Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Haki Uyanışı

Günaydın herkese. Bir şeyler sallamayalı epey oldu. :flaugh: İleride mutlaka göreceğimizi düşündüğüm bir konuyu kısaca ele alacağım. Zaten fazla malzemem yok, umarım okurken keyif alırsınız.

Bildiğiniz üzere One Piece dünyasında ki karakterlerin çoğu (güç sahibi olanlar) sahip oldukları güçle alakalı lakaplara sahip. Örnek verecek olursak eğer;

Kızıl köpek Akainu, magma şeytan meyvesi kullanıcısı.
Mavi sülün Aokiji, soğukluk şeytan meyvesi kullanıcısı.
Sarı maymun Kizaru, ışıltı şeytan meyvesi kullanıcısı.
Ateş yumruk Ace, alev şeytan meyvesi kullanıcısı.
Buda Sengoku, Buda şeytan meyvesi kullanıcısı.
Elmas Jozu, Elmas şeytan meyvesi kullanıcısı gibi örnekler mevcut.

Bu liste daha uzar gider de uzatmak istemedim. Yukarıda ki isimlerin hepsi şeytan meyvesi gücünü anımsatan lakaplara sahip. Ben aynı konseptin hakide de işleneceğini düşünüyorum. Haki konusuna giriş yapmadan önce şeytan meyvesine sahip olmadan ihtimal dahilinde olan lakap sahibi arkadaşları aklıma geldiği kadarıyla sıralayayım.

Rüzgarın Jigorosu!

Yağmur Shiliew

Kara Kral Rayleigh

Bunlar ihtimal dahilinde olan, aklıma gelen karakterler. Bir de kesin gözüyle baktığım aslında bu fikrin ilham kaynağı olan karakterler var.

Tilki Ateşi Kinemon

Kinemon kılıcından ateş çıkartabilir ve ateşi kesebilir.

Sis Raizo

Gece yağmuru Kanjuro

Kalıcı kar Kikunojo

Bu karakterlerin lakapları rastlantı mı? hiç sanmam. En azından gördüğümüz kadarıyla Kinemon ve O-Kiku'nun lakapları öyle değil.

"Kılıcımın yol açtığı bir kesiğin doğrudan ölüme sebep olduğunu çok iyi biliyorsun değil mi? Bahar zamanında bitkileri öldüren kar yağışı gibi, benim de sana vereceğim yara ruhuna işkence edecek!" diyor ve lapa lapa kar yağdığını görüyoruz. Tabi Onigashima'yı hep karlı gördük alakası yoktur belki bilmiyorum.

Aslında bu konuyla ilgili düşüncelerim en başta hakinin elementleri olarak başlamıştı. Daha somut argümanlar ortaya çıkınca konuyu açacaktım ama bekleyemedim :d

Teoriyle alakalı son parçaları da ekleyip bitireyim.

Minklerin kullandıkları elektro tekniği;

Minkler'in bir kısmı elektro tekniğini kullanıyor. Bu teknik ile adından da anlaşılacağı üzere elektrik yüklü saldırı yapabiliyorlar. Ben bunun da bahsettiğim haki uyanışı ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Kaido'nun sekizli gök gürlemesi tekniği ya da ilahı yıldırım (bazı yerler de çeviri farklı bilemedim hangisi doğru)

Kaido'nun sekizli gök gürlemesi tekniğinde de bahsettiğim haki tekniğini kullandığını düşünüyorum.

Evet arkadaşlar konunun sonuna geldik. Konu başında da söylediğim gibi fazla argüman yok bu konuyla ilgili. Gene de kısaca özet geçecek olursam mangakanın hakide element konusuna gireceğini düşünüyorum. hadi hayırlısı :gamyon:sayonara.

haki yetenegi icin de bir uyanis soz konusu olabilir ileride ama bunun seytan meyvesi tarzi bir yetenek ekleyecegini dusunmuyorum ne yazik ki. oda kendi kendini retcon lamis gibi olur bu sanki.

sarki guzelmis ama. arigato.

Eline sağlık güzel konu olmuş
Minklerin bu yeteneğe doğuştan sahip olduklarını, kaido'nun ise meyve özelliği sayesinde bu elementleri kullanabildiğini düşünüyorum. Ama samuray konusunda dediğin gibi haki'nin farklı bir tekniği sayesinde bu özelliklere sahip olmuş olabilirler.

Silinmiş Üye

Acaba Rayleigh'in lakabı B.hakisinden geliyor olabilir mi? Kara Kral Rayleigh belki de bütün vücuduna b.hakiyi çok iyi yaptığı için olabilir. Sonuçta kapkara oluyor.

yani ben yanlış anlamadıysam hakiyi çakra gibi kullanıp element özelliği verecekler diyoruz. evet bu da olmalı. artık her şey mübah bence bu seride. zaten kaidouyu tüm elementleri kontrol ederken göreceğizdir normal şeyler bunlar artık.

yani ben yanlış anlamadıysam hakiyi çakra gibi kullanıp element özelliği verecekler diyoruz. evet bu da olmalı. artık her şey mübah bence bu seride. zaten kaidouyu tüm elementleri kontrol ederken göreceğizdir normal şeyler bunlar artık.
Şeytan meyvelerinin amacı kalmaz sakazuki gibi başkalarınında element haki büküp law atmasını istemem ?

Şeytan meyvelerinin amacı kalmaz sakazuki gibi başkalarınında element haki büküp law atmasını istemem ?
şöyle düşün. meyveyi uyandırmak için hakini uyandırman lazım ;) yani herkes her elementi fırlatamayacak. zaten düşünürsen meyve uyanışı da böyle, hakini bi alana yayıyorsun, o alana iradeni yayıyorsun hatta diyelim. sonra meyve ile o hakiyi cisimleştiriş şekil veriyorsun ;) finito

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık