Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] JoJo's Bizarre Adventure

Metallica fight'ı bitse de Metallica şarkıları eşliğinde editlenip internete salınsa. Ahhh ahhh, hayaller gerçek olmaya başlıyor.

Senin sıralaman nedir?
8=7>5>6>4>1>2>3

4'ün kaybı Kira ve Highway Star dışında çok da etkili düşman yok. Müttefikler arasındaysa Rohan dışında ilgi çekici biri yok. Jotaro'nun mentorluğu bir artı puanken zaman zaman Josuke'nin ekran süresini çalması bir eksi. Koichi'nin Josuke'den daha efektif ve ön planda olması benim için bir artı ama objektif açıdan eksi.
6'nın kaybı partın ilk yarısı sıkıcı,bu sıkıcı kısımda ilginç karakter FF. İkinci yarısı ise mükemmele yakın özellikle Weather ve Pucci beraber taşıyor. Jotaro'nun karakteri yine bir artı değer ve Araki dersini almış olmalı ki Jotaro son anlara kadar ekran süresi almadı ve bu sayede iyi bir yardımcı karakter oldu ve part JoJo'sunun ekran süresini yemedi. Son kısımlarını anlatmaya gerek yok zaten okuyan herkes son kısımlarının mükemmel olduğunu kabul eder.

Eğer merak edersen diğer şartlar hakkındaki fikirlerimi de yazarım.

8=7>5>6>4>1>2>3

4'ün kaybı Kira ve Highway Star dışında çok da etkili düşman yok. Müttefikler arasındaysa Rohan dışında ilgi çekici biri yok. Jotaro'nun mentorluğu bir artı puanken zaman zaman Josuke'nin ekran süresini çalması bir eksi. Koichi'nin Josuke'den daha efektif ve ön planda olması benim için bir artı ama objektif açıdan eksi.
6'nın kaybı partın ilk yarısı sıkıcı,bu sıkıcı kısımda ilginç karakter FF. İkinci yarısı ise mükemmele yakın özellikle Weather ve Pucci beraber taşıyor. Jotaro'nun karakteri yine bir artı değer ve Araki dersini almış olmalı ki Jotaro son anlara kadar ekran süresi almadı ve bu sayede iyi bir yardımcı karakter oldu ve part JoJo'sunun ekran süresini yemedi. Son kısımlarını anlatmaya gerek yok zaten okuyan herkes son kısımlarının mükemmel olduğunu kabul eder.

Eğer merak edersen diğer şartlar hakkındaki fikirlerimi de yazarım.
7 ve 8 hariç yazabilirsin. Animeden takip ediyorum da seriyi. :flaugh:

7 ve 8 hariç yazabilirsin. Animeden takip ediyorum da seriyi. :flaugh:
Part 1-Dio Part 3 halinin aksine burada ikonik ve kaliteli bir Villain ve tehtidkar havası çok rahat hissediliyor. Jonathan ise bildiğimiz temiz aile çocuğu çok bir derinliği yok ama zaten ihtiyacı da yok. Dio Brando ve Jonathan Joestar zıtlığı net bir şekilde gösteriliyor. Onun dışında güzel bir hikayesi var,kısa ve öz olmasına rağmen etkisi büyük.

Part 2-Benim gözümde en abartılmış part. Stroheim dışında ekrana bağlayan ve "Hadi gözükse de seyir zevki artsa" denilen bir karakter yok. Smokey çok önemli bir karakter olacakmış gibi yansıtılıp hiç gözükmedi. Şahsen Caesar dışında sevebildiğim bir karakter yok. Ana Villain Kars olmasına rağmen çoğu zaman sanki asıl Villain Wamuu gibi hissettiriliyor. Joseph zeki bir karakter tamam ama dahi falan değil,sadece savaşlarda ufak kurnazlıklar yapma becerisine sahip,onun dışında çok cıvık bir karakter. Güzel yanları ise dövüşleri eğlenceli ve part neredeyse hiç sıkmıyor.

Part 3-Jotaro'da neredeyse hiç duygu esintisi yok,sadece belirli sahnelerde gerçek duygularını görebiliyoruz. Joseph ve Polpol net biçimde komedi unsuru olarak varlar fakat iki tane komedi unsuru karakter olunca bu kez sinir bozucu kaçabiliyor. Polpol dışında dram karakteri yok,annesi ölümün kıyısında olan Jotaro annesinin ölme tehlikesi olduğunu ve bu yüzden yola çıktığını hiç hissettiremiyor. Stand konsepti yeni olduğu için birçok boşluk(plot hole) var. Her bölüm yeni Stand kullanıcısı düşman mantığı var(bu diğer partlarda da var ama burada oldukça sıkıcı). Mısır'a gelene kadar insanları sıkıyor. DIO güçsüzleştirilmiş,vampir güçleri olduğu neredeyse unutulmuş ve hiçbir amacı yok sadece Joestarlar ölsün istiyor. Onun dışında güzel yanları ise macera ve yolculuk teması güzel,Mısır'dan sonraki bölümler harika bir şekilde akıyor.

Sadece animeyi takip ettiğin için Part 5'i yazmakla yazmamak arasında kaldım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık