Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jinbe vs. Donquixote Doflomingo

Jinbei Doflomingo Karşısında Ne Duruma Düşer ?

• Kullanılan toplam oy
    217
Öncelikle usulen bu iki arkadaşımızı siz tanıtayım.
Jinbei

Jinbei balina köpekbalığı türü bir balıkadamdır. Geçmişte, Sunny Korsanları'nın yardımcı kaptanlığını yapmıştır. Shichibukai olan 2. kişidir. Eski ödülü 250.000.000 Belli'dir.
Jinbe, Logia türü bir güce sahip olan Ace ile eşit bir güce sahiptir. Jinbe ve Ace, Newgate olay yerine gelmeden önce, beş gün boyunca ölümüne dövüşmüştür. Bu ikili Impel Down'da da 6. Kat'ta aynı hücreyi paylaşmıştır. Kendisi ile aynı unvana sahip olan eski Shichibukai'den Gekko Moriah'ı tek yumrukla uzaklara uçurmuş ve onu neredeyse bilincini kaybetme noktasına getirmiştir.

Jinbe, Balıkadam Karatesi'nde usta olmuş biridir. Daha ufacık çocukken bu stilde kara kuşak sahibi olduğu gösterilmiştir. Impel Down'ın muhafızlarını bu gücüyle darma dağın etmiştir. Havadaki su zerreciklerini saldırmak için kullandığından, rakibine fiziksel temasta bulunması gerekmez, uzak bir noktadan da etkili vuruşlar yapabilir. Balıkadam Karatesi'ndeki gücü ve seviyesine örnek olarak, Canavar Muhafızlar'dan biri olan Minorhinoceros'u basit bir aparkatla yenmesi verilebilir.

Donquixote Doflamingo

Donquixote Doflamingo (Donkihōte Dofuramingo)
Gök İblisi olarak bilinen eski Shichibukailer'den biridir. Doflamingo, Korsanlarının kaptanıydı ve eski ödülü 340.000.000 Beli'ydi. Yeni Dünya'daki yeraltı dünyasını Joker takma adıyla domine ediyordu. Ayrıca eskiden Kutsal Ejder olan Donquixote Ailesi'nin bir üyesidir.
Gücü
Doflamingo, kendisiyle aynı mevkiye sahip olan Gekko Moriah ile kapışmış ve ona ciddi şekilde zarar vermiştir (Pacifistalar'ın yardımını ve Moriah'ın savaşta aldığı yaraların tam olarak iyileşmediğini de göz önünde bulundurunuz). Doflamingo'dan Moriah'ı öldürmesini isteyen kişi bu görevin başarısızlıkla sonuçlandığını öğrenince hayal kırıklığına uğramıştır. Moriah, Doflamingo'ya bu emri Sengoku'nun verip vermediğini sorduğunda, emrin Sengoku'dan bile daha üst düzey birinden geldiği öğrenilmiştir. Bu kişi Gorosei, Kong ya da başka bir üst düzey Dünya Hükümeti yetkilisi olabilir, kim olduğu henüz açıklanmamıştır.

Bu fastı pek uzatmadan konuya geçmek istiyorum.
Biraz önce bazı arkadaşların Mingonun Jinbeden 3 kat daha güçlü olduğunu düşündüğünü gördüm ve forma bu onuyu açıp sormayı uygun gördüm.
Bu iki eski savaş lordu da belli bir yaşı geçmiş ve gelişimleri durmuş daha doğrusu gelişimi yavaşlamış kişiler.

Çoğumuzun kabul ettiği gibi Mingo Jinbeden güçlüdür.Ancak bana göre bu güç farkı pekde fazla değildir.Yani Mingoyla başa baş ve onu zorluyacak kadar dövüşebilir ancak nihayetinde kaybeder.
Bu iki adamı güç kıstası yapabileceğimiz tek sahne ise ikisininde Moria ya tek atması

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık