Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Jinbei vs Kuma

'Vs İncelemeleri' forumunda Shakky tarafından 24 Nis 2017 tarihinde açılan konu

?

Kim Alır?

 1. Jinbei

  26.6%
 2. Kuma

  73.4%
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. Shakky Üye

  Shakky (Üye)
  Mesaj Sayısı 3,273
  Üyelik Tarihi13 Eyl 2016
  Son zamanlarda açılan vs anketleriyle yeterince gülüp eğlendik. O vakit gerçekten yakın güçleri olacak olan iki karakteri tartışalım diyerekten böyle bir vs konusu açtım.

  Not: Kuma'yı eski aklı başında haliyle değil, bizim gördüğümüz haliyle değerlendirin.


  Jinbei

  [​IMG]

  Fiziksel Yetenekleri

  Jinbe bir balıkadam olduğu için muazzam bir güce sahiptir. Seride gösterilmiş en güçlü balıkadamdır. Dev bir balıkadamı tek bir yumrukta uçurmuştur. İri gövdesinde rağmen, kuru toprakta bile oldukça hızlıdır. İkinci Vites modunda, Teach'in üzerine uçan Luffy'yi yakalamış ve Sakazuki, Ace'i öldürdükten sonra ikinci hamlesini tam Luffy, üzerine yapacakken, saniyeler içinde araya girmiştir. Animede Arlong'u kolayca yere serdiği gösterilmiştir.

  Jinbe'nin acıya karşı büyük bir dayanıklılığı vardır. Impel Down'ın "vaftizine" dayanabilen az sayıda kişiden biridir. Sakazuki'den gelen magma yumruğunu çıplak elleriyle durdurması ve kötü şekilde yanan ellerini umursamaması, seride ender görülecek olaylardan biridir. Ayrıca Sakazuki, Luffy'yi öldürmek için hamle yaptığında Jinbe bu saldırıyı doğrudan üstüne almıştır. Sırtından girip, göğsünden çıkan magma yumruğuna rağmen, bayılmamış ve kaçmaya çalışmıştır. İşin ilginç yanlarından birisi, bu kadar şeye ah demeyen Jinbe, Luffy kolunu ısırdığında acıdan bağırmıştır. Bu durum büyük ihtimalle, Luffy'nin ısırığına gafil avlanmasından kaynaklanmaktadır.

  Balıkadam Karatesi
  Jinbe, Balıkadam Karatesi'nde usta olmuş biridir. Daha ufacık çocukken bu stilde kara kuşak sahibi olduğu gösterilmiştir. Impel Down'ın muhafızlarını bu gücüyle darma dağın etmiştir. Havadaki su zerreciklerini saldırmak için kullandığından, rakibine fiziksel temasta bulunması gerekmez, uzak bir noktadan da etkili vuruşlar yapabilir. Balıkadam Karatesi'ndeki gücü ve seviyesine örnek olarak, Canavar Muhafızlar'dan biri olan Minorhinoceros'u basit bir aparkatla yenmesi verilebilir.

  Jinbe, su işleme yeteneğine sahip olduğundan, çok uzak mesaferlerden de saldırı yapabilir. Onun bu tekniği hem insanlarda, hemde gemilerde yüksek hasara neden olabilmektedir. Jinbe tekniği ile insanların bedenindeki suyu bile kontrol edebileceğini açıklamıştır. Kalın bir buz tabakası ile kaplı olan savaş alanında, Moriah'ın zombilerine su atabilmiştir. Ayrıca bu yeteneği ile, normalde fiziksel saldırılardan etkilenmeyen Luffy'ye de zarar verebilmektedir. Enerji Steroitleri almış Hody Jones'un yapabildiği gibi, bedenindeki suyu kullanabilir.

  Jinbe'nin teknik gücü, Wadatsumi gibi serideki en büyük canlılardan birinin yumruğunu bile durdurabilmesine olanak sağlar. Durdurduğu Wadatsumi Enerji Steroitleri ile güçlenmiş ve bu dövüşten kısa süre önce Surume olarak da bilinen Kraken'i yenmişti. Ayrıca doping alarak oldukça güçlü bir hale gelen Jones'a hala kendi gücüne yaklaşamadığını söylemiştir.

  Kuma

  [​IMG]

  Şeytan Meyvesi
  Kuma, Paramecia türü bir meyve olan Nikyu Nikyu no Mi'yi yiyerek "Pati Adam" olmuştur. Meyvenin gücü ona, hava da dahil olmak üzere etrafındaki her şeyi çok yüksek bir hızla "itme"sine yarayan patiler vermiştir. Patileri saldırıları da iter. Kuma'nın ayaklarında da patiler olduğu düşünülmektedir. Bu sayede ittiği cisimlerin hızında hareket edebilir. Bir anda istediği bir noktada olabilir. Bu yüksek hızına rağmen oldukça yavaş yürür.

  Kuma'nın dokunduğu kişiler bir anda ortadan "kaybomuş" gibi görünseler de, aslında farklı bir yere giderler. Gidecekleri yer ne kadar uzak olursa olsun, meyve gücü etkilediği kişiyi hedefteki yere güvenli bir biçimde ulaştırır.

  Kuma patileri ile bir kişinin içindeki acı ve yorgunluğu çıkarabilir. Thriller Bark'ta Luffy'nin tüm acısını ve yorgunluğunu çıkarmıştır. Luffy uyandığında kendisini çok zinde hissettiğini söylemiştir. Bu bağlamda meyvenin iyileştirme gücü verdiği de söylenebilir. Ancak Kuma bu acı çıkarma işlemini, Roronoa Zoro'nun Luffy'nin acılarını almayı kabul ettiği için yapmıştır. Kişiden çıkan acı balonunu birinin almaması durumunda, balona ne olduğu bilinmemektedir.

  Kuma'nın dövüş stili sumo güreşçilerini andırır. Doğrudan saldırıya geçeceğinde, yere yakın durur ve avuç içleri ile rakibine yüksek hızda giden hava mermileri gönderir. Bu şekilde dövüşeceğinde ayaklarını yere gömer. Ayrıca patileri kılıç saldırıları da dahil olmak üzere, her türden saldırıyı geri püskürtebilir.

  Kuma sahip olduğu yeteneklerle, geniş ölçekte büyük yıkım gücüne sahip saldırılar da yapabilir. Bu gücüne dair en bilinen saldırısı "Ayı Şoku"dur. Saldırı yapmadan önce iki eli ile büyük bir pati baloncuğu oluşturur, ardından bu baloncuğun içerisinde hava sıkıştırarak onu küçük bir hale getirir. Küçük baloncuğu serbest bıraktığında ise, baloncuk aniden patlayarak ilk baştaki büyük haline dönerek etrafa ciddi hasarlar verir. Saldırı o kadar etkilidir ki, bir devden bile kat kat büyük olan Little Oars Jr.'ı darmadağın etmiştir.

  Pacifista Modifikasyonları
  Kuma, Vegapunk tarafından tamamen sayborga dönüştürülmüştür. Ancak çoğu yönüyle diğer sayborglardan farklıdır. Özellikle gücü ve çevikliği diğerlerinden farklı bir ölçektedir.

  Diğer Pacifista sayborglarında olduğu gibi, Kuma'nın omuzlarında da elektronik bir sistem vardır. Ayrıca yine onlar gibi veri tabanına yüklü kişilerin ödüllerini ve isimlerini çok uzak mesafelerden görebilir.

  Kuma'nın dayanıklılık seviyesi, diğer Pacifista sayborglarından çok daha fazladır. Ortalama bir Pacifista, iki yıl önceki Canavar Üçlü'nün kombine saldırısı ile pert olurken, Kuma, Sanji'nin tekmeleriden ve Zoro'nun çeliği kesebilen "Shishi Sonson" saldırısından etkilenmemiştir. Zoro'nun bahsi edilen sürpriz saldırısı Kuma'da sadece çizik bırakabilmiştir.

  İki yıl boyunca hiç tamir görmeden sürekli hasar aldığı halde, sistemleri çökmemiştir. Ancak gerçek Kuma'nın bu kadar hasar almayacağı aşikardır. Modifikasyonlar ona büyük güçler verirken, özgür iradesini elinden almıştır.

  Kuma, bir Pacifista olduğundan, diğer türdeşleri gibi lazer kullanabilir. Lazeri büyük patlamalara sebep olmakla birlikte, çeliği eritecek kadar güçlüdür. Lazerlerin kaynağı Borsalino'nun kullandığı Şeytan Meyvesi olan Pika Pika no Mi'dir. Diğer Pacifista sayborgları hem ellerinden hem de ağızlarından lazer atabilirken, Kuma'nın lazer gücü ağzı ile sınırlıdır. Çünkü ellerinde patileri vardır. Kuma özgür iradesini kaybetmiş bile olsa, diğer Pacifista sayborglarından ço daha güçlüdür.


  Kütüphaneden alıntıdır.
   
  Son düzenleme: 25 Nis 2017
 2. Mihawk Üye

  Mihawk (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,197
  Üyelik Tarihi14 Mar 2016
  Kararsız kaldım. Jinbei demek istiyorum nedense ama emin değilim.

  :sapkali:

  [​IMG]

  Jinbei diyorum.
   
 3. Siyah Ateş (KING)
  Mesaj Sayısı 2,511
  Üyelik Tarihi23 Nis 2013
  Bak bu konu güzel olmuş, tartışılır :)

  Jinbe iyidir, güçlüdür ama Kuma daha ağır basıyor.
   
 4. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,837
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Bunu da Kuma alır. Jinbei'nin seviyesi az buçuk belli.
   
 5. kuroashi.no.sanji1993 燃える竜爪拳“火炎”竜王

  kuroashi.no.sanji1993 (燃える竜爪拳“火炎”竜王)
  Mesaj Sayısı 7,292
  Üyelik Tarihi5 May 2015
  Kuma alır.
   
 6. killz0ne Vınıdın sınrı zırı ımırıl

  killz0ne (Vınıdın sınrı zırı ımırıl)
  Mesaj Sayısı 6,530
  Üyelik Tarihi9 Eyl 2011
  Jinbe ezer geçer.
   
 7. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 2,833
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Jinbe önceki Law gibi şu an. Dof ağzının payını vermeden önce sözde Law = Luffy idi ama sonra Law balonu patladı.

  Jinbe'de öyle. Arkasına güvenerek iki söz etti diye uçuruldu şimdilerde ama esasında bir sığıntı olur kendisi. Luffy olmasa rinrin anacuğum diye dolanırdı etrafta ;)

  Kuma uğraşmaz bile, tatile yollar :)
   
 8. Mihawk Üye

  Mihawk (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,197
  Üyelik Tarihi14 Mar 2016
  Rahat alır'ları ekleyelim.
   
 9. Mesaj Sayısı 2,050
  Üyelik Tarihi30 Nis 2012
  Vs konuları aldı başını yürüyor :D
   
 10. Eserovic Zoro ve Guts vs all

  Eserovic (Zoro ve Guts vs all)
  Mesaj Sayısı 1,749
  Üyelik Tarihi1 Mar 2013
  Kuma alır ama baya sağlam savaş olur.
   
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık