimiz stratejik bölgeleri ele geçirmek için yaptığımız diğer çıkartmayı işgal olarak nitelendirmişler.Yanılmıyorsam bu konuda bahsediliyordu bundan.

Yunanistanın ekonomisi türkiyenin yaklaşık üçte biri kadar falan.En önemli ihracat-ithalat ortaklarından birisi de türkiye.Façaları yeseydi şu doğu akdeniz mevzularında abilerinin kıçına yapışmazdı.

Kıbrısa yapılan ilk çıkarma avrupa birliği tarafından meşru hak olarak görülmüştür.Lakin ilk çıkartmada ele geçiremediğimiz stratejik bölgeleri ele geçirmek için yaptığımız diğer çıkartmayı işgal olarak nitelendirmişler.Yanılmıyorsam bu konuda bahsediliyordu bundan.
Yunan ekonomisinin güçlü olması başka şey. Bize savaş açmaları başka bir şey. Şöyle açıklayayım. Yunan savaşa bahane bulup veya misilleme yaparak savaş çıkarırsa AB'nin yerinde durması mümkün değil. Bu tür konularda ise iş askeri olduğunda ya yapılan misillemeleri yutup yerimizde otururuz yada adamlar Kıbrıs'ı doğrudan işgal edip ilhak ettiklerini bize tanıtana kadar savaşırlar. Kıbrıs AB toprağı sayılıyor. Yani önümüzde en iyi ihtimalle yunandan güçlü 5 ülke bulmamız kaçınılmaz. Bizim ekonomimizin de temeli AB 'ye bağlı ve bunu biliyorlar. Biz en iyi ihtimali düşünürsek Kıbrıs halkı bizim tarafımızda yer alsa bile bu denli büyük bir savaşa girmek bizim için de yıkım olur. Sonuç olarak ise hiç bir ülke Kıbrıs'ı bize yar etmez. Çünkü orada Türkiye'nin olması bizi uluslararası arenada çok güçlendirir. Özetle şu anki durum iki taraf için de olabilecek en karlı durum . Ama bunu yediremiyorlar rumlar. Kıbrıs halkı ise tarafını Ab ye çevirmek istiyor diye zamana bırakıldı konu. Eninde sonunda zayıflayacağımızı düşünüyorlar. O zaman çok daha kolay olacaktır onlar için.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık