Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Haku vs Genin Neji

Sizce Savaşı Kim Kazanır?

• Haku Kazanır

Kullanılan: 31 44.9%
  • Genin Neji Kazanır

Kullanılan: 33 47.8%
  • Kararsızım

Kullanılan: 5 7.2%
  • İkisi de ölür.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    69
Kakashi için diyorsun sanırım. Evet, öyle bir şey olduğuna katılıyorum da, aradaki fark bu kadar uçurum olunca öyle işlemiyor yani bence.

Neji için diyorsan, cevabım şu: Bu adama boşuna dahi demiyorlar. Taktik ve zeka dövüşünde de kaybedeceğini sanmıyorum.
Ben genel olarak söylemiştim, yani ona bir şey yapamayan karakter buna karşı duramaz gibi bir yaklaşımın çok doğru olmadığını söylemek istemiştim. Saf güçtense işin içine giren etkenler daha önemli, o karakter karşısında ezilen biri başka biri karşısında avantajlı duruma geçebilir.

Örnek olarak Gaara; Killer Bee ile olan vs konusunda biri önce Deidara'yı alsın diyerek küçümsemişti Gaara'yı. Halbuki orada ki durum daha farklıydı köyü koruması önceliğiydi Gaara'nın. Eğer öyle Deidara gibi uçan kaçan, bombacı bir tip olmasaydı karşısında kolay kolay yenilmezdi bence.

Peki Jonin Sai'nin tutamadığı, Gai + Chuunin Lee'nin tekmesini durduran karakterin genin Sasuke'ye taijutsu da yenilebileceğini düşünüyor musun?

Zabuza'nın kendisi söylüyor, merhametli olmasa işlerini saniyesinde bitireceğini. Öyle ki Zabuza "Benden güçlü" diyor.

Haku orada fazlasıyla sempati yaptı ikiliye karşı, öyle ki öldürmemek için elinden geleni yaptı. Niyetlendiği anda da Kyuubi ortaya çıktı zaten.
Haku Sai ve yanındaki kişilere arkadan saldırdı ama. Gai ve Chunin Lee'nin teknesini de durduramadı. Tekmeyi yedikten sonra kontrollü bir şekilde geriye uçtu sadece. Aynı şeyleri Genin Neji'de yapabilirdi.

Haku orada fazlasıyla sempati yaptı ikiliye karşı, öyle ki öldürmemek için elinden geleni yaptı. Niyetlendiği anda da Kyuubi ortaya çıktı zaten.
Buna hayır demiyorum zaten. Burası tamam. Hatta yukarıda Rock Lee örneğini verip Neji de aynı şeyi yapabilirdi demiştim.

Öyle ki Zabuza "Benden güçlü" diyor.
İşte bu kısım tamam değil bence. Orası biraz karakter abartısı idi. Bir de zaten Zabuza'nın amacı Kakashi'nin çocuklar için endişelenmesini sağlayıp, soğukkanlığını kaybettirmek. Orada denilen her şeyin yalan olduğunu gördük. Aynalar kırılamaz değildi. Kakashi > Haku. Bunların üstüne de aklıma Haku > Zabuza diyebilecek hiçbir şey gelmiyor açıkçası.

Ben genel olarak söylemiştim, yani ona bir şey yapamayan karakter buna karşı duramaz gibi bir yaklaşımın çok doğru olmadığını söylemek istemiştim. Saf güçtense işin içine giren etkenler daha önemli, o karakter karşısında ezilen biri başka biri karşısında avantajlı duruma geçebilir.

Örnek olarak Gaara; Killer Bee ile olan vs konusunda biri önce Deidara'yı alsın diyerek küçümsemişti Gaara'yı. Halbuki orada ki durum daha farklıydı köyü koruması önceliğiydi Gaara'nın. Eğer öyle Deidara gibi uçan kaçan, bombacı bir tip olmasaydı karşısında kolay kolay yenilmezdi bence.
O konuyu görmüştüm. Deidara konusundaki yaklaşımın doğru da bence. Ama dedigim gibi, güç farkı aşırı olduğu zaman diğer etkenlerin çok önemi kalmıyor. Mesela Shikamaru Hidan'ı almış olabilir. Ama atıyorum, Pain beynini çıkarıp da gelse %0.0001 bile şansı yok.

Bir de Neji de zeki ve Byakugan sayesinde Haku'ya karşı çeşitli avantajları olan biri olduğu için o kısmı da ihmal etmiştim biraz. :)

@Charlotte Linlin

Genin Neji o savaşta atmosferden ölürdü. Onun dışında tüm düşüncelerimi söyledim. :sapkali:
O savaşta Genin Neji'den güçsüz olup da hayatta kalan kimler kimler vardı ama. :) Neyse, Haku konusunda orta yolu bulamayacağız gibi görünüyor zaten. :sapkali:

O konuyu görmüştüm. Deidara konusundaki yaklaşımın doğru da bence. Ama dedigim gibi, güç farkı aşırı olduğu zaman diğer etkenlerin çok önemi kalmıyor. Mesela Shikamaru Hidan'ı almış olabilir. Ama atıyorum, Pain beynini çıkarıp da gelse %0.0001 bile şansı yok.
Ama işte bence genin Neji ve Haku arasında o kadar uçurum yok, ha jonin Neji olsa karşısında hak verirdim alacağına da düşünürdüm ama Haku ciddi ve acımasız bir şekilde dövüşürse Neji'ye zor anlar yaşatır. Neji'de tabi boş birisi değil dediğin gibi baya zeki ve Byakuganıda var. Kafa kafaya gider bu dövüş ama Haku'ya bir tık daha fazla şans veriyorum ben.

Ama işte bence genin Neji ve Haku arasında o kadar uçurum yok, ha jonin Neji olsa karşısında hak verirdim alacağına da düşünürdüm ama Haku ciddi ve acımasız bir şekilde dövüşürse Neji'ye zor anlar yaşatır. Neji'de tabi boş birisi değil dediğin gibi baya zeki ve Byakuganıda var. Kafa kafaya gider bu dövüş ama Haku'ya bir tık daha fazla şans veriyorum ben.
Altını çizdiğim yerlerde benzer düşünüyoruz da bense Neji'ye biraz daha fazla şans veriyorum işte. Bu durumda burası da kişisel görüş oldu artık biraz. :ehe:

Uçurum örneğini başta Haku ve Kakashi için vermiştim bu arada. Neji için değil. Tekrardan belirtmek istedim. :)

Haku alır almasınada kolay olmaz. Oda Nejinin Byakuganı iyi kullanmasından ötürü. Neji güçlü ama genin hali Hakuyu almasına yetmez. Sıradan bir genin değil ama Haku bir Genine yenilecek ninjada değil. (Tabii karnınızda bir Bijuu uyumuyorsa.)

Haku kunai falan fırlatarak mı yenecek Neji'yi ? Seri başı Sasuke gibi olacağını söyleyenler olmuş Neji'ye ilginç yani.

Neji'nin genin hali bile Jounin seviyesinde bir dahiydi. Adam Kidomaru'nun çelikten oklarını engelliyor Kaiten ile.

Bu Kidomaru dediğimiz adamın 2.seviye mühürlü haliyle yenmeyi başardı Neji genin haliyle daha. Haku'nun kunaileriyle işi bitecekmiş :hhh:

Seri sonu Neji'yi , 6 kapı açmış Lee geçemedim diyordu ayrıca bunuda unutmayalım. Kisame'nin su hapishanesinden kurtulmayıda başarmıştı Neji, fazla featı gösterilmedi part2'de ama epey sağlamdı yani. Kaiten ile Juubi'nin tahta saldırılarının bir kısmınıda durdurabilecek seviyeydide işte çok fazla olduğu için ve Naruto ile Hinata'yı kurtarmak adına seriye veda etti bu arkadaşımız, yoksa epey sağlam yani.

Haku'ya açılan kyubi çakrası Neji'ye açılan Kyubi çakrasıyla eş değer, lakin Neji çok daha iyi performans gösterdi Kyubi çakralı Naruto'ya karşı. Üstelik oradaki Naruto sağa sola malca saldıran moddada değildi, daha bilinçli ve zekice hareket eden halindeydi Neji'ye karşı. Buna rağmen yerde kazdığı çukurla fırsat kollayıp zayıf anında indirdi Neji'yi, yoksa gene yenilecekti Naruto o çakrayı açmasına rağmen.

İşin özü Neji en fazla orta zorlukla alır, Haku seri başı Sasuke ile uğraşsın gitsin.

Üye silindi 1004

Neji boş adamın tekiydi. Haku yüce kurtarıcı Naruto'yu ninja yolunda gözyaşlarına boğmuş ve ona gereken ateşi vermiştir. Ne ağlatmıştı be! Naruto o gün zaten Dünya'yı kurtardı. Haku'yla Neji'yi kıyaslamam bu yüzden.

MuzluYulafEzmesi

Edo Tensei sayesinde Haku'nun gerçekten ne kadar tehlikeli olabileceğini , ne kadar güçlü olduğunu gördük zaten . Neji Genin halinde bile çok güçlü olsada , Byakugan'ı Haku'nun tekniklerine karşı çok işe yarar olsada Haku'yu yenebileceğini sanmıyorum . Ha Genin Neji'nin Lee ve Gai'nin tekmelerini hiç hasar almadan atlatabileceğini düşünüyorsanız orası ayrı :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık