Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Haku vs Genin Neji

Sizce Savaşı Kim Kazanır?

• Haku Kazanır

Kullanılan: 31 44.9%
  • Genin Neji Kazanır

Kullanılan: 33 47.8%
  • Kararsızım

Kullanılan: 5 7.2%
  • İkisi de ölür.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    69
Neji için Konohada'ki en güçlü Genin olduğu söylenmişti, boşuna söylenmiş bir laf olamaz bu. Haku'yu alacağını düşünüyorum.
Haku genin seviyesinin bayağı bir üzerinde, kendini kontrol edemeyen Edo halinde bile joninler korkarak bahsediyordu kendisinden "Yuki'nin lanetli veledi." diye.

Güçlü bir jonin olan Zabuza part 1 Kakashi'nin bile üzerine koyuyordu.

Ha, Neji de standart bir genin değil.

Haku genin seviyesinin bayağı bir üzerinde, kendini kontrol edemeyen Edo halinde bile joninler korkarak bahsediyordu kendisinden "Yuki'nin lanetli veledi." diye.

Hem de hiç değil, Naruto Kyuubi'nin çakrasıyla yenebilmişti zaten. Onu bir kenara koyuyorum Chuunin Sınavları arcında Gaara dışında ki tüm Geninleri alabileceğini düşünüyorum, Rock Lee'yi bile zorlar. Haku için söylenende küçük bir şey değil tabi ama bence abartılmış bir söz etmişler orada. Nereye üstün oluyor Kakashi'den şuncacık velet, bir Chidori'ye öldü zaten.

Hem de hiç değil, Naruto Kyuubi'nin çakrasıyla yenebilmişti zaten. Onu bir kenara koyuyorum Chuunin Sınavları arcında Gaara dışında ki tüm Geninleri alabileceğini düşünüyorum, Rock Lee'yi bile zorlar. Haku için söylenende küçük bir şey değil tabi ama bence abartılmış bir söz etmişler orada, nereye üstün oluyor Kakashi'den şuncacık velet, bir Chidori'ye öldü zaten.
Haku'yu biz seri boyunca hiç saldırgan vaziyette görmedik. En saldırgan olduğu dönemde bile merhamet etmiş, bunu da Edo halinde anladık. Çünkü kendinde değilken başkası tarafından kontrol edildiğinde daha güçlü şeyler gösterdi.Gai + Lee'nin kombine atağını kolayca durdurabilmesi, savaş arcı Kakashi'nin saldırısının önüne geçebiliyor olması, Chuunin ve Joninleri kağıt gibi kesebilmesi, Deidara ve Sasori'ye atak yapabilen Savaş arcı Sai'nin hızına yetişememesi, klonlarını hacamat etmesi....

Naruto'nun Haku karşısında çıkardığı Kyuubi çakrası bayağı belirgindi yalnız, Neji'deki gibi sadece efekt yoktu.

Haku bana göre yüksek seviye bir jonin seviyesinde. Konuyu açarken böyle düşünmüyordum tabii. Sonra mangayı karıştırırken bu kanıya vardım.

Hem de hiç değil, Naruto Kyuubi'nin çakrasıyla yenebilmişti zaten. Onu bir kenara koyuyorum Chuunin Sınavları arcında Gaara dışında ki tüm Geninleri alabileceğini düşünüyorum, Rock Lee'yi bile zorlar. Haku için söylenende küçük bir şey değil tabi ama bence abartılmış bir söz etmişler orada. Nereye üstün oluyor Kakashi'den şuncacık velet, bir Chidori'ye öldü zaten.
Chidori hasar gücü çok yüksek bir saldırı onu direkt kalbinden yiyipte ölmeyecek az karakter vardır. Orada bilerek ölüme atladı zaten Haku, Kakashiye karşı ciddi bir mücadele görmedik. Tam gücünü de bilemiyoruz o yüzden. Hakkında söylenen övgü Neji'ninkini geçiyor, o yüzden pek ihtimal vermiyorum kaybetmesine.

@Dr. Hiluluk Yalnız tam olarak hissettiklerimi yazmışsın :D Birebir katılıyorum, jonin altı değil bu adam.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Genin Neji de bir çok joninden güçlüydü. Hatta onu geçtim, Benin Gaara'dan tek yiyeceği kesin olan joninler varken, genin Neji'den güçsüz olan Rock Lee baya Gaara ile kapışıyordu. Yani Haku güçlü ise bunlar da güçsüz değil. Zaten sen de kabul etmişsin bunu biraz. :ehe:

Onun haricinde Haku'ya az da olsa direnebilen Sasuke'nin, Neji'den güçsüz olan Rock Lee'ye bir şey yapamaması da var.

Zabuza'nın dedikleri zaten çok önemli değil. Adamı strese sokmaya çalışıyor sadece orada. Haku'nun Kakashi'ye karşı en ufak bir şansı olmadığını zaten biliyoruz. :D

Son olarak da, Haku ve Neji'nin ikisi de bir kuyruk Naruto ile dövüşmedi mi? Neji kapışabilirken, Haku az kalsın teke gidiyordu o da var.

Genin Neji de bir çok joninden güçlüydü. Hatta onu geçtim, Benin Gaara'dan tek yiyeceği kesin olan joninler varken, genin Neji'den güçsüz olan Rock Lee baya Gaara ile kapışıyordu. Yani Haku güçlü ise bunlar da güçsüz değil. Zaten sen de kabul etmişsin bunu biraz. :ehe:

Onun haricinde Haku'ya az da olsa direnebilen Sasuke'nin, Neji'den güçsüz olan Rock Lee'ye bir şey yapamaması da var.

Zabuza'nın dedikleri zaten çok önemli değil. Adamı strese sokmaya çalışıyor sadece orada. Haku'nun Kakashi'ye karşı en ufak bir şansı olmadığını zaten biliyoruz. :D

Son olarak da, Haku ve Neji'nin ikisi de bir kuyruk Naruto ile dövüşmedi mi? Neji kapışabilirken, Haku az kalsın teke gidiyordu o da var.
Naruto'da ki mantık pek böyle işlemiyor ama, karşındakinin zayıflığını bilmek ve ona göre strateji geliştirmek çok önemli. Rakip daha güçlü gibi gözükse de kendi tekniklerini akıllıca kullanabilen kazanır. En azından seri başlarında bu böyleydi.

Naruto'da ki mantık pek böyle işlemiyor ama, karşındakinin zayıflığını bilmek ve ona göre strateji geliştirmek çok önemli. Rakip daha güçlü gibi gözükse de kendi tekniklerini akıllıca kullanabilen kazanır. En azından seri başlarında bu böyleydi.
Kakashi için diyorsun sanırım. Evet, öyle bir şey olduğuna katılıyorum da, aradaki fark bu kadar uçurum olunca öyle işlemiyor yani bence.

Neji için diyorsan, cevabım şu: Bu adama boşuna dahi demiyorlar. Taktik ve zeka dövüşünde de kaybedeceğini sanmıyorum.

Neji bir kuyruk Naruto'ya karşı dövüşmedi, sadece çakra sızdırdı. Belli bir yere kadar gözleri bile değişmedi. Haku'da Kyuubi'nin silüeti bile belli olmuştu. arada galaksiler kadar fark var.

Yani Naruto Haku da bir kuyruk üstü bir Kyuubi çakrası çıkardı, ama Neji'de sadece çakra sızdırdı. Öyle ki sadece üst seviye ninjalar anlayabildi sızdırdığını.

Haku elbette War Kakashi etmez, Pain arc Kakashi de etmez. Onlar daha çok kage sınıfı versiyonları. Ama Part 1 Kakashi Zabuza-Haku sınıfının çok uzağında değildi.

Haku'yu biz seri boyunca hiç saldırgan vaziyette görmedik. En saldırgan olduğu dönemde bile merhamet etmiş, bunu da Edo halinde anladık. Çünkü kendinde değilken başkası tarafından kontrol edildiğinde daha güçlü şeyler gösterdi.Gai + Lee'nin kombine atağını kolayca durdurabilmesi, savaş arcı Kakashi'nin saldırısının önüne geçebiliyor olması, Chuunin ve Joninleri kağıt gibi kesebilmesi, Deidara ve Sasori'ye atak yapabilen Savaş arcı Sai'nin Haku'nun hızına yetişememesi, Sai'nin klonlarını hacamat etmesi....
War Sai Deidara ve Sasori'yi yere kapaklatmıştı, aynı Sai(Ki o da üst düzey bir jonin edebilir) bir kaç sayı önce Haku'nun hızına yetişemiyor, klonlarını koruyamıyordu.

Neji bir kuyruk Naruto'ya karşı dövüşmedi, sadece çakra sızdırdı. Belli bir yere kadar gözleri bile değişmedi. Haku'da Kyuubi'nin silüeti bile belli olmuştu. arada galaksiler kadar fark var.

Yani Naruto Haku da bir kuyruk üstü bir Kyuubi çakrası çıkardı, ama Neji'de sadece çakra sızdırdı. Öyle ki sadece üst seviye ninjalar anlayabildi sızdırdığını.

Haku elbette War Kakashi etmez, Pain arc Kakashi de etmez. Onlar daha çok kage sınıfı versiyonları. Ama Part 1 Kakashi Zabuza-Haku sınıfının çok uzağında değildi.
Öncelikle Zabuza-Haku aynı sınıfta değil bence. Naruto'nun o hali ile Zabuza'yı indirdiğini, hasar verdiğini falan hayal edebiliyor musun? Kakashi de dövüşse yapacağı tek şey aynısını parçalayıp dışarıda Haku'ya iki atmak. (Dövüşü de aynaların içinde başlatıyorum yani.) :)

Neji dövüşündeki tek fark kontrol edebilmesi idi bana sorarsan. Naruto ileride iki üç kuyruk çıkardığı zaman bile etrafta bu kadar chakra gezmiyordu. Silüet falan da yoktu yani. Ama Haku dövüşünde üç kuyruk seviyesi bir chakra çıkmadığını da biliyoruz. Belki ilk çizim ve ilk bölümler olduğu için biraz daha abartılı çizilmiş olabilir.

Öncelikle Zabuza-Haku aynı sınıfta değil bence. Naruto'nun o hali ile Zabuza'yı indirdiğini, hasar verdiğini falan hayal edebiliyor musun? Kakashi de dövüşse yapacağı tek şey aynısını parçalayıp dışarıda Haku'ya iki atmak. (Dövüşü de aynaların içinde başlatıyorum yani.) :)

Neji dövüşündeki tek fark kontrol edebilmesi idi bana sorarsan. Naruto ileride iki üç kuyruk çıkardığı zaman bile etrafta bu kadar chakra gezmiyordu. Silüet falan da yoktu yani. Ama Haku dövüşünde üç kuyruk seviyesi bir chakra çıkmadığını da biliyoruz. Belki ilk çizim ve ilk bölümler olduğu için biraz daha abartılı çizilmiş olabilir.
Peki Jonin Sai'nin tutamadığı, Gai + Chuunin Lee'nin tekmesini durduran karakterin genin Sasuke'ye taijutsu da yenilebileceğini düşünüyor musun?

Zabuza'nın kendisi söylüyor, merhametli olmasa işlerini saniyesinde bitireceğini. Öyle ki Zabuza "Benden güçlü" diyor.

Haku orada fazlasıyla sempati yaptı ikiliye karşı, öyle ki öldürmemek için elinden geleni yaptı. Niyetlendiği anda da Kyuubi ortaya çıktı zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık