Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Japonya Tarihi

Türkiye'nin kimse için yeterince güvenli bir yer olmadığı malum. Ama o sıralamaya inanmaya da imkan yok. Zira yanlış hatırlamıyorsam Afganistan ırak gibi ülkeler listede yoktu. Afrika ülkeleri Meksika vs saymıyorum bile
Daha ziyade turistik ülkeleri kapsayan bir liste. Saydıkların gibi ülkeleri o yüzden dahil etmemişlerdir büyük olasılıkla. Yine de mutlak doğru bir liste değildir. Ben sadece ülkemizin bulunduğu durumun vehametini göstermek için bunu örnek gösterdim.

Kojiki ve nihon shoki en eski japon kaynaklarıdır buradan bilgi edinilebilir. Kojiki'nin Türkçesi var ama nihon shoki nin kitap olarak baskısı var mı onu bile bilmiyorum. Kojiki mitolojik öğeler taşıyan bir eserken nihon shoki mitolojinin yorumladığı ve tarihi olayların anlatıldığı bir esermiş. Yani bizim asıl ihtiyacımız olan eser demek oluyor bu. Olsaydı epey güzel çıkarımlar yapılabilirdi

Malta'da bir Japon kadin arkadasla 4 ay ayni evde yasamis biri olarak sunu soyleyebilirim ki, kadinlarin oz guvenleri yok denecek kadar az. Kore'de de bu anlayisi gorebiliriz. Hakeza Cin. Asya kulturu bize benziyor kadinin ikinci sinif olarak gorulmesi yonunden. Asiri derecede karsisindakini dusunuyorlar. Surekli yaptiklari hareketleri sorguluyorlar. Bunu da toplumda ezilmelerine bagliyorum -Cok cok basit bir sey icin bile benden 10 kere ust uste ozur dilemisligi vardi-. Onun disinda @Wazz yazdigi her sey bizzat arkadasimdan dinledigim seyler.
Lakin Ikinci dunya savasindan sonra yasadiklari degisim -En azindan savasci ruhlarini terk edip bilime yonelmeleri-, burada da benzeri bir sey olabilir mi diye dusunduruyor beni bazen ama yuzde versem su an icin 1 olurdu muhtemelen.

Japonların kadına karşı tutumunu görmek isteyen shoujo mangaları okuyabilir. Bizim kötü dizilerimizden biraz daha kötü durumdalar.

Malta'da bir Japon kadin arkadasla 4 ay ayni evde yasamis biri olarak sunu soyleyebilirim ki, kadinlarin oz guvenleri yok denecek kadar az. Kore'de de bu anlayisi gorebiliriz. Hakeza Cin. Asya kulturu bize benziyor kadinin ikinci sinif olarak gorulmesi yonunden. Asiri derecede karsisindakini dusunuyorlar. Surekli yaptiklari hareketleri sorguluyorlar. Bunu da toplumda ezilmelerine bagliyorum -Cok cok basit bir sey icin bile benden 10 kere ust uste ozur dilemisligi vardi-. Onun disinda @Wazz yazdigi her sey bizzat arkadasimdan dinledigim seyler.
Lakin Ikinci dunya savasindan sonra yasadiklari degisim -En azindan savasci ruhlarini terk edip bilime yonelmeleri-, burada da benzeri bir sey olabilir mi diye dusunduruyor beni bazen ama yuzde versem su an icin 1 olurdu muhtemelen.
Japonyada yillardir yasayan birisi olarak soyluyorum. Herseye 50 defa ozur dilemelerinin veya tesekkur etmelerinin ezilmislikle hic bir alakasi yok. Bu japonca dan da gelen bir kultur. Mesela bir japona basit bir iyilik yapsan, sana en az 3-4 karsilasmanda tekrar tekrar tesekkur eder. Hastanede kan verdiginde bile igneyi batirmadan once senden 4-5 defa ozur diler.
Ama kadinlarin 2. planda olmasi konusu dogrudur. Kadinlar genellikle erkeklerden alttadir is hayatinda. Tabi ki son donemlerde bunlar konusulur hale geldi. Bazi sorunlarin uzerine gidiliyor. Ama bu butun asyada olan bir sey.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık