Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Im'in Gerçek Kimliği, One Piece Hazinesi ve Will Of D.

Sizce Teori tutar mı

• Tutar

• Tutmaz

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yani haklı değilsiniz diyemeyeceğim bu konuda :) .Goroseilerden birisinin de kafası çok uzun dediğiniz gibi.Bana sadece fiziki olarak iyi gözükmedi.Ayrıyetten kekomancer hocam bence profil fotoğrafınız olayı çok iyi açıklıyor :D .Tabii gördüğüm şey bir uzaylıysa :D .
Teoride haklı haksız teori devam ettiği sürece çok önemli değil zaten hocam shshshsh
İm böyle bir şey çıkmaz ama. Keşke çıksa....

Teorinin tutması pek muhtemel görünmedi bana çünkü, one piece deki bir çok yapıyı olayı açıklamakta yetersiz gibi geldi bana.

Üye silindi 5781

Teorinin tutması pek muhtemel görünmedi bana çünkü, one piece deki bir çok yapıyı olayı açıklamakta yetersiz gibi geldi bana.
Hocam "birçok yapı" dediğiniz şeyleri açar mısınız? Yani neleri açıklamada yetersiz geldi?

Hocam "birçok yapı" dediğiniz şeyleri açar mısınız? Yani neleri açıklamada yetersiz geldi?
Deniz İnsanları'na ve Minklere neden ayrımcılık yapılıyor bunun İm'e ne katkısı var?

Dünyayı ele geçirmekte ki amacı ne?

Gölgelerden yönetmek için yaşlılar yeterliyken, 900 yıl geçmesine rağmen neden kutsalları muhafaza etmeye devam ediyor?

Şapkanın olayı ne?

Mariegeois'teki taht ile neden bir metafor yarattı?

Krallıkların belli aralıklarla toplanıp karar almasına neden izin veriliyor?

Gölgelerden yönetmesinin İm'e katkısı, ve gölgelerden yönetmesinin amacı ne?

Alabasta'yı kuraklıktan kurtardı, diğer adalarda da mucizeler gerçekleştirdi, Alabasta kralı neden kutsal olmadı açıklamaları varsayımdan öteye geçmiyor. Seride bunlara işaret eden bir olay hatırlamıyorum ben.

Eğer söylediğin gibi mucizelerle insanları kandırdıysa varlığının ortaya çıkması neden onun zararına olsun, dünya neden çalkalansın? Mücizeler yaratan birinin varlığının ortaya çıkması neden tepki çeksin?

İlk etapta aklıma gelenler bunlar.

Üye silindi 5781

@Sogotoh
Tamam izninle 1-2-3 diyerek cevaplayayım.
1-Sorun şu ki bu onlara yapılan özel bir ayrımcılık değil.Kutsalların insanlara da aynı şeyi yaptığını görebilirsin.Bu açıklamadan sonra teorimi tekrar okursan sevinirim.
2-Ün , Şöhret ve güç.Korsanfan'da veya herhangi bir yerde teori okumuşsan bu üçlüyü çok duymuşsundur.Ben bu 3'lüyle ve teorimde bahsedilmiş sebeplerle cevaplıyorum bu soruyu .Biraz zoraki sorulmuş bir soruya benziyor bu.
3-Ama ben bunu teoride cevapladım zaten? Kutsallara bir söz veriyor o yüzden onları muhafaza ediyor.
4-Şapka olayını belki birkaç ay belki birkaç hafta sonra başka bir yazıda açıklamak istiyorum .
O zaman seni etiketlerim ama Şapka olayı kesinlikle bu teori için negatif bir olay olamaz çünkü bu Great Kingdom teorilerine veyahut Hasır Şapka teorilerine girer.Belki Great Kingdom'daki uzay bilimcileri kullanıyordur bu şapkaları vesaire.Yani teoriyi negatif bir şekilde etki edecek bir sual değil bu.
5-Yani teoriyi okuduğundan şüphelendim.Gene 2. soruya geliyor bu.Boş Taht'ın ne anlama geldiğini ve oraya oturanın ne denli güç sahibi olduğunu biliyorsundur umarım.2. soruyla aynı bu ve teoride zaten cevapları mevcut olduğunu düşünüyorum.
6--Bu çok güzel bir soru.Goroseilerin Imu'ya eğilip "Bu sefer , Dünya tarihinden silinmesi gereken ışıkların kimler olacağına karar verdiniz mi ? Eğer verdiyseniz lütfen bize isimlerini söyleyin" diyor.Yani aslında Dünya Konsey Toplantısı Imu'nun Dünya hakkında karar vermesini sağladığı ve emirlerinin uygulandığı bir sistem olabilir (Hatta kesinlik koyabilirim buna.).
7-Yani her soruda teoriyi okumadığına dair şüphelerim artıyor dostum. 6. çok güzel bir soruydu mesela...
Gizlilik sebebiyle gölgelerden yürütüyor.Eğer açıkça yürütseydi Dünya çalkalanırdı niye çalkalanırdı.O da teoride yazıyor.Lütfen teorimi tekrar oku.
8- bu soruyu tekrar sorarsan sevinirim
9-Tamam şimdi anladım takıldığın yeri. 7. sorudaki cevabım için kusura bakma.
Öncelikle o mezarın bulunması demek Kayıp Yüzyıl'ın kapılarının açılması demek.Yani Kayıp Yüzyıl'da ne tür oyunların döndüğü ne tür hilelerin yapıldığı ne tür haksızlıkların yapıldığı tek tek açıklanacak.DÜNYA HÜKÜMETİNİN BİR DÜZENBAZ olduğu açıklanacak.Bu da One Piece bulununca tüm Dünya'nın çalkalanacağına dair bir kanıt.
Gerçekler açığa çıkacak çünkü...

Soruların için çok teşekkürler dostum bazıları gerçekten güzel sorulardı.Bazıları da gerçekten "garip" sorulardı.Diğer teorilere de sorularını bekliyor olacağım gerçekten çok teşekkürler dostum.

Buna yazacaktım ama unutmuşum.Tutabilir bu. Çünkü oda aynen şu reptilian zırvalığını o hikayeyi alıp mangasına çeşitli şekillerde koymuş olabilir.Araştırın bakın başımızdakiler kertenkele insan değil falan uzaylı hepsi diye film senaryosu gibi birşey.Yine firavun soyu falan bağlantılı hiç yabancı gelmedi o yüzden teori okuduğum zaman.

Bu teori tutar. Mantıklı bir teori hatta. Bir hazinenin bulunmasıyla dünya neden tepetakla olsun ki en fazla Luffyler çok zengin olurlar ama burada Dünya Hükümetinde, Denizcilerde müthiş bir korku var. teorinin tutacağına inanmaya başladım ben.

Teorinin tutmayacağını düşünüyorum. Uzaydan geldi dünyayı feth etti gibi bir yaklaşım one piece de olmaz. Bir kere serinin adını açıklamak gerekiyor. One Piece tek parça demek, ve rafteldeki Roger'in hazinesinin adı olarak geçiyor seride.

Bu hazine kesinlikle altın, para, mücevher değil. Buna bende katılıyorum. Eğer öyle olsa Roger korsanlığı bıraktıktan sonra adamlarıyla arasında o hazineyi pay etmesi gerekirdi. Orada bulunan şey her neyse taşınamayacak bir şey olmalı. Roger birilerinin raftele ulaşmasını istiyor. Çok uzun bir hikaye okuyoruz. Saçmalanmadan makul bir sona bağlanacaksa, orada bulunan şey bilgi de olamaz. İm'in mezarının bilgisi gibi bir şey olsa bunu normal halka inandıramasa bile devrimcilere sızdırmalıydı. Hadi orada mezar var, lahitin içide boş, niye yalandan bir ceset koymasın? Ya da niye lahiti marijoe'ya taşımasın.

Marijoe'daki hazinenin im olduğuna da katılmıyorum. Muhtemelen ellerinde büyük bir güç tutuyorlar, antik krallığı yenmeye yetecek bir güç. İmhotepden etkilenmeler olabilir ama dümdüz aynı hikayeyi işlemez.

D ırkı diye bir ırk var, ve bunlar kutsal ejderlerin doğal düşmanı. Ama D ler bile bunu bilmiyor ki Denizcilerin içine bile girmişler. D' nin iradesi gibi tanımlamalar var serinin içinde. Senin teorin boşlukları doldurmuyor. Roger en güçlü olarak kabul ediliyordu sırf hasta diye mi teslim oldu? Ya da bir hareket başlatmak için ? Wb'nin yarı ölü hali neler yaptı gördük Marinefordda. Roger'ın bu davranışını açıklayabilecek bir teori lazım. Çünkü herkesin raftele gitmesini istese direk adanın yerini, nasıl gidileceğini söylerdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık