Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hisoka vs İllumi

Hisoka Vs İllumi

• Kullanılan toplam oy
    141
Bkz. Avcı sınavı Son Aşamaya varış sırası: :oleyo:

1. Hisoka
2. İllumi
3. Kel oğlan keleş oğlan sevgisi beleş oğlan Hanzo.

Böyleydi sanki. : ))

Mangada ve 99 animesin de böyle bir şey bile yok sanırım.

İllumi dedim. Nedenini bilmiyorum.
Hisoka bire bir dövüş için çok uygun. Nenini özelleştirmesi bile dövüşü kazanma yönünde hep.
Darbeleri yumuşatabiliyor, yansıtabiliyor, sakinliğini koruyabiliyor.
Kaybettiği bir dövüş gördük; onda da muazzam bir performans gösterdi. Zeka olarak İllumi'nin efsanevi çıkarım sahnesi olsa da Hisoka da hiç az değil. Ama kendi dinamiklerini oluşturamadığı yerlerde gücü çok düşüyor.
Çoğaltanlara karşı Razor karşısında strateji koyamadığı ve nen gücü yetersiz kaldığı için ölebilirdi mesela. Ama serbest dövüşte Razor'u daha fazla zorlayabilir.

İllumi ise bence hala kapalı kutu. ( Ts Zoro ) :)
Herif daha ciddi numaralarını hiç göstermedi neredeyse. Hisoka kadar hikayede değil; ilgilendiği şeyler aynı değil. Killua için dahil oluyor olaylara veya Hisoka istedi diye.
İllumi'den beklentimin yüksek olma sebebi:
- Bir idareci ve güçlü teknikleri var. Kill'e kod bırakabildi, sadece iğne tutturarak bile muazzam güçlü idarecilik var seride. Bir hatanın affı yok.
- Dönüştürücü ve Salgıç özellikleri de gösteriyor yetenekleri. Zoldyck ailesi eğitimi yanlış yapacak aile değil yani bu esas sınıfında neredeyse zirvede olduğunu gösteriyor.

Fiziksel güç ikisinde de övülecek gibi olmasa da Hisoka önde. Ama esas olaylarında İllumi'nin daha fazla şansı olduğunu düşünüyorum.

Araya zaman girdi tam hatırlamıyor olabilirim. Hisoka da Chollo dövüşünde güzel bir power up aldı aslında ama teknik ve acımasız dövüşler için kesinlikle yeterli değil bence.

Son düzenleme:
İllumi ile savaşmak Hisoka için şok etkisi yaratır. Çünkü İllumi Kuroro'nun Hisoka'yı yenmek için kullandığı yöntemlerin ustası, esas kullanıcısı. Cesetten canlılara herkesi kontrol edebilir, yönlendirebilir. Aslında Kuroro değil de İllumi olsa o savaşta, Hisoka daha feci bir yenilgi alırdı.

İllumi ile savaşmak Hisoka için şok etkisi yaratır. Çünkü İllumi Kuroro'nun Hisoka'yı yenmek için kullandığı yöntemlerin ustası, esas kullanıcısı. Cesetten canlılara herkesi kontrol edebilir, yönlendirebilir. Aslında Kuroro değil de İllumi olsa o savaşta, Hisoka daha feci bir yenilgi alırdı.
Tam hatırlayamadım, bakmaya da üşendim ama; orada Hisoka'yı nicel şeyler zorlamıyordu, ara ara patlama oluyordu diye kalmış aklımda. Hazırlık değil de çaldığı yetenekte vardı diye anımsıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık