Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
 1. One Piece 863 Türkçe İndir
  Duyuruyu Kapat
 2. Hasır Şapka Korsanları'nın Arkeoloğu Nico Robin Tıkla-Oku
  Duyuruyu Kapat
 3. Okumadan Geçmeyin: Korsanfan Deyimleri Sözlüğü Tıkla-Oku
  Duyuruyu Kapat
 4. One Piece Dünyası Zaman Çizelgesi İçin Tıklayınız
  Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Jack

'Canavar Korsanları' forumunda Smoker tarafından 12 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Hakkı yenen biri. Dönüşü muhteşem olacak.

  66 oy
  51.2%
 2. Tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin.

  63 oy
  48.8%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 11,878
  Üyelik Tarihi22 Nisan 2009
  [​IMG]

  Jack (Jakku), Canavar Korsanları'nın bir üyesidir ve Kaido'nun sağ kolları olarak bilinen üç Yıkımcı'dan biridir. Aynı zamanda Mamut kaptanıdır. Yeraltı dünyası ile bağlantıları bulunmaktadır. Yaptıklarından dolayı Zo Arkı'nın baş kötüsüdür ve Yonko Saga'nın merkez karakterlerinden biri olma özelliklerini taşımaktadır.

  Kendisinden ilk olarak Punk Hazard olayında Caesar Clown'ın yakalanmasının ardından bahsedilmiştir.

  Görünümü

  Jack son derece iri bir adamdır. Adamları yanında küçücük kalmaktadır. Hatta diğer minklerden daha büyük olan Inuarashi ve Nekomamushi'den bile daha cüsselidir. Kaslı bir gövdesi vardır, anca kolları devasa gövdesine oranla küçüktür. Metalden yapılmış bir çene korumalığı takar ve kafasının iki yanında boynuzlar vardır. Açık renkli saçları oldukça uzundur. Saçlarının tepesi at kuyruğu yapılmıştır, alt kısmı ise örgülüdür ve neredeyse kalçalarına kadar uzanır. Kolsuz, önü açık ve koyu renkte bir kürk giyer. Kürkünün omuzlarında dikenli apoletler vardır. Tokasında korsan tayfasının simgesi olan ve kürkünün üzerinden geçen bir kemer takar.

  Kanlanmış gözleri vardır ve kaşları yoktur. Sürekli kaşları çatık olduğu için, alnındaki damarlar belirgindir. Sağ kulağında iki tane küpe vardır. Ayrıca boynundan çıkan ve içinde kıvrımlı bıçaklar olan iki tane fildişi taşır. Dişleri keskindir.

  Kişiliği

  Jack oldukça çabuk sinirlenen ve aşırı derecede zalim bir adamdır. Adamları, Caesar'ın yakalanmasına Jack'in vereceği tepkiden korkmuşlardır. İstediği şeyi elde etmek için tehdit savurmaktan geri durmaz, tehditlerini yerine getirme konusunda da epey iyidir. O kadar acımasızdır ki, yaşlılara ve çocuklara bile gözünü kırpmadan saldırır. Bir şeyleri yok etmeyi sevdiğini bizzat kendi söylemiştir. Bir kazancı olmasa bile, yıkımdan çok hoşlanır. Kişiliğindeki bu parametlerden ötürü, akıl sağlığının tam olarak yerinde olmadığı söylenebilir.

  Kişiliğinin sadist bir yönü de vardır. İstediğini almak için kurbanlarına işkence yapar. Barbar bir adamdır. Yakaladığı kişileri kesip, biçer. Eğer acelesi varsa, işkencenin dozu da o derece şiddetli olur. Zunisha'yı öldürmeye geldiğinde adamlarına fili yıkmalarını ve menzil yeterli olduğunda doğrudan onun kafasına saldırmalarını emretmiştir.

  Bu işi huzur içinde çözmek mi istiyorsunuz? Hayır.

  -Jack, Monjii ile konuşuyor.

  Jack son derece inatçı ve anlaşılmaz bir adamdır. Minkler ona ısrarla Raizo'nun Zo'da olmadığını söyledikleri halde, Jack hiçbir şekilde buna inanmamıştır. Hatta Inuarashi'nin ona sunduğu adayı arama teklifini de reddetmiştir. Bir benzer olay da, Donquixote Doflamingo'yu taşıyan eskort olayında meydana gelmiştir. Adamları Jack'e bu yapacaklarının çok tehlikeli olduğunu söylemelerine rağmen Jack onları dinlememiş ve konvoya saldırmıştır. Bu olayın neticesinde başarılı olamamış ve ölüm tehlikesi atlatmıştır.

  Amaçlarına ulaşmak konusunda gerekenleri yapmaktan çekinmez. Minkler ile uğraşmaktan sıkıldığı için, Caesar'ın yaptığı kimyasal silah Koro'yu, Zo'da kullanmıştır. Bunu yapma sebebi kaybetme ihtimalinden değil, sadece sabrının taşmasındandır. Ayrıca muhtemel kazanma yöntemleri konusunda stratejik kararlar almaya çalışır. Tekrardan Zo'ya döndüğünde bir daha minklerle dövüşmek yerine, komple adayı sırtında taşıyan Zunisha'yı öldürmeye karar vermiştir. Böylece Zo kendiliğinden yok olacağını ve tüm minklerin ortadan kalkacağını düşünmüştür. Jack dövüşlerinde oldukça ciddi bir tutum içerisindedir ve işini şansa bırakmaz. Düşmanın tamamen ortadan kaldırılması gerektiğine inanır, aksi bir durumda düşmanın intikam için geri geleceğini düşünür. Bunun yanında başarısızlığa tahammülü yoktur. Raizo'yu bulma görevinde başarısız olan Sheepshead'i acımasız bir şekilde cezalandırmıştır.

  Görünüşe göre Jack, unvanları yahut şöhreti pek umursamayan biridir. Adamları onun ödülü ve unvanı ile hava atınca, bundan rahatsız olmuştur. Ancak yine de gururlu bir adamdır. Gazetelerin onun öldüğünü yazmasına oldukça sinirlenmiştir.

  Jack her ne kadar sakin ve ciddi biri olsa da, umutsuz durumlarda korkuya kapılır. Zunisha hortumunu Jack'in filosunun üzerine doğru salladığında, Jack bu sahneyi soğuk terler dökerek izlemiştir. O an yaşadığı korku gözlerinden açıkça okunmuştur.

  Yetenek ve Güçleri

  Kaido'nun sağ kollarından biri olan Jack'in, kendinden alt rütbede olan herkesin üzerinde mutlak bir hakimiyeti vardır. O kadar korkunç bir ünü vardır ki, onun adının duyulduğu yerlerde bile insanlar kaçmaktadır. Çünkü Jack'in üzerinden geçtiği bir yer kıtlık ve kuraklık içerisinde kalır. Başına konulan 1.000.000.000 [​IMG] ödül, Dünya Hükümeti'nin onu ne denli büyük bir tehdit olarak gördüğüne kanıttır.

  İnanılmaz derecede güçlü ve dayanıklıdır. Zo'nun iki yöneticisi olan Inuarashi ve Nekomamushi başta olmak üzere, tüm Mink Kabilesi ile neredeyse tek başına beş gün beş gece boyunca, hiç dinlenmeden savaşmıştır. Bu süreçte minkler on ikişer saat aralıklarla dinlenmişlerdir. Minkler Jack ve adamları ile yapılan dövüşte üstünlüğü ele geçirseler de, hiçbir şekilde Jack'e üstünlük kuramamıştır. Jack bir Şeytan Meyvesi kullanıcısı olmasına rağmen, suyun altında hareket edemese bile bilincini kaybetmez. Uzun bir süre sualtında olmasına karşın, nefes almaya da ihtiyaç duymaz. Bunu nasıl yapabildiği henüz açıklanmamıştır.

  Jack, Doflamingo'yu taşıyan konvoya saldırmış, iki savaş gemisi batırmış, ancak yenilmiştir. Saldırdığı konvoyda Kor-Amiraller Tsuru, Bastille ve Maynard, Amiral Issho ve eski Filo Amirali Sengoku vardı. Jack yenilmesine rağmen böyle isimlerle yaptığı bir savaştan ufak yaralarla kurtulmuştur.

  Şeytan Meyvesi

  Zo Zo no Mi, Model: Mammoth
  Jack, Antik Zoan türünde bir Şeytan Meyvesi olan Zo Zo no Mi'nin mamut modelini yemiştir. Meyvesi sayesinde bir mamuta dönüşebilir. Dönüşümünün ardından devasa bir boyuta ve güce ulaşır. Tek bir hortum darbesi ile geniş alanda büyük hasara sebep olabilir.

  Silahları

  Tırpanlar
  Jack insan formundayken tırpana benzer iki bıçak kullanır. Bıçakları boynundan çıkan fildişlerinin içinde saklıdır. Bıçaklar yandan bakıldığında tırpana benzeseler de, ön profilden daha çok mamut dişlerini andırırlar.

  Koro
  Jack, Caesar'ın yaptığı bir tür kimyasal silah olan Koro'ya sahiptir. Bu silahı ilk olarak Zo saldırısı sırasında kullanmıştır. Silahın yıkım gücü o kadar büyüktür ki, tüm minkleri saf bırakmış ve Kurau Şehri'ni yok etmiştir.

  Ek Bilgiler

  - Jack, seride gösterilen karakterler içerisinde en yüksek kafa ödülüne sahip kişidir. 1.000.000.000 [​IMG] ödülü, 550.000.000 [​IMG] ödülü ile en yüksek ödüle sahip olduğu bilinen Portgas D. Ace'in ödülünün neredeyse iki katıdır.

  - Jack, ödülü dokuz haneli rakamları aştığı bilinen ilk karakterdir.

  - Jack, gerçek hayatta 1700'lü yılların başında yaşamış korsan Jack Rackam ile aynı ismi taşır.

  - Jack şimdiye dek görülen ana kötü karakterler içerisinde Monkey D. Luffy ya da başka herhangi bir Hasır Şapka Korsanları üyesi ile karşılaşmayan tek kişidir.

  Künye

  Adı: Jack
  Okunuşu: Jakku
  İngilizce Adı: Jack
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 801
  Bağlantısı: Canavar Korsanları
  Unvanları: Korsan, Mamut Kaptanı
  Lakabı: Kıtlık Jack (Jap. Kangai no Jakku, İng. Jack the Drought)
  Durumu: Canlı
  Ödülü: 1.000.000.000 [​IMG]

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Zo Zo no Mi, Model: Mammoth (Tr. Fil Fil Meyvesi, Mamut Modeli, İng. Elephant-Elephant Fruit, Model: Mammoth)
  Anlamı: Fil, Mamut
  Türü: Antik Zoan

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Jack
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 18 Ağustos 2016
 2. Mihawk ฝอรีนตัววูลเ.

  Mihawk (ฝอรีนตัววูลเ.)
  Mesaj Sayısı 1,369
  Üyelik Tarihi14 Mart 2016
  Zeka seviyesi ne bunun?
   
 3. Vaas Montenegro Hater Of Mihawk "Fans"

  Vaas Montenegro (Hater Of Mihawk "Fans")
  Mesaj Sayısı 4,338
  Üyelik Tarihi9 Eylül 2011
  [​IMG]

  Eline sağlık bu arada.
   
 4. Mesaj Sayısı 3,613
  Üyelik Tarihi15 Ağustos 2015
  Teşekkürler.

  Dönüşü muhteşem olacak dedim ama tabi ki de bir şekilde yenilecek. Ama biri tarafından da kurtarılacak elbette. Az azman değil hani. Ödülünü hak ediyor bence.
   
 5. Kral Korsan (Üye)
  Mesaj Sayısı 588
  Üyelik Tarihi23 Mart 2015
  Kim tarafindan yenilecek soru bu 1.000.000.000m var
  bunu yenen 1.100.000.000m olur.
   
 6. Kuzan Fëanor Site Yetkilisi

  Kuzan (Fëanor)
  Mesaj Sayısı 680
  Üyelik Tarihi4 Kasım 2014
  Tutmayın küçük enişteyi salıverin gitsin.
  Eline sağlık Smoker.
   
 7. Mesaj Sayısı 4,046
  Üyelik Tarihi25 Ocak 2015
  Eline sağlık Smoker. Sevdiğim bir karakter. Oda niye bu karakteri ilk başta parlatıp sonra file yedirdi anlamadım. Luffy için yahut Kaido inerken Zoro ya da Sanji için iyi bir rakip olurdu. Ama Oda denizin dibini boylattığı adamı rakip diye trionun karşısına çıkarmaz diye düşünüyorum. Muhtemelen Vergo gibi önden gidenlerden olacak.
   
 8. Nie Li NewEra

  Nie Li (NewEra)
  Mesaj Sayısı 551
  Üyelik Tarihi6 Temmuz 2015
  Adamdır.
   
 9. NiTian ErXing Grand Marshal

  NiTian ErXing (Grand Marshal)
  Mesaj Sayısı 1,290
  Üyelik Tarihi1 Ocak 2009
  Noobun teki. Ama tayfayla kapışmasını isterdim. Eline sağlık.
   
 10. Mesaj Sayısı 5,762
  Üyelik Tarihi31 Mayıs 2014
  Efsane karakter. O gözlerinin çizimi harikaydı. Psikopat.

  Adam 1 amiral, 1 eski filo amirali, 1 de sağlam koramiralin olduğu gemiye saldırıp yenildi.
  Bir de antik silah tarzı bir şeye yenildi.

  Bizim forumda hemen gömmeye başladı.

  Kaido'nun bile Fujitora, Sengoku, Tsuru ve diğerlerini alacağı kesin değil. Ama işte dayak yedin mi hemen karakterin ezilme muhabbeti başlıyor forumda.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuya Bakanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık