Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

HxH Hangi Versiyonu İzlenmeli?

Evet gençler gecenin ikisinde açılan bir konuyla sizlerleyim. Resimlerle falan süslemeye üşendim ne yalan söyleyeyim belki yarın hallederim idare edin :/

kısaca özetleyeyim konunun nedenini. Yeni bir animeye başlama arifesindeyim ancak mevcut seçeneklerden en cazip olan hunter x hunter animesinin gördüğüm kadarıyla iki versiyonu mevcut
2011 yeniden yapımı
1999 ilk versiyonu
Bu versiyonların karşılaştırmaları yabancı forumlarda pek çok kaosa neden olduğu için ve benim -hele de şu saatte- sayfalarca yazıyı okumak istememem yüzünden asıl cevabını istediğim soruya geçiyorum

Eğer iki versiyonunu da izlemem gerekiyorsa hangisini önce hangisini sonra-ve ya hangi versiyonda hangi arc daha iyi yapılmış- izlenmeli bunu istiyorum açıkçası.

Hadi "hiç araştırma yapmamış öyle bedavadan anket açıyor" gibi fikirlere kapılmayın diye google amcadan bulduğum bir kaç şey paylaşayım :artiz:
karşılaştırmaya dair iki video-spoiler içerebilir ben pek sallamıyorum ama yine de spoiler içine alacam-
http://www.youtube.com/watch?v=O5uVoqafQWs
[YOUTUBE]O5uVoqafQWs[/YOUTUBE]
http://www.youtube.com/watch?v=pOAzDr_alV8
[YOUTUBE]pOAzDr_alV8[/YOUTUBE]

ayrıca okuduğum yorumlarda en çok göze çarpan farklılıklar olarak şunlar söyleniyor
-görüntü kalitesi olarak aradaki fark muazzam. Arka planlardan tut karakterlere kadar.
-fillerlar gitmiş yerine orjinal manga sahnelerine daha sadıkve dolayısıyla daha hızlı bir anime gelmiş. Örneğin 2011 de 7. bölüm eskisinde 14e tekabül ediyor
aşağı yukarı en çok övülen noktaları da bu zaten. Şikayet edilenlerse biraz daha spesifik kalmış
-Daha az kan ve karakterlerde orjinalini yansıtmayan ayrıntılar. Mesela Killua agresif ve hiçte arkadaş canlısı olmayan soğuk gözlere sahip bir nakamadır. Bunu eski anime pekte güzel yansıtıyordu. Ancak yenisinde daha arkadaş canlısı ve Gon'un yardımcısı konumunda büyük chibi gözlerine sahip bir karakter olup çıkmış.
-fillerın yanında orjinal sahnede ki duyguyu veren fillerlarda gitmiş. Hatta bazı sahnelerde iki anime arasında bariz sahne farklarıda var.
Bu sahnelerden şikayet edenler özellikle forumlarda kavgaya tutuşanlardan ibaret zaten. Misal en çok şikayet edileni kullia -bu vatandaş zoro gibi bir konumda herhalde :D herkes bayılıyor bakıyorum- mangada 2011 animesinde olduğu gibi hiçte katil gibi bir şekilde ortaya çıkmıyor. Aksine gayet normal bir şekilde gelip selam vererek kendini tanıtıyor. Ancak 99 animesinde bayağı emo tarzında ortaya çıktı. Gelen geçen sasuke çakması diyordu.

Evet benden bu kadar ankette geliyor. Tekrar soruyorum eğer ikiside diyorsanız hangi sırayla izlenmeli?

Konu sizindir

Niye konu açtın ki bunun için 2011 izle direk :D

99'un tek iyi yanı Hisoka'nın seiyusu başka iyi bir yanı yok özellikle güncel bölümleri göz önüne alınca.

GREENMUSTANG

İkisi de diye oy verdim ama Hisoka bana göre asıl izlenmesi gereken karakter olduğundan 2011 versiyonu süperdir o izlenmeli. Genele bakılırsa ikisi de izlenir :D

2011'den başla. Görüntü,Seslendirme ve işleniş açısndan 99'dan daha üstün. İlk bölümler köprüyü geçinceye kadar dayı demek gibi Kurapika'nın intikam davasına girişle beraber Hellsing Ultimate gibi bir dönüşüm geçiriyor seri.

Niye konu açtın ki bunun için 2011 izle direk :D

99'un tek iyi yanı Hisoka'nın seiyusu başka iyi bir yanı yok özellikle güncel bölümleri göz önüne alınca.
ben iki seriyide izledim OVA'ları ile felan bir şey kaybetmedim :D
Zaten 99 yapımı olan toplasan 50-60 bölüm olması lazım izle bir şey kaybetmezsin.

thosy

99'u izlemedim kıyaslayamayacağım ama sadece 2011'de çıkanı izlersen bir şey kaçırmıyorsun. Anime manganın başından başlıyor ve tüm arcları işliyor. Benim hatırladığım kadarıyla işlenmeyen yer yok. Mangadaki bazı komik diyalogları atlamışlar ama mangaya paralel gidilmiş 2011'de.

2011'i izlersen 99'u izlemene gerek yok.
99'u izlersen bir yerden sonra 2011'den devam etmen gerekiyor sanırım.

Direkt 2011 e başla.

Bir ara şöyle bir bakınmıştım, 99daki 60 bölüm, 2011deki 25-30 bölüme denk geliyor.
Yani olaylar daha hızlı gelişiyor, animasyon kalitesi falan da süper zaten biliniyor.

2011 de güncele gelince vakit varsa 99u da izlersin, öncelik 2011.

1999 yapımının az bir kısmını izledim, 2011'in çıkacağını haber aldıktan sonra bırakmıştım. Aslında 90'lı yılların tonlamalarını sevenler için güzel bir örnek ve kesinlikle izlenebilir bir anime ama 2011 yapımı araya filler koymadan, her bir bölümde 2.5 sayı manga işleyerek bomba gibi ilerliyor. Yani 2011 diyorum ben de :D.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık