Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hayali Sahneniz

Merhaba ey ahali! :)

Bu konuda herkesin "One Piece" de ki hayali -kafasında kurguladığı- sahneyi yazması. Bu size göre manganın bir sayısının tamamı (yani 1 bölüm), 1-2-3 sayfası veya da sadece 1 karesi olabilir.

Manga bölümüne örnek: En yakın örneğimiz 795: İntihar. Siz "1080: Karmaşa" diye belirtip bölümlük yazı/senaryo yazabilirsiniz.

Manga sayfalarına örnek: Yine en yakın yerden alıntılarsak, Kaido'yu anlatan High Priest'ten söz edebiliriz. Yaklaşık 5-6 sayfa kadar sürmüştür.

Manga sayfasının 1-2 karesi: Efsanevi karelerden birisi Zoro'nun (Türkçe Manasıyla) "Hiç bir şey olmadı!" demesi.

Manga dışında anime yani animasyon şeklinde de belirtip senaryonuzu yazabilirsiniz. Bu Anime'de ki bir kaç dakikaya da denk gelebilir. Size kalmış.

Kendi örneğimi verirsem daha da iyi anlaşılabileceğini sanıyorum;

Örnek;

Her hangi bir Arc sonunda küçük bir odada Mug1wara tayfası yorgun biçimde yatıp dinlenmektedir. Kapı girişine en yakın Zoro ve Sanji otururken, odanın en sonunda pencere yanında Luffy yatakta delice uyumaktadır. O esnada hafifçe bir rüzgar eser ve Dragon belirir. Dragon yavaş yavaş Luffy'e doğru yürür ve yaklaştığı esnada aniden sağ boyun hizasında Hazan Suyu'nun ucu belirir. Peşine şöyle bir söz;

"Kim olduğunu bilmiyorum ama kaptanıma karşı eğer içinde bir damla bile kötülük besleseydin bu kılıç burada durmazdı!"

Dragon, Zoro'ya doğru bakar ve hafif tebessüm ile oradan kaybolur.

Zoro, Katana'sını kınıya sokarken ufak bir duman sonrasında Sanji'nin sigarasını yaktığı görülür.

-------

Bu benim kendi hayalimde canlandırdığım bir sahne. Manga'da çizimleriyle hayalimde canlandırdığım taş çatlasa 2 sayfa sürebilecek bir senaryo.

Sizler de kafanızda ki şimdiye kadar belirmiş, hiç düşünmemiş olsanız da belki şimdi düşünüp paylaşabileceğiniz sahnelerinizi / senaryolarınızı buraya, bu başlık altında yazabilirsiniz.

Herkese iyi forumlar dilerim.

Not: Konu eğer yanlış yere açıldıysa öncelikle özür dilerim ve sonrasında doğru yere taşınmasını rica ederim. Teşekkürler.

Luffy'nin BB'nin ağzına ağzına vurduğu sahneyi hayal etmiştim.

BB: Beni asla yenemeyeceksin Mugiwara. Çünkü ben karanlığım.

Luffy: Ne olmuş yani. Seni yeneceğim ve hazineyi bulacağım.Sonrada Shanks'e bu şapkayı teslim edeceğim. Kayzoku oreva naruuuu :D

Kür Şad

Luffy'nin Enel ile dövüşünde Luffy'yi eritmesini isterdim. Daha sonra Enel tüm adayı içindekilerle birlikte yok etseydi. Keyfim yerine gelirdi.

Önceki olayların kısa özeti:
BB'nin Shanks'ı öldürdüğü haberini alan Hasır Şapka tayfası, Bleckbeard ile karşı karşıya gelmiştir. Blackbeard tayfası yenilmiş, BB denizciler tarafından yakalanarak idam edilmiştir. Geri kalan tayfası 6. seviyeye gönderilmiştir. Bu vs'nin sonrasında da hasırşapka tayfası efsane haline gelmiş ancak kayıplara karışmıştır. Kimse nerede olduklarını bilmemektedir. BB'nin karanlık gücünden dolayı Hasırşapka tayfasının da öldüğü sanılmaktadır.

Bu olaylardan sonra zaman atlaması gerçekleşmiş, dünyada dengeler değişmeye başlamıştır. Devrimciler, dünya hükümeti ile güç dengesi olarak eşit konuma gelmeye başlamışlardır. Bunun üzerine devrimcilere darbe vurmak isteyen Dünya hükümeti, ani baskınla devrimcilerin önde gelenlerinde 3 kişiyi yakalamış, idam edeceklerini duyurmuşlardır. Dragon, yoldaşlarının idamını önlemek için tüm güçlerini toplamıştır. Diğer yandan da intihar etmekten hoşlanan ve Luffy ile karşılaşmasından yaşam enerjisi içine doğan, ancak Luffy'nin ölümü üzerine yıkılan Kaidou, Doflamingo'nun idamının bahane ederek, dünya hükümetinden intikamını almak için Dragon ile müttefik olmuştur. Savaş başlamıştır. Kaido'ya karşı bilenmiş olan süpernovalar ve dünya hükümeti ile gizli işbirliği içerisinde olan Big-mom, Dünya hükümeti ile işbirliğine girerek savaşa katılmıştır.

Dünya Hükümeti(Vegapunk, Pacifistalar, CP0, Amiraller, Gizli Güçleri, Gorouseiler vs)+Big Mom+3 Süpernova(amiral üstü güçlere sahip olmuşlardır)+3. Shic v.d. VS. Devrimciler+Kaidou+Luffy'nin Bıraktığı Müttefikler+Diğer Süpernovalar+WB'nin ve Shanks'ın geri kalan tayfası+Wano Ülkesi+Mihawk,Hancock, Law v.d.

Savaş başlamıştır, iki tarafta ciddi kayıplar vermişlerdir. Mihawk, Amiraller, Law, Marco, Vista vs kişiler ölmüşlerdir. Sabo ile Dragon yan yana, Kaido ise ağır yaralı bir şekilde deli dumrul misali dövüşüyordur. Dünya hükümeti tarafından ise Vegapunk ve Big Mom gibi kişiler ağır yaralanmıştır. 3 büyük silahtan 2 sini ele geçiren dünya hükümeti bunun üzerine savaşta silahları kullanmaya karar verir. Bunun sonucunda Kaido ölür, Dragon da Bigmom'ı öldürürken ağır yaralanmıştır. Sabo, Dragon'un ağır halini korumak ve kendisini kurtarmak isterken dünya hükümetinin gizemli güçlerine sahip amirallerden de üstün güçlerdeki kişiler Sabo'ya saldırmaktadırlar. Her ne kadar saldırılara karşılık verirken diğer yoldaşlarından yardım alsa da ölümün nefesini ensesinde hissetmektedir.

Diğer yandan yakalanan devrimcilerin idamı için saat çalmıştır ve kılıçlar inmektedir. Devrimciler acz içindeyken bir anda gök gürüldemiştir.

Ve manga bölümü devreye girer;

Bölüm 1453: HasırŞapka Tayfası Görünür

İdam sehpasında, etrafındaki 10 kişi ve en önde atalarına ait kıyafetle biri belirmiştir. Bu girişle cellatlar öldürülmüştür. Gök gürültüsü ve sarsıntılar meydana gelmiş, antik silahlar ise yıldırımlar ve depremler nedeniyle parçalanmış, zayıf iradeliler de bayılmışlardır. Herkes, gelenleri merak edip idam sehpasına baktığında karşılarında kimi görsünler? HasırŞapka Tayfası. Tayfanın öldüğünü düşünenler şaşkınlık içerisindedirler. Ancak tayfa Raftelden dönmüştür...

Son bölüm

Red Line'in üzerine bir adam Grand Line'a doğru bakar. Yanı başında yeşil saçlı yoldaşı şişesini dikmekle meşguldür. Bu sırada arkadan karizmatik bir ses duyulur.

''Kaptan, yemek hazır.''

Adam arkasını döner ve dudağından akan suları koluna silerek masaya doğru uçar.

Son.

Önceki olayların kısa özeti:
BB'nin Shanks'ı öldürdüğü haberini alan Hasır Şapka tayfası, Bleckbeard ile karşı karşıya gelmiştir. Blackbeard tayfası yenilmiş, BB denizciler tarafından yakalanarak idam edilmiştir. Geri kalan tayfası 6. seviyeye gönderilmiştir. Bu vs'nin sonrasında da hasırşapka tayfası efsane haline gelmiş ancak kayıplara karışmıştır. Kimse nerede olduklarını bilmemektedir. BB'nin karanlık gücünden dolayı Hasırşapka tayfasının da öldüğü sanılmaktadır.

Bu olaylardan sonra zaman atlaması gerçekleşmiş, dünyada dengeler değişmeye başlamıştır. Devrimciler, dünya hükümeti ile güç dengesi olarak eşit konuma gelmeye başlamışlardır. Bunun üzerine devrimcilere darbe vurmak isteyen Dünya hükümeti, ani baskınla devrimcilerin önde gelenlerinde 3 kişiyi yakalamış, idam edeceklerini duyurmuşlardır. Dragon, yoldaşlarının idamını önlemek için tüm güçlerini toplamıştır. Diğer yandan da intihar etmekten hoşlanan ve Luffy ile karşılaşmasından yaşam enerjisi içine doğan, ancak Luffy'nin ölümü üzerine yıkılan Kaidou, Doflamingo'nun idamının bahane ederek, dünya hükümetinden intikamını almak için Dragon ile müttefik olmuştur. Savaş başlamıştır. Kaido'ya karşı bilenmiş olan süpernovalar ve dünya hükümeti ile gizli işbirliği içerisinde olan Big-mom, Dünya hükümeti ile işbirliğine girerek savaşa katılmıştır.

Dünya Hükümeti(Vegapunk, Pacifistalar, CP0, Amiraller, Gizli Güçleri, Gorouseiler vs)+Big Mom+3 Süpernova(amiral üstü güçlere sahip olmuşlardır)+3. Shic v.d. VS. Devrimciler+Kaidou+Luffy'nin Bıraktığı Müttefikler+Diğer Süpernovalar+WB'nin ve Shanks'ın geri kalan tayfası+Wano Ülkesi+Mihawk,Hancock, Law v.d.

Savaş başlamıştır, iki tarafta ciddi kayıplar vermişlerdir. Mihawk, Amiraller, Law, Marco, Vista vs kişiler ölmüşlerdir. Sabo ile Dragon yan yana, Kaido ise ağır yaralı bir şekilde deli dumrul misali dövüşüyordur. Dünya hükümeti tarafından ise Vegapunk ve Big Mom gibi kişiler ağır yaralanmıştır. 3 büyük silahtan 2 sini ele geçiren dünya hükümeti bunun üzerine savaşta silahları kullanmaya karar verir. Bunun sonucunda Kaido ölür, Dragon da Bigmom'ı öldürürken ağır yaralanmıştır. Sabo, Dragon'un ağır halini korumak ve kendisini kurtarmak isterken dünya hükümetinin gizemli güçlerine sahip amirallerden de üstün güçlerdeki kişiler Sabo'ya saldırmaktadırlar. Her ne kadar saldırılara karşılık verirken diğer yoldaşlarından yardım alsa da ölümün nefesini ensesinde hissetmektedir.

Diğer yandan yakalanan devrimcilerin idamı için saat çalmıştır ve kılıçlar inmektedir. Devrimciler acz içindeyken bir anda gök gürüldemiştir.

Ve manga bölümü devreye girer;

Bölüm 1453: HasırŞapka Tayfası Görünür

İdam sehpasında, etrafındaki 10 kişi ve en önde atalarına ait kıyafetle biri belirmiştir. Bu girişle cellatlar öldürülmüştür. Gök gürültüsü ve sarsıntılar meydana gelmiş, antik silahlar ise yıldırımlar ve depremler nedeniyle parçalanmış, zayıf iradeliler de bayılmışlardır. Herkes, gelenleri merak edip idam sehpasına baktığında karşılarında kimi görsünler? HasırŞapka Tayfası. Tayfanın öldüğünü düşünenler şaşkınlık içerisindedirler. Ancak tayfa Raftelden dönmüştür...
Çok etkilendim gerçekten.: Lütfen kaybolmasına izin verme.:) Bu arada şu ölümleri azalt. :)

Çok etkilendim gerçekten.: Lütfen kaybolmasına izin verme.:) Bu arada şu ölümleri azalt. :)
Düzenin yeniden kurulabilmesi için yaşlıların aradan çıkması lazım. Son savaş da bunun için iyi fırsat. :D
Ayrıca üstteki mesajı bir anlık hevesle hızlıca yazdım, kopuk yerler olabilir.

Düzenin yeniden kurulabilmesi için yaşlıların aradan çıkması lazım. Son savaş da bunun için iyi fırsat. :D
Ayrıca üstteki mesajı bir anlık hevesle hızlıca yazdım, kopuk yerler olabilir.
Bazı yerlerde kopukluk hissettim ama akışımı bozmadı.:) Sen bu yazıyı geliştir biraz daha. Tabi bazı imkansızlıklar var ama sonuçta hayal. Bu gibi bir sürü senaryo daha da eğlenceli bir hale sokuyor bu işi.:)

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık