Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hayaliniz

Öncelikle yazıya şu fotoğrafı atarak başlamak isterim, forumdaşlarım.

Hayatınızdaki gerek en büyük gerek ise en küçük hayallerinizden bahsedebileceğiniz bir konu olsun istedim. Hatta bir hayaliniz olmasa da bunu burada dile getirebilirsiniz.

Size cesaret olsun diye kendi imkansız hayalimi buraya yazarak, "bunu yazarsam dalga geçerler" türevi düşündüğünüz bir hayale sahipseniz dahi dile getirmenizi sağlayacağım. Zira hayal gücü olmayanlar, bir başkasının hayaline güler. Öyleyse başlayalım.

Ben, bir gün Oda'yı geçecek olan adamım!

Jordan'ın tahtını devirip NBA tarihine geçmek. Bu tabii ki en büyük olanı. Küçüklerinden birisi de Danimarka gibi bir ülkeye yerleşmek diyebilirim.

Benim hayallerim ulaşılamayacak şeyler değil fakat zahmetli şeyler. Çok dil bilip, çok şey öğrenip en sonunda da bir tane küçük bir tekne almak, balık tutarak hayatımı geçirmek istiyorum.

Uygarlıkların çöküşünü görmek istiyorum.(Karanlık ve köşeli olduğumdan değil, hele bir dinle)
Büyük burhanlar büyük değişimler yaratır dünyanın her köşesinde, insanlığın yöneleceği, hedefleyeceği bir sonraki aşamayı görmek istiyorum. Birçok insan kafalarındaki ideaları yazacak şimdi buraya, insanlar şöyle olacak, böyle olacak diye, lakin o öyle işlemiyor. 1938'de kim donyanın globalleşeceğini düşünürdü? Teknoloci gelişti insanlar birlik olacak demeyin, biz halen kimin teknolojisini kullanıyoruz? Naziler pek de globalleşme ideaları olan bir topluluk değildi. Gerçekten çok merak ediyorum insanlığın ortak kültürü nasıl dramatik bir değişim yaşayacak. Acaba biz görür müyüz?

Uygarlıkların çöküşünü görmek istiyorum.(Karanlık ve köşeli olduğumdan değil, hele bir dinle)
Büyük burhanlar büyük değişimler yaratır dünyanın her köşesinde, insanlığın yöneleceği, hedefleyeceği bir sonraki aşamayı görmek istiyorum. Birçok insan kafalarındaki ideaları yazacak şimdi buraya, insanlar şöyle olacak, böyle olacak diye, lakin o öyle işlemiyor. 1938'de kim donyanın globalleşeceğini düşünürdü? Teknoloci gelişti insanlar birlik olacak demeyin, biz halen kimin teknolojisini kullanıyoruz? Naziler pek de globalleşme ideaları olan bir topluluk değildi. Gerçekten çok merak ediyorum insanlığın ortak kültürü nasıl dramatik bir değişim yaşayacak. Acaba biz görür müyüz?
Emperyalizm çağına 1. günümüze 2. küreselleşme dalgası diyen yazarlar var. İncelemeni tavsiye ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık