Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Hangisi Ana Karakter Olsa Daha Kötü Olurdu?

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    65
Böyle konular daha önce tartışılmıştı.Bugün aklıma geldi konuyu tersten inceleyelim dedim.

Önce biraz düşündüm en sevilmeyen karakterler seçilir herhalde dedim fakat sadece bu yönüyle bakmamanızı istiyorum olaya.Örnekler vereceğim.Şu an sadece tayfayla sınırlı tuttum belki v2 de açılabilir sonra.

Sadece sevmediğiniz isim üzerinden seçmemenizi rica ediyorum.Her yönüyle değerlendirin.Hangisinin geçmişi üzerinden şekillenecek hikaye okunmaz derecede kötü olurdu.İlgi çekmezdi gibi kriterler üzerinden değerlendirin.Bu kriterler yine hayal gücünüze kalmış ben sadece aklıma gelenleri söylüyorum.

- Evren yine aynı evren olacak.Örneğin Sanji ana karakter oldu diyelim bütün geçmişi fb sahneleri aynen geçerli ancak onun hikayesi işlenecek.Gerisi sizin hayal gücünüze kalmış.İster Sanji aşçılıkta yükselsin ister ailesinde parlasın yada başka işler yapsın tek başına korsan olsun vs...

Tabii mesela Sanji ana karakter iken diğer tayfa üyeleri aynı pozisyonda değiller.Oda'nın şu mesleği yaparlardı demesi gibi her pozisyonda olabilirler evrende.Tabii her birinin ana karakter olduğu durumda tayfa yok sadece tayfa üyeleri var evrende dağılmış durumdalar.Tayfa yok bunu unutun.Manganın adı da yine One piece.Bir tane karakter üzerinden mevcut manga ve karakter bilgileri temel alınarak baştan bir hikaye yazılmış olacak.

Şimdi tanıtımları da fikir vermesi açısından ekleyeceğim seçiminizi yapın.2 oy hakkı vardır.

Roronoa Zoro
, şu an korsanlık yapmakta olan eski bir ödül avcısıdır.

Zoro, Hasır Şapka Korsanları'na katılan ilk kişidir. Kaptanı Monkey D. Luffy'den sonra tayfanın en tehlikeli adamı ve en büyük tehdidi oluşturan üyesidir. Üstün kılıç kullanma yetenekleri ve yüksek fiziksel gücü ile tanınır. Yaptığı şeyler ve davranışları yüzünden tayfanın asıl kaptanının o olduğu düşünülür. Zoro, Luffy ve Vinsmoke Sanji ile birlikte Hasır Şapka Korsanları'nın en güçlü üç üyesinden biridir ve hayali dünyanın en büyük kılıç ustası olmaktır. Zoro, En Kötü Jenerasyon (eskiden 11 Süpernova olarak biliniyorlardı) olarak bilinen on iki korsan içerisinde sayılmaktadır.

Sanji, Hasır Şapka Korsanları'nın aşçısıdır. Tayfaya katılan dördüncü kişi ve tayfanın beşinci üyesidir. Kuzey Mavi doğumludur. Doğu Mavi doğumlu olmayıp Hasır Şapka Korsanları'na katılan ilk üyedir. Hayali tüm denizlerin birleştiği yer olduğu söylenen, varlığı kanıtlanamamış All Blue'yu bulmaktır.Tıpkı Zoro gibi, Sanji'de göründüğünden daha yeteneklidir ve onun gibi genelde insanlara duymak istediklerini söyler. Bu yüzden mürettebatın sert üyelerden biridir ve yeri geldiğinde Zoro gibi korkunç biri olabilir. Ancak Zoro'nun aksine duygularını saklama gereği duymaz.

Nami, bir korsan ve Hasır Şapka Korsanları'nın rotacısıdır. Tayfanın üçüncü üyesidir ve ikinci katılan kişidir. Baratie Ark'ında tayfaya ihanet etmiş, ancak Arlong Park Arkı'ndan sonra geri dönmüştür.Serinin başında Nami tüm korsanları küçümsemiştir. Korsanların hep kötü, aşağılık ve adi insanlar olduklarını düşünmüştür (Arlong'dan dolayı).Luffy ve Zoro ile tanıştıktan sonra da düşünceleri değişmemiş Luffy ve Zoro'yu saf insanlar olarak görmüştür. Hatta Buggy'den harita ve hazine çalmak için Luffy'i esir olarak ona vermiştir.

Brook (Burukku) Hasır Şapka Korsanları'nın müzisyenidir. Hasır Şapka Korsanları ile Florian Üçgeni'nde tanışmıştır. Yomi Yomi no Mi isimli Şeytan Meyvesini yeyip, ikinci ve sonsuz bir hayat kazanmıştır. Tayfaya katılan dokuzuncu kişidir. Ayrıca gemide Zoro'dan sonraki ikinci kılıçustasıdır. Luffy'nin tayfaya ilk katmak istediği kişi bir müzisyen olmasına rağmen, ironik olarak son katılan kişi bir müzisyen olmuştur.

Nico Robin (Niko Robin), Hasır Şapka Korsanları'nın arkeoloğudur. İlk olarak gizli bir suç örgütü Baroque Works'ün en kıdemli ikinci ajanı Bayan Hep Pazar olarak tanıtılmıştır. Tayfaya altıncı katılan üyedir. Nami ve Usopp ile birlikte tayfadan ayrılıp, sonra geri dönen üç kişiden biridir. Franky ile birlikte önceden düşman olduğu halde sonradan tayfaya katılan iki kişiden biridir. Hana Hana no Mi isimli bir Şeytan Meyvesi'nin güçlerine sahiptir. İki yıllık zaman atlaması boyunca Devrim Ordusu'nun himayesinde kalmıştır. Hayali Rio Kitabesi'ni bulmak ve gerçek tarihi öğrenmektir.

Tony Tony Chopper (Tonī Tonī Choppā) Hasır Şapka Korsanları'nın doktorudur. Chooper Hito Hito no Mi yemiş ve insan özellikleri kazanmış bir ren geyiğidir. Davul Adası'ndan tayfaya katılmıştır. Tayfaya altıncı olarak katılmıştır. Chopper son derece ürkek ve saf birisidir. Kandırması çok kolaydır. Ne söylerseniz hemen inanır. Çocuk gibi hareketleri vardır. Tıpkı Usopp ve Nami gibi korkaktır. Bunun nedeni çocuksu oluşu ve kendindeki güven eksikliğidir. Buna rağmen kendine bir görev verildiğinde eksiksiz yerine getirmeye çalışır. Sözde övülmeyi sevmez.

Usopp (Usoppu), Hasır Şapka Korsanları'nın keskin nişancısı ve eski Usopp Korsanları'nın kaptanıdır. Diğer bir özelliği de tayfanın yalancısı olmasıdır. Şurup Köyü'nde doğmuştur ve kendisinden ilk olarak babası Yasopp bahsetmiştir. Tayfaya üçüncü katılan üyedir. Nami ve Nico Robin ile birlikte tayfadan ayrılıp, sonra geri dönen üç karakterden biridir. Sogeking adında bir kişiliğe daha sahiptir. Nami ve Tony Tony Chopper ile birlikte tayfanın en güçsüz üç üyesinden biri olma özelliğini taşır. Dressrosa olayları esnasında Kenbunshoku Haki gücü uyandırmıştır. Böylece Hasır Şapka Korsanları içerisinde resmi olarak bir Haki türü kullanabilen dört üyeden biri olmuştur. Yine Dressrosa olayları esnasında oyuncakların tekrardan insan olmasını sağladığı için ödülünde büyük bir sıçrama meydana gelmiş ve tayfadaki en yüksek üçüncü ödüle sahip üye olmuştur.

Franky (Furankī) Hasır Şapka Korsanları'nın gemi marangozudur.

Franky önceden Water 7'da yaşayan bir sayborgdur ve Franky Ailesi adlı grubun lideridir. Güney Mavi doğumludur, ancak 32 yıl önce memleketinden ayrılmıştır. Gerçek adı Cutty Flam'dır. Ancak Iceburg, Franky'den gerçek adını gizlemesini istemiştir.

Franky ve adamları başta Hasır Şapka Korsanları ile düşmandı, ancak şartlar gereği daha sonra güçlerini birleşip müttefik olmuşlardır. Franky, adamlarının zoru ile Hasır Şapka Korsanları'nın sekizinci üyesi olmuştur. Hayali yaptığı gemiyi tüm dünya denizlerinde dolaştırmaktır. Bu hayali için de Hasır Şapka Korsanları'nın şu an kullandığı gemi olan Thousand Sunny'yi yapmıştır.

Zoro ana karakter olsa önüne geleni kesen ama alt metni,hikayesi bom boş bir manga okurduk gerçi hala boş
Sanji ana karakter olsa harem serisi ki iyi olurdu bence
Nami baş karakter olsa değişik bir seri olurdu.Eğlenceli olurdu aslında
Brook ana karakter olsa paso ölü şakası dolu bir manga olurdu
Robin ana karakter olsa tarih içerikli güzel bir seri olurdu.Aksiyonu olmazdı tabi.
Franky ana karakter olsa ne olurdu bilmiyorum.Şu adamın hala Senior ile oturup içmesini bekliyorum.
Chopper ana karakter olsa tövbe yarabbi gösterme öyle bir şey.
Usopp :artiz:

Sırasıyla Chopper, Usopp ve Sanji

Chopper: Vasıfsız bir doktorun bandajlama dalında gelişimi adında tatsız bir şey. Böyle yeni doktorlar arama bir yerde Law ile karşılaşıp ne kadar ezik ve vasıfsız olduğunu farkedip 3-5 yıl eğitime falan girerdi artık.

Usopp: Sürekli kaçma bağırma ağlama odaklı... ıy o ne lan daha fazla devam edemicem.

Sanji: Herkese yavşanan sürekli burun kanamalı esir tutulmuş kadınları kurtarmalı yemek tarifi almalı çakma mario - Shokugeki no Soma karışımı gibi dandik bişi olurdu.

Nedense kadın ana karakter görmedim şuana kadar bilen varsa yazsın, varsa da çok azdır diye tahmin ediyorum. O yüzden nami ile robin diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık