Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

HxH'deki En Sevdiğiniz Karakter

Neyini anlatacak ki? 'Dövüş için yaşayan' bir adam Hisoka, fazlasını görmedim ben şahsen. Zodd - Hisoka - Zaraki... Bayrağı taşıma görevi dışında pek bir olayı yok bence. :D
Dediğim gibi geçmişlerini karakter gelişimlerini yansıtırsa çok güzel şeyler ortaya çıkabilir. Ayrıca gerçekten güzel örnekler vermişsin bu konuda.

Zodd

Berserk i çok çok uzun süredir okumadığım için pek derinlemesine bir yorum yapamayacağım bu adam hakkında. Ama hatırladığım kadarı ile Zodd bir apostle idi. Şimdi sanırım Apostle olmak için 3 şart var. 1 Behelit i bulman gerek. 2 Şok edici bir olay yaşaman gerek. 3 kurban vermen gerek.
Berserk de şu ana kadar 2 Apostle nin gelişimini gördük sanırım. Biri şu kel şişman kral. Savaştan dönünde eşini o halde bulunca deliriyordu ikincisi ve en önemlisi ise Griffith. Misal benim berserkin en sevdiğim bölümleri Guts un geçmişi ve Griffith in Apostle olana kadarki bölümleridir.

Zodd da bu manada geçmişinde çok kötü şeyler yaşamış ve en sevdiği kişiyi/leri kurban vermiş olabilir. Yani eğer biraz derine inersek gayet güzel drama bir arc olabilir geçmişi.

Ha birde örnek olarak kelebek kız vardı Apostle olan. Hani kendini şu peri sanan. Pek hatırlamıyorum bir şeyer söylemem sağlıklı olmaz heralde

Zaraki

Şimdi bu adamın başlangıcında bir ismi bile yoktu. Ve bildiğimiz kadarıyla doğdugundan beri adam kesiyor. En azından 10-15 yaşları arasında psikopata bağlamış. Tamam etrafı kötü falan diye geçirdi mangaka Zaraki yi ama bence yazık etti. Daha güzel anlatabilirdi geçmişini. İsmi yok Ailesi yok her taraf katil vs. kaynıyor. Ama Bleach de zaten ben öyle pek aman aman güzel bir geçmişe inme göremedim.

Hisoka

Hisoka açık ara bu yukarıdakilerden daha fazla manyak. Ya da Zodd ve Zarakinin orgazm ını göstermiyorlar mangakalar bize dövüş sırasında.
Hayalet takımının hepsi meteor şehrindendi sanırım. O şehirde bildiğin çöplüktü. Hisoka da oradan olabilir. Oradaki insanlar resmen yok muamelesi görüyordu diğerleri tarafından. Yanlış hatırlamıyorsam bu Chrollo neon un yeteneğini çaldığında Takımda ki herkesin faına bakıyordu. Orada 3 şey lazımdı : İsim soyisim , kan grubu, doğum tarihi Chrollo 3 takım üyesine bunları bilmedikleri için bakamamıştı bile.
Yani geriye baktığında Hisoka neden böye bir yaşam seçmiş, neden böyle olmuş gibi konuları HxH mangakası bence gayet iyi anlatabilir. Öyle başlangıçtan beri böyle demektense zaten adam karanlık havayı iyi yansıtıyor.

Tabi bunların hepsi benim fikirlerim. Ben karakterlerin geçmişlerini okumayı şu anı okumaktan biraz daha fazla severimde

Diğer diyen tek kişi olarak not alın :D
Alluka'nın tipini çok sevdim ben.
Knuckle
Feitan
Uvo
Kite
Ging
Meryem'in muhafızlarından en salak olanı. Adını unuttum :D
Bayağı da sevdiğim karakter varmış.

thosy

Benim favori karakterlerim Killua ve Hisoka. Bu arada 32 kişi oy kullanmış ana karakter hala oy almamış. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık