Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] IM hakkında

Reverie arcında karşımıza çıkan bu arkadaşın esinlendiği yer hakkında bir ipucu buldum ya da bulduğumu sanıyorum. Norse mitolojisi hakkında bir kitap okurken bir şeyden bahsediliyordu devlerin en bilgesi olan "In Norse mythology, Im or Imr is a giant and the son of Vafthrudnir." Vafthrudnir! Mitolojide en bilge dev olarak geçiyor ve asıl önemli nokta ise oğlunun ismi. Bu kısmı ilk okuduğumda tesadüfya one piece de ilk görüldüğü zamandı :D nasıl bir rastlantıysa artık ama şimdilik burada dursun bu konuyu daha da zenginleştirmeyi düşünüyorum norse mitolojisini harmanlayarak.

Dev olması ve marijeois de gördüğümüz dev hasır şapka filan bir şekilde "dev"lerle bağlantılı olduğunu düşündüm bu bağlantıdan sonra. Okuduğum kitap biraz yüzeyseldi o yüzden derinlemesine araştırılması lazım bu bağlantı. Şunu da unutmayım beni en büyük bağlantıya iten şeylerden biri norse mitolojisinde jotunheim denen yerin karlarla çevrili bir yer olması ve IM'in ilk gösterildiği yer de ki yapıların devasa olması ve karla kaplı olması çok garip tesadüfler olsa gerek.

Belki daha önce paylaşan biri olduysa da konu silinebilir pek takip etmem forumu ama paylaşayım dedim.

Edit: We know that Vafthrudnir is recognized for his knowledge of the past, present, and future states of the world

IM ya da Imr'nin babası'nın gücü.. miras almış olabilir

Son düzenleme:
Oturduğu taht çok büyük durmuyordu sanki. Stelly ile aynı karede çizildiğinde çok büyük olmadığı belli oluyor.

Onun haricinde de dev çıkmasını istemem. Devler, Elbaf vs. hepsinden tiksiniyorum :(

Oturduğu taht çok büyük durmuyordu sanki. Stelly ile aynı karede çizildiğinde çok büyük olmadığı belli oluyor.

Onun haricinde de dev çıkmasını istemem. Devler, Elbaf vs. hepsinden tiksiniyorum :(
IM'in dev olmaması mesele değil aradaki bağlantılara değinmek istemiştim, belki babası bir devdir

Pudingin melez olup insansı görünmesi gibi. Yalnış hatırlamıyorsam yarı devdi değil mi puding

IM'in dev olmaması mesele değil aradaki bağlantılara değinmek istemiştim, belki babası bir devdir

Pudingin melez olup insansı görünmesi gibi. Yalnış hatırlamıyorsam yarı devdi değil mi puding
Öyle bir şeyi ilk defa senden duyuyorum ben. Babası dev falan olsa da Oda bir kılıf uydurur zaten. Otohime'nin Shirahoshi'nin annesi olması gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık