Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hisoka vs İllumi

Hisoka Vs İllumi

• Kullanılan toplam oy
    141
İki arkadaşı birbirine kırdıralım :/ Alfa erkek hangisi halk iradesini göstersin :/

Hisoka

Hisoka görünüm olarak Sihirbaz ve Şakacı /Komedyene benzer.
Kıyafetleri genellikle semboller içeren pek süslüdür.
Suratında kestane yıldızı ve yeşil gözyaşı bulunur.
Görünüşünde ki sık değişimler onun karakter karmaşıklığını ve saykopatlığını göstermektedir.

Görünüş
Manga- 5
Anime - 2011 ( 3) - 1999 (6)

Yaş - 28
Boy - 187
Kilo - 91

Nen Tip - Transmuters

Hisoka bencil bir karakterdir. Genellikle canı istediğini yapar. Güçlü savaşçılara garp bir sevgi besler :/
Yaşları farketmez :/ Bakınız ( Pedofili)
Gon ve Killua yürürken arkalarından kalçalarına bakmıştır.
Potansiyeli olan kişileri öldürmez. Büyüyüp güçlenmesini bekler.
Sadomazoşist bir kişiliği vardır.
İllumi ile bir dostluğu vardır. Birbirlerine yardım ederler.

YETENEKLERİ
Üstün fiziksel gücü vardır.
Kendine özgü dövüş tarzı vardır. Razor tarafından atılan toplardan kurtulmuştur.
Üstün hız ve reflekslere sahiptir.
Gotoh ile dövüşürken Gotoh hızına ayak uyduramamıştır.
Herhangi bir açıdan saldırabilir.
Giriştiği mücadelelerden sonra yorgunluk belirtisi görülmemiştir. Bu da iyi bir dayanıklılığa sahip olduğunu gösteriyor.
Ağrılara karşı insanlık dışı bir direnç ve dayanıklılığa sahiptir.
Ofansiv ve Defansiv anlamda güce sahiptir. Bu nedenle herhangi dövüş stiline uyum sağlayabilir.
Bir kişinin potansiyelini ve gücünü ölçme algısına sahiptir.
İyi içgüdülere sahiptir ve mükkemmel bir stratejistdir.
Dahi seviyesinde zekaya sahiptir.
Silahsız olarakta yeteneklidir.
Benzersiz bir yapışkana sahip bir yeteneği vardır.
Doku süprizi ile kağıt bez gibi şeylerin görünümünü değiştirebilir.

İllumi Zoldyck

Kikyo ve Silva Zoldyck en büyük çocuğu .
Hunter Sınavında karşımıza çıktı.
Arkadaş olarak görüldüğü tek kişi Hisoka.

Görülüş
Manga - 6
Anime - 2011 ( Bölüm 3 ) - 1999 ( Bölüm 8 )

Yaş - 24
Boy - 185
Kilo - 68 kg
Nen Tipi - Manipulators

İllumi genellikle ifadesiz bir tavır takınır. Soğukkanlı ve acımasız bir kişiliği vardır :/
Yinede kardeşleri için korumacı ve sevgi tohumları besleyen bir kişiliği vardır.
Killuayı kontrol etmek ve hayatta kalmasını sağlamak için iğneyi beynine sokmuştur.
Hisoka ile sıradaşı bir dostluğu vardır.
Birbirlerine yardım ederler.

YETENEKLERİ
Doğumundan bu yana suikast teknikleri eğitimi almıştır.
İnsanları taklit edebilen bir yeteneğe sahiptir.
Gon Tarafından kolu kırıldığı halde hiç ağrı hissetmemiş daha doğrusu bir tepki vermemiştir.
Killu ve Alluka ilişkisini çözmüştür. Yüksek Zekaya sahiptir. Doğru tahminler öngörür.
Usta bir atıcıdır. İğneleri 100 den vurabilir.
İğneleri sayesinde kişinin zihinsel ve fiziksel kontrol edebilir.
5 saate yakın dönüşümünü koruyabilir.
Hedefin beynine iğne yerleştirerek kişiyi hipnotize edebilir. Beynine yerleştirdiği emirinin dışında/aykırı hareket ettiğinde
iğne aktive olur.

ÇATIŞMALARI :/

Hisoka , İlluminin kendisinden daha çatlak olduğunu söylemiştir.

Gonun potansiyelini farkeden İllumi , onu öldürme arzusu taşıdığında Hisoka tarafından
" O benim avım " şeklinde uyarılmıştır.
İllumi " Ağız tadını öğrendim merak etme " diyerek olayı netliğe kavuşturmuştur.
(Olay görüntüsü bulamadım)

Hisoka , Killuayı öldürebilir miyim dediğinde :/
Böyle bir tepki almıştır.
Caps
Video
[video=youtube;L3ubg9M1R9w]https://www.youtube.com/watch?v=L3ubg9M1R9w[/video]

Hisoka daha sonra Gonu öldürüp Killuanın öfkesini veya Killuayı öldürüp İlluminin öfkesini almak arasında gidip gelmiştir.
Hisoka güç analizi yaparken İllumiye 95 olarak belirtmiştir.

Unknown

Berabereye oyladım ama durum ve koşul değişikliğine göre kazanan taraf belli olur. Eğer İllumi Gon'a zarar verirse Hisoka tokatlar. Eğer Hisoka Kill'e zarar verirse İllumi tokatlar.

Güzel anket olmuş. :good: İki karakterin de ciddi anlamda sınırlarını zorladığını görmedik. Ben nedense ilk arcdan beri bu adamların güç seviyelerinin çok yakın olduğunu düşünüyorum. Bana Hisoka alır gibi geldi. Dövüş tarzı ve yetenekleri bireysel dövüşlere daha uygun.

İlluminin ilginç gücü var ama diğer yandan Hisokada az değil. İkisi karşılıklı olarak birbirlerini korkuttukları, tehdit ettikleri sahneler var. Hisoka desem, Killua'yı öldürmek istediğinde İllumi tehdit etmişti. Geri çekilmek zorunda kalmıştı. İllumi desem, Gon'u öldürmek istediğinde Hisoka tehdit etmişti. Tahminimce ikisi de birbirlerini yeterince tanıdıkları için olacak vs'de ikiside galip çıkamayacaklardır. Sonuç ağır yaralarla berabere biter.

Kıran kırana geçen bir mücadeleden sonra Hisoka ayakta kalır bence.Seride Hisoka'nın Illumi'ye göre daha bir ağırlığı var,ya da bana öyle geldi.

Avcı sınavı döneminde : Hisako > İllumi
Killua kardeşiyle kaçarken : İllumi > Hisoka
En azından birbirlerine yaptıkları atar böyleydi.

Hisoka tam psikopat. Avcı sınavında Netero ' ya ağzının suyu akıyordu. Onunla dövüşmek istiyordu. Netoro reisi nereye yenecek ama böyle. Hisoka örümceklere Chrollo ile dövüşmek için katılıyor. Zeno ile Silva beraber anca baş ettiler Chrollo ile gerçi Chrollo yetenek çalmak için dövüşüyordu.

Ne Hisoka ' nın ne de Illumi ' nin %100 performansını görmedik.

Illumi , Hisoka ' yı ölüm döşeğine getirir ama Hisoka kazanır.

@Tensei ; Konuyu çok güzel hazırlamışsın , ellerine sağlık.

EDİT: Bu kadar güzel evren oluştur.One piece ile yarışabilecek evren oluştur. Seri bu kadar ilerlesin. H X H izledikçe , Oda ya saygım artıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık