Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tanıtım] Japonya Tarihi

'Korsanfan Genel' forumunda kadir †. tarafından 29 Tem 2017 tarihinde açılan konu

1. çiköfte Crocodile-sama

çiköfte (Crocodile-sama)
    Mesaj Sayısı 1,266
    Üyelik Tarihi20 Tem 2017
    Daha ziyade turistik ülkeleri kapsayan bir liste. Saydıkların gibi ülkeleri o yüzden dahil etmemişlerdir büyük olasılıkla. Yine de mutlak doğru bir liste değildir. Ben sadece ülkemizin bulunduğu durumun vehametini göstermek için bunu örnek gösterdim.

2. arcadia Mavi bir kuş var yüreğimde, çıkmaya can atan

arcadia (Mavi bir kuş var yüreğimde, çıkmaya can atan)
    Mesaj Sayısı 1,747
    Üyelik Tarihi6 Ara 2014
    Sen de dediğinde haklısın ortada bariz bir gerçek de var.

3. Eustass Captain Kidd Bana gülen herkesi katlettim

Eustass Captain Kidd (Bana gülen herkesi katlettim)
    Mesaj Sayısı 4,257
    Üyelik Tarihi4 Tem 2016
    Güzel konu olmuş ellerine sağlık.Takipteyim

4. arcadia Mavi bir kuş var yüreğimde, çıkmaya can atan

arcadia (Mavi bir kuş var yüreğimde, çıkmaya can atan)
    Mesaj Sayısı 1,747
    Üyelik Tarihi6 Ara 2014
    Kojiki ve nihon shoki en eski japon kaynaklarıdır buradan bilgi edinilebilir. Kojiki'nin Türkçesi var ama nihon shoki nin kitap olarak baskısı var mı onu bile bilmiyorum. Kojiki mitolojik öğeler taşıyan bir eserken nihon shoki mitolojinin yorumladığı ve tarihi olayların anlatıldığı bir esermiş. Yani bizim asıl ihtiyacımız olan eser demek oluyor bu. Olsaydı epey güzel çıkarımlar yapılabilirdi

5. NiTian ErXing (Veteran)
    Mesaj Sayısı 1,944
    Üyelik Tarihi1 Oca 2009
  6. Mesaj Sayısı 836
    Üyelik Tarihi16 Mar 2017
    Malta'da bir Japon kadin arkadasla 4 ay ayni evde yasamis biri olarak sunu soyleyebilirim ki, kadinlarin oz guvenleri yok denecek kadar az. Kore'de de bu anlayisi gorebiliriz. Hakeza Cin. Asya kulturu bize benziyor kadinin ikinci sinif olarak gorulmesi yonunden. Asiri derecede karsisindakini dusunuyorlar. Surekli yaptiklari hareketleri sorguluyorlar. Bunu da toplumda ezilmelerine bagliyorum -Cok cok basit bir sey icin bile benden 10 kere ust uste ozur dilemisligi vardi-. Onun disinda @Wazz yazdigi her sey bizzat arkadasimdan dinledigim seyler.
    Lakin Ikinci dunya savasindan sonra yasadiklari degisim -En azindan savasci ruhlarini terk edip bilime yonelmeleri-, burada da benzeri bir sey olabilir mi diye dusunduruyor beni bazen ama yuzde versem su an icin 1 olurdu muhtemelen.

7. aviation Ayakta mı duramıyorum?

aviation (Ayakta mı duramıyorum?)
    Mesaj Sayısı 29
    Üyelik Tarihi9 Haz 2016
    Japonların kadına karşı tutumunu görmek isteyen shoujo mangaları okuyabilir. Bizim kötü dizilerimizden biraz daha kötü durumdalar.

8. yyolcu Üye

yyolcu (Üye)
    Mesaj Sayısı 2,285
    Üyelik Tarihi29 Haz 2015
    Şu nadide konuyu hortlatmak istiyorum, hem okuyup öğrenelim hem belki konu sahibi bilgi ekler :)

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık