Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
  1. One Piece 875 Türkçe İndir
    Uyarıyı kapat
  2. Hasır Şapka Korsanları'nın Arkeoloğu Nico Robin Tıkla-Oku
    Uyarıyı kapat
  3. Okumadan Geçmeyin: Korsanfan Deyimleri Sözlüğü Tıkla-Oku
    Uyarıyı kapat
  4. One Piece Dünyası Zaman Çizelgesi İçin Tıklayınız
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Hayal ürünümü ? gerçek korsanmı ?

'One Piece Tarihi' forumunda WanPiisu tarafından 16 Haz 2009 tarihinde açılan konu

1. WanPiisu Üye

WanPiisu (Üye)
    Mesaj Sayısı 72
    Üyelik Tarihi7 Şub 2009
    Bir serinin başlangıcıdır bu.Size birçok ünlü OP korsanının gerçek kişiliklerini anlatıcam.
    İlk önce Tayfamızıda çok üzen ve luffynin kafasını yerlere vurmasını sağlıyan bartalameow kumayla başlıyalım, acaba o bir kurgu kahraman mıydı, yoksa gerçek bir korsanmı?
    Bartholomew Roberts adını duydunuzmu? Sanmam.

Ama birçok kitapta adı geçmiştir, Örneğin Birçoğumuzun çocukken okuduğu kitap, Hazine adasında.Robert Louis Stevenson'ın Hazine Adasında Bartholomew Roberts 4 Korsan kaptanından biriydi.Ve Romandaki önemli karakterlerden olan Uzun John Silver'ında kesilen ayağı Bartholomew'in tayfasındaki biri tarafından kesilmiştir.

Philip Shea'nın The Devil's Captain yani türkçesine bakarsak Şeytanın Kaptanı isimli kitabındaysa Bartholomew Roberts Ana karakterdir.

Birazda bilgisayar dünyasına dönelim isterseniz, bu kadar roman sıkmıştır sizi.Aahh çok gerçekçi bir korsanlık oyunu hatırlıyorum.Adı neydi, hmm sanırım Sid Meier's Pirates!'di.Evet evet buydu adı.Ah ne eğlenmiştik oynarken.Hep keşke onlar kadar güçlü olsak diye hayal ettiğimiz Top Ten Pirates yani En büyük 10 Korsan arasında bir isim dikkatimi çekti, hımm yakından bakiyim.AA Bu Bizim Roberts değilmi yav.Vay kerata bak baya ünlü korsanmış

Ahhh Yo ho ho ho.Bu bilgi brookun çok hoşuna gidicek olsa gerek.O güzel şarkı, David Grossman'ın Bartholomew Roberts The Pirate Song şarkısının konusu bizim güçlü shickibukai'mizdir.

Ahh O film diymi.Karayip korsanları ve bu serinin 3. filmi, Dünyanın Sonu güzel filmdi diymi.Orda hani korsanların bir komisyonu vardı pirates code diye.O komisyonu ilk kez kuranlar hımm neydi isimleriii hıh Morgan and Bartholomew'du.İşte o Bartholomew bizim Roberts beaa.Ama bu gerçekten biraz farklı.Ordaki Bartholomew le birlikte pirates code u kuran diğer kişi Morgan, Korsan Henry Morgan öldüğünde Bartholomew Roberts sadece 6 yaşındaydı.Aaaa Morgan demişken bi tane aptal morgan vardı.Denizciydi diymi.Acaba bu Henry Morgan o Morganmı? Serinin devamındaki birçok korsandan biride o Axe-Handed Morgan, Balta Elli Morgan, Denizci Komutanı.Ama tarihle biraz çatışıyo diymi korsanı denizci yapmışlar Ama bununda bir nedeni var fakat bundan ilerideki serilerde bahsedicem.

Roberts gerçekten önemli biridir korsanlık tarihinde.Ölümünün birkaç yıl ardından yazılan yine bir korsan kaptanı tarafından yazılan Korsanlar hakkında genel Bilgiler Kitabında en çok yer verilen korsandır.

Ve onun hakkında küçük bir bilgi.Lakabı Black Bart'dır.Bu 2 şekilde olabilir.Bartholomew'in bartı olarak yazılmış Kara Bart.Yada ingilizce bir kelime olan bart olarak, Kara Bıyık.
    Ve bu adam William ''KAPTAN'' Kidd (aklınıza gelen ismi biliyorum, onada zaman gelicek , Ve Blackbeard Edward Teach(Aklınıza isim gelmiyo direk o isim evet onunda zamanı gelicek COMING SOON) Kadar ünlüdür korsanlar devrinde.Bu 3 isim Karayibin Gerçek Korsanları olarak bilinen 4 kişiden 3 üdür.
    Daha Bartholomew Roberts, bizim bildiğimiz adıyla Kuma'nın Hakkında bilinicek birçok şey var.Fakat bunları bir yerden bulmak yerine şu an birçok kaynağı harmanlıyıp sunduğum için yoruldum:D Sadece en önemlileri yazdım.
    Hak sahibi

Hazırlayan : WanPiisu
    Makale Sahibi : www.korsanfan.com

2. WanPiisu Üye

WanPiisu (Üye)
    Mesaj Sayısı 72
    Üyelik Tarihi7 Şub 2009
    Eyw Fui.Çok hoşuma gitti bi başladım aramaya neler neler çıktı.Korsanlık tarihini araştırıyom birbiriyle bağlantılı kime baksam op den çıkıyo:D ama sizin araştırmanıza gerek yok.Çok begendıgımden sızede gostermek istedim.

3. beyazbıyık (Üye)
    Mesaj Sayısı 18
    Üyelik Tarihi24 Nis 2009
    gerçekten ilglinç bilgilier uğraştığın için eline emeğine sağlık :good:

4. Koca Adam (Üye)
    Mesaj Sayısı 12
    Üyelik Tarihi10 May 2009
    eline sağlık süper

5. Graiah Kintama

Graiah (Kintama)
    Mesaj Sayısı 17
    Üyelik Tarihi7 May 2009
    çok yararlı bilgiler,benden önce bu mesleği yapanlar hakında :D

6. WanPiisu Üye

WanPiisu (Üye)
    Mesaj Sayısı 72
    Üyelik Tarihi7 Şub 2009
    :D

7. WanPiisu Üye

WanPiisu (Üye)
    Mesaj Sayısı 72
    Üyelik Tarihi7 Şub 2009
    Kötü anlamda yazmadım bunu.Hatta iyi anlamda yazdım.Bir seri yaratıcak o kadar araştırma yapıyor.Bunları mantıklı yerlere koyuyor.Mesela o balta elli morganı korsan oldugu halde denizci yapmış, bunun bir nedeni var.ve morgan daha ilk bölümlerdeydi.Bu daha mangaya başlamadan önceden araştırmalara başladıgının kanıtı.Shickibukailik falanda gerçektede olan bir rütbeler, isimleri farklı olarak.Hükümet izinli, hükümete yağmalarda pay veren privateers denilen korsanlar vardı karayiplerde falan.Tabii sadece 1 ülkeyle ittifaklar, diğerleriyle düşmanlar yine.

8. canavvar Üye

canavvar (Üye)
    Mesaj Sayısı 281
    Üyelik Tarihi26 Oca 2009
    Çok teşekkür ederim paylaşıım için. Bunu daha önceden okumuştum. Daha doğrusu okumaya başlamıştım ama sonra linkini bulamadım bir daha. Yani senin yazdıkların değildi tam olarak ama karakterlerin nereden esinlendiklerini gösteriyordu.
    Wiki linkini verbilir misin?

9. brook Robin ve Zoro Fan Site Yetkilisi

brook (Robin ve Zoro Fan)
    Mesaj Sayısı 198
    Üyelik Tarihi10 Ara 2008
    ellerin dert görmesin nefis bir konu. one piece bukadar detay olduğunu bilmezdim.Konuyu saptırcak mesajlar silindi sabitledim konunu wanpiisu bu tür konular açmanı temenni ederim.tekrardan saolas'ın.

10. owen587 Üye

owen587 (Üye)
    Mesaj Sayısı 57
    Üyelik Tarihi21 May 2009
    gerçekten öyle korsanlar varsa oyunlarda, romanlarda veya animelerde bulunmaları normaldir. ancak isim alıntı olabilir veya isimler benzer olabilir. gerçekten şaşırtıcı olan hikayelerin kesişmesidir.

yine de sağol.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık