Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] JoJo's Bizarre Adventure

İlk 2 partın havası farklıydı, yerleri ayrı bence:respect:
3. ile beraber işin içine stand'lar girdi havası değişti.
4 ile beraber feminenleşti seri, kaslı erkekler gitti.
Her şeye rağmen seviyorum seriyi:sapkali:

Bu arada, seriyi sadece anime olarak takip ediyorum

Dediğim gibi,Giorno takımın arkasındaki beyin ve gizli silah görevi görürken,Josuke kendi partında gereksiz arka planda kalıyor hatta Part Villain'ını bile kendisi değil Jotaro ve Koichi indiriyor daha çok. İyi bir insan olabilir ama bu onu iyi bir JoJo yapmıyor benim gözümde.

"E Giorno da arka planda kalıyor" derseniz Giorno zaten arka planda kalmalı,gücünün ifşa olmaması rakiplerine karşı en büyük silahıydı. Ve Bruno'nun rütbe atlamasını sağlayarak dikkatleri Bruno'nun üzerine çekti bu sayede hem ekiptekiler mutlu oldu hem de Giorno'dan süphelenmediler. Patron'a karşı ihanetin başladığını söyleyenin de Giorno değil Bruno olması Mista,Narancia ve Abbachio'nun taraf değiştirmesinde en büyük etken olmuştur. Bu duyuruyu Giorno yapsaydı Bruno "Ben de Giorno ileyim" diyene kadar muhtemelen kimse Giorno'nun tarafına geçmezdi
Josuke hakkındaki düşüncelerine katılıyorum. Rohan bile açık açık söylüyor bunu Josuke'nin yüzüne :D Part 4ten akılda kalan iki karakter Koichi ve Kira'dır, ekran süresi az olan Rohan bile Josuke'den daha fazla dikkat topladığından ovalarda kullanılan karakter olmuştur.(Spinn off mangalarını saymıyorum, okumadım da zaten.)
Giorno ise şimdiden bir zamanlar en sevdiğim JoJo olan Jonathan'ı geçti. Pratik zekası, duruma çabuk adapte olabilmesi, vicdanı(gerçi bu standart bir JoJo özelliği), özellikle de saman altından su yürütmesi gibi özelliğiyle level atlamış Jonathan gibi.

26. Bölüm
Doppio'ya üzüldüm, kullanıldığının bile farkında değil. Acaba çift kişilikli olduğundan onun da kendine özel Stand'ı çıkar mı? Gerçi olay çift kişilikten farklı görünüyor, muhtemelen Doppio'nun annesinin birlikte olduğu kişi bir şekilde Doppio'nun bedeninde hayatına devam ediyor. 2 yıllık bilinmeyen hamilelik süreci, bedenin kişilik değişince farklılaşması, falcı tarafından ifade edilen beden yaşı farklılığı gibi durumlar bu tarz bir şeye delalet o_O

Ulan allah kahretsin böyle işi be... Risotto çok büyük adamdın reis önünde saygıyla eğiliyorum

Son bölüm çok iyiydi:respect: En iyi bölümler geliyor bu bölümle beraber, 20. Bölümden sonra coştu zaten bu part.

Risotto suikastçiliğinin hakkını çok güzel verdi, tam bir profesyonel :sapkali:

İki bölüm sonra çok güzel bir MUDA sekansı gelecek haberiniz olsun.

Mangada tam 7 sayfa sürmüştü hatta internet ortamında "Seven Page Muda" şeklinde bahsedilir. Bunu anime süresine göre hesaplayan bir şahıs yaklaşık 54 saniye sürdüğünü söylemiş. Animede de umarım en azından 1 dakika olur.

Josuke hakkındaki düşüncelerine katılıyorum. Rohan bile açık açık söylüyor bunu Josuke'nin yüzüne :D Part 4ten akılda kalan iki karakter Koichi ve Kira'dır, ekran süresi az olan Rohan bile Josuke'den daha fazla dikkat topladığından ovalarda kullanılan karakter olmuştur.(Spinn off mangalarını saymıyorum, okumadım da zaten.)
Giorno ise şimdiden bir zamanlar en sevdiğim JoJo olan Jonathan'ı geçti. Pratik zekası, duruma çabuk adapte olabilmesi, vicdanı(gerçi bu standart bir JoJo özelliği), özellikle de saman altından su yürütmesi gibi özelliğiyle level atlamış Jonathan gibi.

26. Bölüm
Doppio'ya üzüldüm, kullanıldığının bile farkında değil. Acaba çift kişilikli olduğundan onun da kendine özel Stand'ı çıkar mı? Gerçi olay çift kişilikten farklı görünüyor, muhtemelen Doppio'nun annesinin birlikte olduğu kişi bir şekilde Doppio'nun bedeninde hayatına devam ediyor. 2 yıllık bilinmeyen hamilelik süreci, bedenin kişilik değişince farklılaşması, falcı tarafından ifade edilen beden yaşı farklılığı gibi durumlar bu tarz bir şeye delalet o_O
Geç cevap olacak ama
King crimson kendi içinde ikinci bir stande sahip, epitaph. King crimsonun küçük yüzü o. Yüksek ihtimalle stand tasarımında 2 stand ve 2 yüz olmasının sebebi ise, doppio ve Diavolo arasındaki ilişki. Belki tüm stand doppioya ait, belki hepsi diavolonun. Fakat yüksek ihtimalle aralarında anlaşıp paylaşıyorlar. Tabii doppio gerçeğin farkında olmadığı için tüm yetkiyi patrona verse de, yüksek ihtimalle 2 stand de ikisine ortaklaşa ait, veya epitaph doppioya ait.
Sebep olarak da şunu demek istiyorum, epitaph geleceği görür, king crimson işi halleder. Doppio ve patronu arasındaki ilişki de böyledir. Doppio patronun gözü, kulağıdır,onun saklandığı yerden iş yapmasını sağlar, ona bilgi ve fırsat sağlar ama bitirici işi hep patron yapar. En azından ben böyle görüyorum
Mobilden yazdığımdan dolu hata vardır ama anlaşılacağına inanıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık